Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt tanultatok...

Mennyi idő alatt tanultatok meg vágtázni?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat :)
2012. jan. 2. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, attól függ, mit is nevezünk megtanulásnak?

Első lovaglóórámon vágtáztam először, voltizshevederrel. Vagyis a vágta megvolt azonnal, a megtanulás viszont szerintem nem egészen ez a szint. :-)

Úgy két hónap után voltam először terepen, ahol természetesen több vágtaszakasz is volt, ami nem okozott gondot. Vagyis azt mondanám, alaptudás úgy két hónap alatt megvolt. De ha a megtanulás az, amikor teljesen pontos és korrekt segítségeket adva, bármilyen jármódból, vagy akár állásból is elindítottam a lovat vágtába, a ló száron maradt iramváltáskor is, stb. , na az csak évek múlva történt meg.

2012. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én őszintén soha nem tanultam.. :) egyszer eljött az idő, na akkor vágta... úgy 3-4 óráig gyakoroltuk, szoktattam magam a vágtához.. utána ott kellett hagynom a helyet, miután elmentem egy másik helyre, egyből ki terepre, jó hosszú vágtaszakaszon pedig gyerünk.. :) ma pedig simán kiülöm, nem mozog a lábam, se semmi. :) mondjuk általában szőrén megyek, de nyeregbe sincs gondom.
2012. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én sem tanultam, csak úgy adódott hogy vágta oszt' bele szoktam..és ma csinálom minden gáz nélkül. :)
2012. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
ez attól függ mennyire félsz, mennyire vagy merev, milyen jó az egyensúlyod! Énnekem a kedvenc jármódom a vágta, először egy nagyon rakoncátlan pónit kaptam, ami mindig kiment a vállán, elég durván leestem, de utána mindig jól ment, kérd az edződet h minél többet vágtázzatok, ha leesel, nembaj visszaülsz összeszoritott foggal és újra mész:))
2012. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Énnekem telyesen természetes a vágtázás. Már úgymód beleszülettem. Ugyanis apum elkezdet lovagolni majd meghívták több világbajnokságra ám nem tudot elmenni sosem mert lesérült a lova. Tehát nekem a nagy tempó teljesen normális. Imádom a lovakat és soha nem tudnék meglenni nélküle.
2012. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utólsó, nagyon jót nevettem! :DDDDD

Meghívták világbajnokságra, mi? Én meg az olimpiára kaptam meghívót tegnap... :-)))) Te meg attól, hogy apudat meghívták, teljesen beleszülettél a vágtázásba. Értem. :-DDDDDDDDD

2012. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem attól de én úgy nevelődtem és több német edző szerint is velemszületet tehetségem van erre gondoltam.
2012. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem mert én utoljára pár hónapja lovagoltam( ugy 2) és eddig két órán vágtáztam ugy 5 max 10 percet. és utoljára még kapaszkodtam a nyeregbe...
2012. jan. 3. 14:57
 9/9 anonim válasza:
Minden egyéntől függ!!!!!valaki 2hónap,valaki 2év!!!
2012. jan. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!