Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? A lányom nagyon...

Mit tegyek? A lányom nagyon szomorú.

Figyelt kérdés

Férjem egyik barátjának van egy kis magán lovardája. Tudta, hogy a lányom mennyire rajong a lovakért így hát mondta, hogy egyszer menjünk el. El is mentünk. Lovagolt. Meg is beszéltük, hogy a lányom ide fog járni lovagolni mikor az anyagiakat kérdeztem, hogy itt mennyi lesz egy óra akkor mondta, hogy ugyan hagyjuk már. Így végül megegyeztünk annyiban, hogy segít istállót takarítani meg ilyesmi és ha úgy van lovagol.

Eközben egy ottani lóba "beleszerelmesedett". Gondozta, lovagolta, fogalkozott vele. Aztán a ló eladó lett. A lányom csak sírt itthon, tudta , hogy nem tudunk most lovat venni. Vagyis nem a ló megvételével van a gond mert ki tudjuk fizetni azt a 200.000 ft-ot hanem az eltartásával. Az egyik nap hívott az ismerősünk, hogy tudnánk-e valamikor beszélgetni a lányomról. Mondtam, hogy persze. Másnap el is mentem hozzájuk, hogy miről is van szó. Mondta, hogy a lányom nagyon szomorú. Nem egyszer hallodta , hogy a lóval beszélget a boxban , hogy mennyire szeretné őt de sajnos nincs rá pénz. Aztán mondta, hogy ő úgy döntött, hogy felknálja nekünk a ló fél tulajdonrészét. Így kifizetjük a 100.000 ft-ot és utána felezve fizetjük a költségeket. És ha nagyon fontos akkor más lovas is felül a lóra. Akik már jobban tudnak lovagolni.

Mondta, hogy gondoljam végig beszéljem meg a férjemmel aztán adjak választ.

Ti, mit gondoltok erről?

Ismerjük a mondást, hogy "Közös lónak túros a háta."

De a lányom boldogsága mindennél fontosabb.



2012. jan. 2. 17:22
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
0%

Kategória: Állatok > Lovak


??:D

2012. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves anyuka, szerintem menjenek bele a dologba! :) A lányuk lesz a világ egyik legboldogabb embere, és nagyon hálás lesz önöknek! Mi, lovasok, tudjuk milyen a lószerelem, gyönyörű, de egy ilyen helyzetben mégis nagyon fájdalmas... Sajnos én veszítettem el így lovat, és tudom, hogy mennyire borzalmas... Ha ez így megoldható, ahogy a tulajdonos felajánlotta, egy korrekt felestartási szerződéssel, és minden apró részlet kidolgozásával én mindenképp elfogadnám az ajánlatot! Remélem önök is így tesznek, és sok boldogságot kívánok a lányuknak! :)
2012. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Reaper777 válasza:
100%
az üzletben nem számít hogy barát vagy családtag ugyan úgy átverhet hát ha bele is egyeztek valami papír szerződés legyen mert útólag mondhatsz bármit és még téged jelentenek fel rágalmazásért szóval valamilyen papír legyen a megegyezésről
2012. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%
Hát ha nektek az a százezer nem ügy,akkor vegyétek meg. :) Ki tudja, lehet hogy a lányotok egyszer valami híres "lovas" lesz, mert tudott gyakorolni. :)
2012. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

17:27 - Köszönjük szépen a jó kívánságodat! :) A lányom is elvesztett már sajnos egy lovat amihez szintén nagyon kötődött. Nagyon magába zuhant. Nem szeretném ha megint ez lenne.

17:28 - Ne haragudj, de mi az, hogy elmebeteg? Kicsit vegyél vissza kérlek!

Nem azt várom, hogy Ti hozzátok meg a döntést. Azt majd a férjemmel és a lányommal fogom. Hanem, hogy ti mit tennétek ha a helyembe lennétek és, hogy ti mit gondoltok erről a dologról. Itt szó se volt arról, hogy ti hozzátok meg a döntést. Kicsit félre értetted a dolgot.

Egyébként a lányom 16 éves és 5 éve lesz, hogy lovagol.

2012. jan. 2. 17:41
 6/27 A kérdező kommentje:
Adásvételi szerződést mindenképp írunk róla.
2012. jan. 2. 17:42
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én belemennék a helyetekben, de mindent írjatok le és legalább 2 tanú is írja alá ;)
2012. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem működőképes a dolog a lányodnak lesz "saját" lova, esetleg idővel a másik felét is megvehetitek. Amikor más is lovagolná jó mindig leegyeztetni, ki mikor megy vele, akár egy naplót vezetni róla, mert ha esetleg valami sérülés adódik, akkor is nyomon követhető, ki az okozója. Pl sántulás
2012. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most menjetek bele, ha végképp nincs más megoldás, bár nem vagyok híve a feles tartásnak, főleg, mert ha más is ráül a pacira, és esetleg megsérül alatta vagy ilyesmi, akkor a lányod is kárát látja - esetleg hónapokig nem lovagolhatja, tényleg bármi történhet. Egy csúnyább sérülésnél meg akár van egy nyomorék fél lovatok...

Azt gondolom, hogy később mindenképp megpróbálhatnátok teljesen tulajdonosokká válni, de - tudván, milyen, amikor az embertől elveszik a kedvencét - addig megoldás lehet ez a feles dolog. De csak korrekt szerződéssel!

2012. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Bárcsak az én szüleim is ilyenek lennének és ez meghatná őket. De ők csak azt hajtják hogy" Mi van ha a lóval valami baj lesz? Az állatorvosi költségek nem 10.000 forintok hanem jóval többek. Ha el kell altatni mi lesz azzal pénzel amit beleöltünk?" Félt engem , de engem oktatóm már üldöz a hogy tartsuk felesbe, mert szeretne neki egy jó gazdát. Szerintem menj bele de gondold át hogy a lónak akármi baja lehet ha lovashiba akkor a költségek

titeket terhelnek, de ha nem akkor felesbe megy a dolog. De akkor se két forint. Nekünk is a pénzel van a gond. de nem kéne megvenni a lovat csak beszállni és havi 17.500 forintot fizetni amit lazán le lovagolok egy hónapba. De hát hiába mondom nekik... :(

2012. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!