Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? A lányom nagyon...

Mit tegyek? A lányom nagyon szomorú.

Figyelt kérdés

Férjem egyik barátjának van egy kis magán lovardája. Tudta, hogy a lányom mennyire rajong a lovakért így hát mondta, hogy egyszer menjünk el. El is mentünk. Lovagolt. Meg is beszéltük, hogy a lányom ide fog járni lovagolni mikor az anyagiakat kérdeztem, hogy itt mennyi lesz egy óra akkor mondta, hogy ugyan hagyjuk már. Így végül megegyeztünk annyiban, hogy segít istállót takarítani meg ilyesmi és ha úgy van lovagol.

Eközben egy ottani lóba "beleszerelmesedett". Gondozta, lovagolta, fogalkozott vele. Aztán a ló eladó lett. A lányom csak sírt itthon, tudta , hogy nem tudunk most lovat venni. Vagyis nem a ló megvételével van a gond mert ki tudjuk fizetni azt a 200.000 ft-ot hanem az eltartásával. Az egyik nap hívott az ismerősünk, hogy tudnánk-e valamikor beszélgetni a lányomról. Mondtam, hogy persze. Másnap el is mentem hozzájuk, hogy miről is van szó. Mondta, hogy a lányom nagyon szomorú. Nem egyszer hallodta , hogy a lóval beszélget a boxban , hogy mennyire szeretné őt de sajnos nincs rá pénz. Aztán mondta, hogy ő úgy döntött, hogy felknálja nekünk a ló fél tulajdonrészét. Így kifizetjük a 100.000 ft-ot és utána felezve fizetjük a költségeket. És ha nagyon fontos akkor más lovas is felül a lóra. Akik már jobban tudnak lovagolni.

Mondta, hogy gondoljam végig beszéljem meg a férjemmel aztán adjak választ.

Ti, mit gondoltok erről?

Ismerjük a mondást, hogy "Közös lónak túros a háta."

De a lányom boldogsága mindennél fontosabb.



2012. jan. 2. 17:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Hát én nem javaslom, a más is ráül résznél fog elbukni a dolog, pontosan azért, mert a lányod így is túlzottan kötődik az állathoz. Gyakorlatilag kizártnak tartom, hogy egy gyerek érzelmeitől és hormonjaitól megbolondítva kellőképp úrrá legyen magán ehhez, és ne legyen vita.

Rádásul nincs értelme megvenni a felét, mert gyakorlatilag iszonyú nagy kockázat cserébe minimális a beleszólásotok. Én inkább lóbérlésben gondolkodnék, Nyilván lehet, hogy többet kell fizetni, de havi 5-10 ezeret mégiscsak könnyebb kiköhögni, mint egyszerre 100at, és mindemellett fix összeget fizetsz, a kockázata is kisebb. Persze ha a tulaj belemegy.

2012. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó ajánlat, annyi hogy tényleg MINDENT írjatok le.

És tök jó a lányodnak hogy ilyen szülei vannak!

2012. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Imádnám ha a szüleim erre meghatódnának, és beszállnának legalább a felesbe! Szerencsés hogy ilyen szülei vannak!
2012. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

18:30-as! Mondj már egy helyet ahol 5-10 ezer a lóbérlés egy hónapra, max 1-2 napra kérnek ennyit. A közelünkben lévő loviban 30 ezer/hó ugyanannyi, mint a bértartás csak itt a lovi fizeti a kovácsot illetve az állatorvost abban az esetben ha bizonyíthatóan nem a lovas hibájából betegedett vagy sérült meg a ló.


Kérdező!

Én is a közös lótartás ellen vagyok, viszont ebből most akár jól is kijöhettek. Szóval ha minden eshetőségre kitéretek a szerződésben, akkor hajrá:)

2012. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy nem az egyszeri (200.000.-) a sok, hanem a havi költségek miatt filóztok a dolgon. Ha felesben az az összeg nem okoz gondot, akkor én is bele mennék a dologba.
2012. jan. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Osztom, hogy a gond azzal lesz, hogy "És ha nagyon fontos akkor más lovas is felül a lóra". Nekem ez sánta. Szerintem ezt lelkileg sem könnyű feldolgozni, hogy az én lovam, de mégsem, ma lemegyek, de valaki ült ma már rajta, vajon ki nyomta fel a marját... stb?:(

Nekem ez így nem tetszene, de kevesebbet is fizettek, mint egy rendes bértartásban, de hát.... nem tudom, ha a kislány irigy fajta, és nem rosszindulatból mondom, akkor nem lesz mindig boldog.

2012. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Az ismerősünk úgy értette ha mondjuk valamelyik ló lesérül amin oktatni szokott akkor ráültet valakit.

Szóval nem sűrűn fog rajta más lovagolni.

2012. jan. 3. 15:16
 18/27 anonim ***** válasza:
És a költségek is oszlanak? Oltás, kovács, féreghajtás? Csak az alap dolgok.
2012. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Vegyétek meg, nembaj ha mások is lovagolnak rajta, de az övé lessz és így látva nagyon szeretin, én azt mondom h jobban megéri így és kb. ugyan olyan jó is:))
2012. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
ÉS ha bejön egy komoly betegség? Kólika, Lyem kór...stb. Amiknek a gyógyítása százezrekbe is kerülhet? Azt bírni fogjátok? De még ezer sérülésre kell százezreket költeni ami lehet hogy a ló csinálta magának vagy esetleg a lányod. Ez így nagyon para ha rosszul álltok anyagilag. Oké hogy a lányod levág egy kis hisztit hátha enyhülés lesz, de ti döntsétek el hogy mennyi a keret. Én is szeretek egy lovat, beszélni is szoktam hozzá a boxba. Nagy cucc. Ettől még az embernek nem vesznek egy lovat. De te tudod mondom. Amúgy azért sír mert látja hogy törhetőek vagytok ilyen téren. Én is nagyon szeretném a lovat, de nyíltan sírni azt már nem fogok. Az csak hiszti lenne és a szüleimet úgyse hatná meg. De ti tudjátok!
2012. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!