Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? A lányom nagyon...

Mit tegyek? A lányom nagyon szomorú.

Figyelt kérdés

Férjem egyik barátjának van egy kis magán lovardája. Tudta, hogy a lányom mennyire rajong a lovakért így hát mondta, hogy egyszer menjünk el. El is mentünk. Lovagolt. Meg is beszéltük, hogy a lányom ide fog járni lovagolni mikor az anyagiakat kérdeztem, hogy itt mennyi lesz egy óra akkor mondta, hogy ugyan hagyjuk már. Így végül megegyeztünk annyiban, hogy segít istállót takarítani meg ilyesmi és ha úgy van lovagol.

Eközben egy ottani lóba "beleszerelmesedett". Gondozta, lovagolta, fogalkozott vele. Aztán a ló eladó lett. A lányom csak sírt itthon, tudta , hogy nem tudunk most lovat venni. Vagyis nem a ló megvételével van a gond mert ki tudjuk fizetni azt a 200.000 ft-ot hanem az eltartásával. Az egyik nap hívott az ismerősünk, hogy tudnánk-e valamikor beszélgetni a lányomról. Mondtam, hogy persze. Másnap el is mentem hozzájuk, hogy miről is van szó. Mondta, hogy a lányom nagyon szomorú. Nem egyszer hallodta , hogy a lóval beszélget a boxban , hogy mennyire szeretné őt de sajnos nincs rá pénz. Aztán mondta, hogy ő úgy döntött, hogy felknálja nekünk a ló fél tulajdonrészét. Így kifizetjük a 100.000 ft-ot és utána felezve fizetjük a költségeket. És ha nagyon fontos akkor más lovas is felül a lóra. Akik már jobban tudnak lovagolni.

Mondta, hogy gondoljam végig beszéljem meg a férjemmel aztán adjak választ.

Ti, mit gondoltok erről?

Ismerjük a mondást, hogy "Közös lónak túros a háta."

De a lányom boldogsága mindennél fontosabb.



2012. jan. 2. 17:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
szerintem meg NE menjetek ebbe bele. egy 16 éves lány túl fogja élni, hiába játssza el a hattyú halálát, ha most ezt a lovat eladják, majd lesz másik amibe beleszeret. szerintem a lótartás, főleg egy olyan családban, ahol a havi bértartás kifizetése is gondot jelent igenis LUXUS. Szerintem már az rendes tőletek, hogy fizetitek a lovaglását. Majd vesz magának lovat, ha felnő. Nekem eleve az indokkal van bajom, azért lovat venni, mert a lány szomorú, mert eladják a kedvencét...
2012. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ja, és ezt még annyival egészíteném ki, hogy egész gyerekkoromban lovagoltam, végig könyörögtem a szüleimnek, hogy vegyenek nekem lovat (anyagi akadálya nem lett volna). nem vettek. felnőttem, vettem magamnak és egyáltalán nem neheztelek rájuk, sőt, sokkal jobb ez így, hogy saját magam dolgoztam meg a lovam áráért és dolgozom meg azóta is a költségeiért.
2012. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Azért mert te gyermekkorodban nem kaptál lovat, ne legyél már irigy a másikra.
2012. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem irigy vagyok, csak lótulajdonos és a ló eszmei és valódi értékét túlzottnak tartom, hogy egy szülő a kamasz lányát meglepje vele, hogy ne legyen szomorú... ahogy korábban mások is leírták egy lóval kb végtelen költség van, és egy felnőtt ember megteheti, hogy ha mondjuk elveszíti a munkahelyét, és hónapokig nem tud elhelyezkedni, akkor eladja/elajándékozza a lovat, dönthet úgy, hogy nem vállal egy drága műtétet, vagy nem kezeltet 1 évig egy sánta lovat, hanem elajándékozza/elaltatja, stb. de ha a gyereked lováról van szó teljesen más a helyzet.. mondanád neki, hogy bocs, de most jobb lenne eladni, főleg ha szeretnél egyetemre menni?
2012. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Ha kicsit elfogadhatóbb lenne a környéken a bértartás akkor lehet, hogy kitudnánk fizetni. Nincs havi 40.000 ft-unk csak erre plusz még a többi költségek. Van olcsóbb bértartás is de ahoz közel egy órát kéne utazni. Az meg rengeteg idő főleg, hogy tanulnia is kell.
2012. jan. 5. 13:52
 26/27 anonim ***** válasza:
Végül megszületett a döntés? :)
2012. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
hát igen, nagy különbség, hogy a saját lóra (még ha csak a bértartás felét fizetitek is) akkor is kell költeni, ha az embernek nincs ideje lovagolni, míg ha lovaglásonként fizet, akkor csak annyi a költség, amennyit az ember lovagol. Ha csak az anyagi részét nézzük, akkor éri meg saját lovat tartani, ha sima lovaglásra többet költene az ember, mint amennyibe a bértartás + az egyéb költségek kerülnek.
2012. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!