Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények erről a videóról?...

Vélemények erről a videóról? Építő jellegű kritikákat kérnék!

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=gPO8QAZbZCo&feature=g-all-c&c..


!! Nem azért teszem fel ezt a kérdést, mert azt várom, hogy agyondicsérjetek, hanem azért, mert egy külső szemlélőnek is kikérném a véleményét arról, hogy hogy megyünk pályát. Az utolsó ugrásoknál nem nagyon sikerült a lábváltás... :P


2012. jan. 5. 11:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

jézus, mennyi idióta válaszolót fogtál ki magadnak így első körben :D


nem értem mi bajotok a pici akadályokkal, ekkora fedelesben nem is ugranék nagyobbat. odatalálni egy ekkora x-hez is nehéz..


hogy válaszoljak is. átlón tetszik nagyon a lovacs, jól érkeztek oda, nincs a lendületben törés. figyelj, hogy a külső szár legyen megtartva, és terheld a belső kengyelt kicsit jobban, úgy átugrik.


az elején a tornáztatón az nem tetszett, hogy néhányszor hamarabb visszaültél, mint kellett vna, így egy picit meg is csapott a nyereg, és a következő vártaugrás már nem tudtad kiülni. ne feszülj meg csípőből, így ugrás után már az első vágtát is ki tudod ülni.


ami nem az ugrással kapcsolatos, de fontos: mikor a kapu előtt mentetek el, sajna nem látni jól a segítségeidet, de beugratásnál eléggé felkapta a fejét, ezen még érdemes lenne dolgozni, idomítani egy kicsit.

2012. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
bocsi, pontosítanék egy kicsit, átlón ügetésben picit megakad, ilyenkor érdemes betenni elé 2,90re egy dobbantót(rudat), hogy jó helyről ugorjon el. nálad picit aláért, így nem volt folyamatos :)
2012. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Elsősorban arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy leragad a kezed a ló nyakán, nem engedsz neki kézzel, hogy ugrás fölött használhassa magát.

Másodsorban ez nem egy pálya, hanem két ugrás. Vagy inkább cavaletti - na jó, nem gonoszkodom.

Harmadsorban, sikerült az ugrásváltás - legalábbis én úgy látom, de nagyon szar a fény - csak max te nem érezted. Néha túl közel kerülsz az ugráshoz, de persze ez majd idővel fejlődik.

Egyébként EDZŐvel ugrathatnál nagyobbakat télen is, ez nem időjárásfüggő, hanem bemelegítésfüggő.

2012. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12%
Bocsi, de milyen szám megy a videód alatt? :)
2012. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is a kezed tűnt fel, leragasztod a ló marjára, sokkal szabadabbnak kellene lennie.

Az üléseddel nincs különösebb gondom, a lábmunkádat szívesen megnézném jobban, de annyira sötét a videó, hogy nem igazán látható rendesen.

Amit arról írtál, hogy télen az ín szakad, nos, nem tudom, ki mondta ezt neked, de felejtsd el, mert nem igaz. Ha így lenne, akkor télen nem lenne a fedeles díjugrató kupa. Sőt, pl. remekül lehet ugrani a lóval még puha porhóban is.

Az akadályok vagy legyenek magasabbak, vagy maradj meg a cavalettinél, mert így a ló is, te is ellaposodtok, ami nem jó. Figyelj a bemelegítésre, de nyugodtan ugorj nagyobbakat is, bár igaz, hogy ekkora fedelesben baromi kicsi a hely rá. Ha van kinn elfogadható talajú pálya, inkább azt részesítsd előnyben, nem csak ugráshoz, hanem a napi idomítómunkához is.

2012. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A normális válaszolóknak nagyon köszönöm, figyelni fogok a kezemre, ülésemre! Egy lovas oldalon olvastam, és ezért nem is mertem emelni az ugrásokon, amúgy edzővel lovagolok! :)


A szám címe: Hurts-Illuminated ;)

2012. jan. 5. 18:59
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a videó, mintha már láttam volna! :D

Ha lehet egy kérdésem. Mekkora a fedeles? Úgy értem hányszor hányas.. nem négyzetméterre.

2012. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
:D Lehet, hogy találkoztál már vele. Amúgy nem olyan kicsi a fedeles, nem tudom pontosa... Holnap megkérdezem az oktatót:)
2012. jan. 20. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!