Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért baj ha magamtól lovagolo...

Miért baj ha magamtól lovagolok? Mármint hogy nem tanít rá senki?

Figyelt kérdés

Ismerőseimnek vannak lovaik, és ingyen tanulok náluk lovagolni. Csak úgy hobbiból.

És bárkinek mondom, hogy járok lovagolni de nem lovardába ahol tanítanak, mindenki lenéz, hogy akkor nem is tudok rendesen megtanulni lovagolni, biztos csak ülök a nyeregben és csak ülök a lovon. -.-'

az az ismerősöm aki tanít már versenyzett is, szóval azért az alapokra, hogy hogy üljek a lovon, hogy hogyan ügessek, meg tud tanítani. De miért szégyen ha én nem lovardába járok, ahol rendes tanítók tanítanak? Én nem akarok ugratni meg versenyekre járni, meg ilyesmi, csak néha ha megengedik délutánonként, elmegyek vágtázni vagy csak simán lépésben lovagolni egy terepen, de csak azért mert szeretem a lovakat meg tetszik a lovaglás, és szerintem megy is.

Vagy szerintetek is szégyen? Elegem van már hogy folyton beszólnak, mert nem fizetős lovardába járok ahol "minőségi" lovak meg szerszámok vannak -.-' ismerősömnél is ugyanolyan nyereg, kantár, futószár, minden megvan... és még fizetni sem kell.



2012. jan. 6. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A fizetős lovardákban sem mindig tudsz megtanulni...

Ha ismerősöd tényleg meg tud annyira tanítani, hogy se a lóban, se magadban nem teszel kárt, akkor nem gáz, hanem örülj neki hogy van erre lehetőséged.

De ha ismerősöd csak felrak a ló hátára, kapaszkodj meg erősen, aztán viszontlátás, az már kevésbé jó.

2012. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akik beszólogatnak azok: anyuci-apuci pici lányai, akik nem azért lovagolnak, mert szeretik a lovakat, hanem azért mert az MENŐ és DRÁGA.
2012. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Általában akkor szokták megszólni, ha valaki egyedül tanul lovagolni, és nem lovardában, ha semmilyen oktató nincs vele. Az mondjuk azért problémásabb, mert a lovaglásban mindennek megvan a módja és a miértje. Ha nincs aki megtanítson rá, hogy a ló száját nem tépjük le, nem bökdössük ok nélkül a lovat, nem "ugrálunk" a hátán, nem zavarjuk agyon, ameddig csak bír menni, stb. stb., akkor nem tudod elsajátítani a helyes alapokat. Aki téged tanít, az valószínűleg van némi fogalma, ha már versenyzik, úgyhogy azért mégsem magadtól lovagolsz. Nincs ezzel semmi baj. Engem is a nagyapám tanított meg az alapokra a saját lovainkon, és csak aztán jártam lovardákba, hogy bővítsem a tudásom. Aki meg azért elítél, mert nem lovardában tanulsz, annak fogalma sincs a dolgokról. Fogadni merek azt hiszik, hogy csak felülsz magadtól a lóra, és gyíííhááááá... A magyar lovas társadalomban ez megszokott.
2012. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szégyen, de baj, mert nagyon nehéz rendesen ülni a lovon és ha rosszul gyakorlod be, akkor még nehezebb lesz megtanulni.
2012. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te ezek szerint nem magadtól lovagolsz, tanítanak, csak nem lovardában. Ezzel az égvilágon semmi baj nincs. Ha nem tanítana senki, azzal lenne, de azt írod, ez nem így van, foglalkoznak veled, lovagolni meg nem csak lovardában lehet megtanulni, lényeg, hogy legyen melletted valaki, aki elmondja, megmutatja, mit hogyan csinálj.
2012. jan. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is így tanultam lovagolni. Ismerősöm tanyájára jártunk ki barátnőmmel és amikor ideje volt tanított minket. ők akkoriban inkább csikós programokat csináltak. Nagyon jó élményekkel jöttem el onnan. (most is kiszoktunk járni) igaz én voltam magánórákon is Pesten, ahol rengeteget fejlődtem. Szerintem abszolút nem szégyen, hogy nem loviba jársz!
2012. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ne törődj velük, örülj hogy van lehetőséged lovaglásra :)

csak irigykednek, hogy te simán lovagolhatsz

2012. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ott is oktatnak, így nem gáz. Igazából a gáz sem úgy gáz, hogy hú de ciki, de azért ha belegondolsz, hogy képzelsz el egy embert, aki otthon egyedül lovagolgat? Téged megtanítanak így, papír nélkül, oké. Én azokat "nézem le", akik kioktatnak, és mindent jobban tudnak, közben állítólag egyedül, minden segítség nélkül tanultak meg lovagolni. Na én meg ezt nem hiszem el, hiszen ha nem mutatja meg senki, honnan tudod, hogy egyáltalán hogy kell felszerelni egy lovat?! Azt meg végképp nem, hogy hogy fordítod, hogy indítod el, stb...
2012. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!