Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi a vágóhídon a ló...

Mennyi a vágóhídon a ló kilónként?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 10:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Azt itt senki nem tudja, mi nem patkánykodunk.
2012. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%

Drága.Ne (v)egyél!

Üdv,egy ló rajongó

2012. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
6%
Kedves első! Mire ez a gorombaság?
2012. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

van 2 öreg beteg lovam. Jár hozzájuk az orvos rendszeresen,amíg nincs nagy fájdalmuk addig a többiekkel fognak állni az istállóban.utána pedig szépen elalszanak. az istállóban.Otthon.

Megérdemlik,mert sok évig voltak a társaim.

2012. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

Ez teljesen természetes. De a vágóhídra nem úgy kerülnek a lovak, mint a marhák vagy a disznók. Nem mérik ki őket, mert vasárnap csak második lett a versenyen.

A patkánykodótól meg kérdezném: emberiesség szempontjából mi a különbség a ló, a marha, a disznó, a bárány és egyéb vágóállatok között?

2012. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Valószínű, hogy itt senki nem eszik lovat, de még csak nem is nevel vágólovat. Szóval ne tessék csodálkozni, ha lehurrogják, aki ilyen kérdést tesz fel. Tényleg patkány, aki vágóba adja a lovat aki társa volt, elvitte a hátán, vagy kocsiban szolgálta évekig.


Amúgy 200-300Ft/kg, 300-at csak a jó kövér hidegvérűekért adnak.

2012. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.Nem sok a különbség,én elfogult vagyok.De hadd mondjam el,hogy míg a legtöbb haszonállatot (sertés,marha,juh,baromfi) a húsáért és/vagy a bőréért tenyésztik és tartják,a lovakat munkába is állítják (mezőgazdaság,hadsereg,rendfenntartó erők).A mai napig,habár háttérbe szorulnak a gépesítés miatt,rengeteg helyen,főleg a kisebb mezőgazdasági területeken,nélkülözhetetlenek.Számos alkalommal tapasztaltam sajnos,hogy olyan állatok kerülnek a vágóhídra,amelyek évtizedekig szolgálták a tulajdonost,amikor azonban kiöregedett,már nem volt munkaképes,de EGÉSZSÉGES állat volt.Inkább pár ezer-tízezer forintért leadta vágásra,mert már nem hozott hasznot,a tartása felesleges kiadás volt.Olyan esettel is találkoztam,amikor azért vettek meg egy 2 éves csikót,hogy levágja és kolbászként,a felesleget pedig kutyakajaként eladja.


[link]


[link]

2012. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%
Koronként és kultúránként változó, hogy mit eszik meg az ember. Európa jó részében évszázadok óta esznek az emberek lóhúst. Nem csak ínséges időkben, amikor az éhenhalás fenyegeti! A kutya hűséges társunk, mi azt (sem) esszük meg. Igaz, de pl. faluhelyen nem volt nagy becsben. orvost nemigen hívtak hozzá, míg a haszonállatokhoz igen.
2012. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Lovas vagyok, nekem is van lovam és nagyon szeretem őket. DE: ne felejtsük el, hogy a ló haszonállat. Lehet hogy neked vagy nekem sporttárs, jó barát stb, de van aki az öreg vagy sérült lovát már nem tudja lovagolni, de szeretne még belőle hasznot látni, hogy esetleg egy új lovat vegyen belőle, mert nem mindenkinek van 80-100 ezer Ft-ja altatásra és dögszállításra.


Hallottam olyanról, aki maga vágta a lovát egy mészáros segítségével és többet kapott a lováért kolbászba töltve, mintha élve adja vágóba, mert a lókolbász ára kb 2000 Ft/kg és van is rá kereslet.

Nem mondom, hogy ez a jó út, de nem ítélem el miatta az embert, mert a ló haszonállat.


Télen nagyon lemennek a lóárak, egyrészt mert egyre szarabb a gazdasági helyzet, aki eddig megengedhette magának lovat most már lehet nem fogja tudni tartani, ezenkívül sok a sütetlen papírtalan zugtenyésztésből származó ló, amelyek szintén letolják a lóárakat, ezért is van hogy lassan sokallják egy jól belovagolt tisztavérű papíros lóért az 500 ezret, pedig nem az, szerintem reális ár.

Aki csak azért adja vágóba a lovát, mert nem úgy teljesített, na azoktól nyílik a bicska nálam is.


Kérdező, sajnos nem tudom mennyi lehet most kilója, de egy biztos, ha szürke a lovad és 15 éves vagy idősebb nagy eséllyel nem veszik át tintásság miatt.

2012. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért akarod vágóra adni a lovadat? Nem te kérdezted nemrég ugyanezt itt?
2012. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!