Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi a vágóhídon a ló...

Mennyi a vágóhídon a ló kilónként?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 10:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Ha valakinek nincs pénze altatásra és dögszállításra és csak ez a probléma akkor nem értem miért nem ajándékozza el a lovát egy olyan helyre ahol pl. csak azért tartanák hogy kisgyerekek simogassák. Ugyanis olyan hirdetések is ahol pont ilyen lovakat keresnek:

[link]

De ha valaki még a ló halálából is hasznot akar húzni arra nem tudok mit mondani... sajnálom az olyan lovat akinek csak egy ilyen "társ" jut.

2012. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%

A lovat is megkérdezted a haverságról. A ló önszántából lett a társad? Akkor is téged választana, ha azt saját megfontolásból, szabadon tehetné?

A ló haszonállat, akkor is ha szívünkhöz közel kerül, s akkor is ha nem. A lónak nevet is adunk, írja valaki. A tehénnek is. Láttam én már disznót is megkönnyezni. De nem azért, mert levágták szegényt, hanem azért mert betegségbe pusztult el, s nem volt belőle haszon.

Harmadszor: mutass nekem olyan hirdetést, amelyben kiöregedett, fájdalmaival, betegségeivel küzdő állatott keresnek a gyereknek.

2012. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
5%
Patkányozzátok az édes @nyukátokat ,s ne azokat akik vágóra tenyésztik az állatokat a ló is csak haszon állat! 300-400ft kilója erre még mehet felár(csikó)ja és ezek nem társak!!! a hozzászólók nagy többségének nincs saját lova ,csak lovardába jár kínozni az állatokat,és itt meg verik a nyálukat!
2012. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó, márpedig akinek a vágó opció, az az én szemeben patkány, legyen szó bármilyen állatról. Aki ezzel akarja megoldani az anyagi gondjait, az adja be magát a vágóhídra, és nem lesz több problémája. -.-
2012. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nekem egy ló a kutyával egyenértékű, egyiket sem enném meg. Igen, van aki vágás céljából tart lovakat, de vannak olyan országok ahol bizonyos emberek ugyanebből a célból tartanak kutyát és ez ott elfogadott.

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__nemzetek-etelei..

[link]

Ennek ellenére lehet hogy ez Neked sem tetszik. Úgyhogy nem kell minket leszólni mert védjük a lovakat, mi sem szólunk meg azért ha esetleg elítéled a kutyaevést. Az meg ha valaki úgy ír a lovak vágásáról ahogy, az normális válaszreakció arra hogy mennyit szenvednek szegény állatok a vágóhídon.

2012. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
15%
ja szegény csirke comb a vasárnapi ebédben azért szerepel, vagy a saláta,bab ,sárgarépa,s tudnám sorolni, bebizonyították már kutatók ,hogy a növények is éreznek!! akkor ti mit esztek jó étvággyal? E500-at?
2012. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%
Én teljes mértékben elítélem a vágóhidakat ebből az okból vega lettem. Nem azért vannak az állatok hogy megegyük hanem a legjobb társaink. És igen is vannak olyanok akik a gyenge, öreg, beteg állatokat befogadják.
2012. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Mond meg ezt, kérlek, az oroszlánnak, a sólyomnak, a bagolynak, a rókának, a cápának, a krokodilnak, a cetnek, az a patkánynak (!), a jegesmacinak, a fecskének stb. is. Lehet, hogy ők nem olvassák a gyíkot. Ja, a gyíknak is szólj!
2012. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Na, megjelentek az agyament antivegák is. A ragadozó állatoknak nincs lehetősége választani, azt eszi, amit tud, meg amihez szokott. Az embernek van lehetősége választani, és az intelligens ember nem kérdőjelezi meg más választását, ha az nem zavaró.

Mivel itt általában állatbarátok vannak, persze, hogy nem eszünk lovat, kutyát, macskát, attól, hogy máshol, vagy más időkben megszokott volt. Mert megtehetjük, hogy nem eszünk.

Nem ítélem el azt, aki viszont eszik lovat, kutyát, macskát, csak az olyat, aki azért a pár tízezerért legyilkoltatja az állatot, ha már nincs haszna. Vagy azokat, akik megunják a kutyájukat, és agyonverik, vagy kidobják az utcára.

2012. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Összeturmixolsz dolgokat, új elemet behozva cáfolatként, de ez így nem jó.

Az oktalan bántalmazást én is elítélem, bárkiről vagy bármiről lenne szó. De nem patkányozom azt, aki megeszi a lóhúst. Engem nem zavar senki választása, mit fogyaszt el és mit nem. Mi emberek mindenevők vagyunk. Alapvető táplálékunk a hús és a növény. Tudsz olyan barlangrajzot, amelyen banánt vagy körtét majszolnak az emberek? A biológiánk sokat nem változott azóta. Tudom, vannak népek, amelynek tagjai nem esznek húst. De ez nem döntésük, ha nem ott olyan környezet van, amely miatt ez kialakult. Praktikus. A vallási és/vagy morális megfontolások csak ráépülnek erre.

2012. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!