Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rúg rám a ló pucolás...

Miért rúg rám a ló pucolás közben? Mit csináljak vele? Már kék-zöld a lábam.

Figyelt kérdés
Sokszor neki is akar nyomni a falnak.
2012. jan. 18. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Pucolásnál legyen nálad a pálca. Ha rádrúg, akkor te visszaütsz. Nem tudja hol a határ, ha ezt megengeded neki durvább következményei is lehetnek. Amúgy mindegy hol pucolod, rúg, vagy csak ha egy helyen pucolod? Mert ha egy helyre érzékeny, akor lehet, hoyg az fáj neki.
2012. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Múltkor voltam lovagolni egy lovardában . És pucoltam a lovat erre ő is rúgott . puha kefével pucoltam meg ilyen műanyag sörényfésű cuccal mert azt hittem hogy az jó ha nagyon sáros . és odajött az edző és megfogta a kezemet és párszor végig húzta rajta ezt a műanyag vakarót . na hát az fájt rendesen . úgyhogy azóta nem is használok olyat mert biztos hogy a lónak is fáj .. mert nem annyival vastagabb a bőrük , hogy meg se érezze .

Lehet hogy itt van a baj ...

2012. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző, ez hülyeség. A kezdők sokszor, ha tudat alatt is, de az emberrel hasonlítják a lovat, így ha már egy kicsit is jobban oda van nyomva a kefe, akkor "jajj, szegény ló". De gondolj már bele, te mondjuk vagy 55 kiló, a ló meg 550. Sokkal vastagabb a bőre-szőre, mint gondolnád, vegyél fel egy vastag pulcsit, vagy kabátot, és abban kezd el vakargatni magad, sokkal nagyobb lesz a fájdalomtűrésed. A lónak ez ilyen. Én is jó erősen szoktam vakargatni, főleg a nyakánál, az enyém kifejezetten imádja, így kinyújtja a nyakát, a fejét oldalra fordítja, és tolja felém, hogy még-még.
2012. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Lehet hogy elsőre brutálisnak tűnik, de rúgj vissza! Térddel meg lehet őt igazítani teljesen nyugodtan, csak hogy tudja hol a helye. A pálcát én azért nem javasolnám mert félni fog tőle, ráadásul csak útban van pucolás közben. A saját lábad mindig kéznél van :D
2012. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

2 vagyok .

3. De ez a ló nem szereti és látod hogy nem a nyakát nyújtja hogy mégmég hanem inkább a lábát hogy hagyjál .

Én abbahagytam a ló azzal való pucolását és egyből nem rúgott . Nem minden ló egyforma .

És attól még , hogy vastagabb a bőre attól még érzi . És az hogy olyan vastag a bőröm vagy nagy kabát van rajtam nem mindegy ..

2012. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 BlaaBea válasza:
Miért akkor szerinted azért ne pucolja? Biztos nem az a baja hogy kemény a kefe...:"D
2012. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nyuszika . nem azt mondtam , hogy ne pucolja. hanem hogy ha ESETLEG [link] Ilyet használna . akkor lehet hogy az a baj ..

Ezen kívül kismillió oka lehet .

De nem kellene egyből lehülyézni az embert ha segíteni próbál .

2012. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sima szőrkefével pucolom.A gazdája azt mondta, hogy azért érzékeny, mert szürke...
2012. jan. 18. 17:38
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor én kiszálltam :) ..
2012. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Az nem lehet hogy nem érzékeny, hanem egyszerűen b()nkó? A gazdájára is rárúg?
2012. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!