Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rúg rám a ló pucolás...

Miért rúg rám a ló pucolás közben? Mit csináljak vele? Már kék-zöld a lábam.

Figyelt kérdés
Sokszor neki is akar nyomni a falnak.
2012. jan. 18. 11:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Azért érzékeny a ló mer szürke színű?? Ez nekem logikátlannak tűnik.
2012. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész logikátlan úgy, ahogy van.

Ha egy ló genyózik, akkor meg kell torolni. Imádom a lovakat, de ha csak egyszer próbálna meg egy ló rám rúgni szimplán azért, mert pucolom, kapna olyat, hogy attól koldulna.

A szürkéről meg annyit: van fém vakaróm is, a szürke arabom (pedig az arab eleve érzékeny) kifejezetten szereti, ha azzal pucolom.

2012. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok: Nekem is szürke arabom van, és mégis tűri:D Majdnem elalszik.
2012. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa, hogy a színe miatt érzékeny egy ló, de szerintem már régen el van rontva,
2012. jan. 18. 19:16
 15/18 anonim ***** válasza:
Haha. Gumi vakaró miatt rúg? Ez NAGYON vicces:DDD Elárulom, hogy a vakarók közül a gumi a gyengébb, mivel van vas is, ami nyilván "erősebb". Nem rúghat azért, mert ápolod, maximum ha fáj neki, de akkor az a baj. Amúgy meg okos "szegény lovacska nem szereti a gumi vakarót", merthogy? Akkor mivel ápolod? Egy szál kefével? Megnézem hogy kefélgeted ki belőle a sarat, a pisit, a kakát, a mindent... És igenis add vissza, ha rádrúg, én is szeretem természetesen a lovakat, sokszor még túl "kényes" is vagyok, hogy jaj nehogy fájjon neki, de gondolj már bele, már most rúgdos, legközelebb meg beszorít vagy megtapos?! Nem gondolod, hogy ezt még itt az elején, bár már rég késő, de most kéne lerendezni, nem még húzni?
2012. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A ló nem az enyém és tulaja gyerekekét szereti a lovat. Szerintem maga alá pisilne, ha ráütnék a lóra. De ha nem látja tuti kap egy kicsit visszakézből.
2012. jan. 18. 19:52
 17/18 anonim ***** válasza:

:D nem mondtam hogyha rúg akkor nem kell visszarúgni .. én is visszarúgok .

De nem a gumi vakarót említettem . hanem a műanyagot cicavirág:) És nem mondtam h te mit csinálj a lovaddal .

Annyit írtam hogy nekem a nagyon sokból egyszer ez volt a baj . A többinek nem volt vele baja . a gumi vakaró az teljesen jó szerintem .

2012. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha rám rúg, akkor visszarúgok. Ez így működik. Tisztelet teljes hiánya áll fenn. Ha a ménesben valami nem tetszik a domináns lónak, akkor bizony az is odarúg, te meg úgy sem tudsz akkorát rúgni, mint egy másik ló. Ha te lennél a domináns, akkor nem is emelgetné a hátulját. Rá lett hagyva, elszemtelenedett.


A mi lovunk is, eleinte a vas vakaróra emelgette a lábát, mondom biztos csiklandós, aztán a műanyagra, majd a gumira is. Na akkor kicsit elszálltam, 3x hasbarúgtam, mint egy másik lennék. Érdekes utána nem volt csiklandós még a fém vakaróra sem.

Amúgy a fokozatosság híve vagyok, először rászólok, aztán meglegyintem, megütöm és ha semmi sem akkor megrúgom. Bár most már csak elég rászólni és ő is tudja mikor csinál rosszat. De amikor nyugis és jó fej, akkor meg van dicsérve, simogatva, jutalmazva.


Az hogy a szürke lovak érzékenyebbek az hülyeség. Max az arabok, igaz azoknak a "lelkiviláguk" is érzékenyebb, de ők is értenek a jelzésekből.


Az, hogy a tulaj babusgatja... van ilyen, de az ilyen embernek ednék a kezébe egy etológia könyvet, vagy kiültetném fél órára, hogy nézze meg ménesben a lovát. Ott bizony kap komolyabbat is egy maflásnál.

2012. jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!