Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi ideje tudtatok vágtázni...

Mennyi ideje tudtatok vágtázni, amikor ugrásváltást tanultátok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem így működik... A parasztgyerek is tud vágtázni, hiába csinálja már 10 éve, nem merül fel nála az ugrásváltás.

Az ugrásváltás egy haladó feladat, azt akkor tudod elvégezni, ha megfelelő szinten lovagolsz, a lovad szépen, átengedően reagál a segítségekre.

Úgy gondolom, hogy az alapszintű lovaglásba beletartozik, hogy valaki stabilan megmarad a lovon mind3 jármódban. Na, innentől kezdve rendszeres edzéssel (heti 2-3) mondjuk egy év alatt el lehet jutni egy olyan szintre, ahol van értelme ugrásváltást is tanulni.

2012. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez függ az oktatástól, a lovaktól is. Én már több éve vágtázok, de nem járok versenyekre, se semmi, szóval inkább magamnak lovagolok. Próbálgattam már párszor az ugrásváltást, de a lovam nem veszi a segítségeket annyira, ezért nemnagyon sikerült. Esetleg szólj az oktatónak/edzőnek, hogy tanítsa meg. De ehhez szükséges, hogy mindhárom jármód jó menjen, csizmáid, testsúlyod helyén legyen, szárkezeléssel se legyenek gondjaid.
2012. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

9 éve tudok vágtázni, de az ugrásváltást nem próbáltam soha.

Ehhez amúgy is kell egy jól belovagolt, szépen támaszkodó, átengedő ló, amelyik tudja is, hogy mit kérsz tőle. Neked meg szükséged van betonbiztos ülésre és helyes csizma és szárhasználatra.

2012. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!