Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szerezzek, pénzt? (lóra)

Hogyan szerezzek, pénzt? (lóra)

Figyelt kérdés
Már gyűjtök, minden pénzemet félreteszem, de még mindig csak 200 000 ft-m van, és most megbicsaklottam, nem tudom, hogy mért, de már nem tudok semmivel se keresni, nincs semmijen ötletem...:S még diák munkát se vállalhatok, mert nem vagyok még 15 éves. Mit tegyek? hogyan gyűjtsek pénzt? Milyen módszerrel? előre is köszi!:)
2012. jan. 22. 19:06
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%

Semmilyen. Nagyon bizonytalan talajon áll az egész. És aztán már hónap után, ha elfogy a pénzed, mihez kezdesz? Vagy ha hirtelen megbetegszik a ló, és az ellátás, a gyógyszerek 70.000 forint? [és akkor még nem is beszélünk komolyabb beavatkozásról]

Lovat úgy érdemes venni, hogy megvan a mondjuk fix X ezer forintod, amennyiért lovat szeretnél nézni, ahhoz még hozzájön 100.000-ért a felszerelés (egy közepes értékű nyereggel), majd a nagyon biztos anyagi háttér, hogy minden hónapban minden körülmények között ki tudd fizetni a bértartást, a körmölést, időnként féreghajtást, és egyéb "apró költségeket". Ezen kívül pedig bankban lekötve egy jó 500.000 forint, hogy egy hirtelen megbetegedés, baleset, vagy bármi más miatt ne legyen gond az állatorvosi ellátás kifizetésével.

Ha ezeket nem tudod biztosítani, bár fáj kimondani (mert pont ez az, ami miatt én sem engedhetek meg magamnak lovat), ne vágj bele a dologba, és felejtsd el, különben a lovad és te is hatalmas kárát fogjátok látni... Tudjuk milyenek a mai emberek, ha néhány hónapig nem fizetsz bértartást, már képesek lelőni, agyon szúrni a lovakat, jobb esetben pedig szabadjára engedni. (ami 99% azzal fog végződni, hogy a lovadat elcsapta egy autó az úton)

2012. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos a válaszod.:) Ezt énis tudom, ezért szeretnék sok pénzt, és ha a nyereg stb. felszerelés meg van, és persze a ló ára, meg a pár hónapos plussz bértartás pénz, akkor még tudok keresni pénzt h jobb lovat is tudjak venni, ha kinéztem eggyet, akkor meg azért fogok gyűjteni hogy legyen a bértartásra, és az oltás gyógyszerek, szal vészhelyzetre:)))
2012. jan. 22. 20:03
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm.

15 éves vagy. Ami azt jelenti, hogyha 18 évesen egyből lóhalálában elkezdesz dolgozni (ha találsz munkát, és sajnos ma már ez sem biztos :() - Szóval akkor is még 3 éven keresztül kéne gazdálkodnod így. Ez pedig tényleg nagyon nehéz, mondhatni lehetetlen. Esetleg ha vannak lovas barátnőid, együtt összefoghatnátok. Te veszed meg a lovat, tehát a tulajdonos te leszel, de ők fizetnek neked mondjuk havi 10.000-et (fejenként, ahány barátnőd van), és cserébe heti 2x lovagolhatnak a lovadon.

Ha mondjuk van 2 ilyen barátnőd, az havi 20.000 forint, és bár akkor heti 4 nap nem te ülsz rajta, van egy saját lovad. És ha később már lesz saját kereseted is, akkor már a barátnőidnek sem kell fizetniük, ergo nem is ülhetnek a lóra, és minden happy lesz =)

Bár ez még így is nagyon necces, tényleg...

Mire ezt a tervet teljesen ki tudod dolgozni, és a kellő pénzt össze tudod szedni, addigra már rég elmúlsz 18, és lesz saját kereseted.

Azt mondom, hogy ezt a 200.000ft-ot tedd szépen félre, hogy annál könnyebb legyen majd évek múlva, de ne folytasd ezt, ne vonj meg mindent magadtól, hogy minden apró fillért félre tehess. Később, két kezi munkával megkeresett pénzből majd úgyis könnyebb lesz félretenni. :)

2012. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Nem vagyok 15 éves, 12 éves vagyok!:) Jó ötlet, de nem csak akkor akarok pénztkeresni, csk most egy alapot akarok keresni amennyi pénzből el lehet kezdeni ezt ,,építeni":)
2012. jan. 22. 20:20
 15/38 anonim ***** válasza:

Figyelj..

Igazuk van a többieknek. Bármikor történhet valami. Akkor ki fogja a költségeket állni? Honnan szedsz össze X ezer ft-ot? Nincs saját kereseted.

Inkább próbáld meg a lóbérlés vagy egy felestartást.

2012. jan. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
figyelj... Ezért kéne kereset. Egész eddig ezt mondtam a kérdésem is ez, és tudom. Mindenki ezzel jön és tudom ezért kéne valami pénzkeresési mód, és nem csak az h ehhez az kell meg az. Mert én ezeket tudom, és aztis leirtam már hogy előre is akarok pénzt vészhelyzetre, bármire, és onnan szedek össze "X ezer forintot"...
2012. jan. 22. 20:34
 17/38 A kérdező kommentje:
Na akkor, mik a lehetőségeim? milyen ,,munkák"??
2012. jan. 22. 21:01
 18/38 anonim ***** válasza:
12 évesen nem nagyon van lehetőséged ilyesmire... Tisztességes emberek nem vesznek föl ilyen fiatalon sehová, mert törvényellenes.
2012. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Meg ha fel is vennének valahová akkor se olyan nagy pénzeket fizetnének.
2012. jan. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Még 4 év és vállalhatsz diákmunkát, addig csak kibírod, ha igazán kell a ló.
2012. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!