Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy csináljam jól?

Hogy csináljam jól?

Figyelt kérdés

A könnyű ügetésnél a lábam mindíg előre hátra "bökdösi" a lovat a kengyellel együtt. Valahogy így: http://www.youtube.com/watch?v=onTwAMQLAe4&feature=related

.. ez gond?


2012. jan. 23. 16:05
 1/9 A kérdező kommentje:
..de nem ennyire mint a videón mert próbálom egyenesen tartani a ló mellett.
2012. jan. 23. 16:06
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a videón direkt csinálja h menjen a ló, ígyis eléggé lassan megy nem erőteljesen (attól független h nem direkt még elég rossz a lónak) Igen ez gon, igazából nekem ezzel nemvolt még problémám, de szerintem kisebbeket emelkedj a nyeregben:)
2012. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ő csak hajtja:) Amúgy szoríts jobban, vagy az is lehet, hogy hosszú a kengyeled.
2012. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt a lovas hajtja a lovat a csizmájával direkt. És ez tanügetés. A lovat összezavarhatja ha a mozgással nem akarsz valamit elérni és összevissza mozog. Ha te valóban könnyű ügetésről beszélsz akkor ezen úgy segíthetsz hogy térdből emelkedsz fel és nem kengyelből, és így majd tudod tudatosan is hajtani a lovat ilyen módon. Ha tanügetésnél van így akkor ajánlom a sok kengyel nélküli lovaglást úgy hogy a lábad megtartod a helyes tartásban. Vagy futószáras edzéseket, és ott is kengyel nélkül , de ott edző korrigálja a hibáid.
2012. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos az ülésed, nem zárt térdből emelkedsz, ami pedig mindennek az alapja lenne. Egyrészt, igen, tipikus hiba, hogy össze vissza mozog a lábszárad, a másik meg, hogy mivel nem szorítasz eléggé a térdeddel, ha te nem is érzed, de a ló száján húzod fel magad.

Bár nem tudom, futószáron vagy egyedül lovagolsz-e már. Bár gondolom nincs oktatód, ha ilyet meg kell kérdezned, különben az oktató magától is mondaná, hogy ez így nem jó, elmagyarázná az okát, hogy miért csinálod, és azt, hogy hogyan fogtok javítani.

Keress egy oktatót, és kérd meg, hogy rakjon vissza futószárra, ott korrigáljátok ezt az alapproblémát. (Bár ha nem kérnéd akkor is vissza tenne az első lovaglás után :))

ha nincs pénzed eljárni lovaglóórákra, és csak valami ismerősnél, rokonnál lovagolsz, csak saját magadra számíthatsz, akkor úgy tudsz segíteni magadon, ha most 1-2 hónapig CSAK szőrén ülsz. :) Ott ösztönösen szorítani fogsz, különben potty le a földre. Számíts rá, hogy lesz is egy-két esésed, de ez természetes dolog, nem kell tőle tartani. Lesznek kemény izomlázaid is, de ne add fel, tudd, hogy jó úton haladsz, ha néhány hónapig folyamatosan szőrénezel, olyan biztos ülésed lesz, hogy az csak na :) Utána már vicc lesz nyeregben lovagolni, olyan könnyűnek fogod érezni. :D

Sok sikert!

2012. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! :)
2012. jan. 23. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is szőrén tanultam meg lovagolni oktató segítségével. Nem bántam meg :) Ha nincs oktatód de van aki futószárazza a lovat akkor vedd ki a lábadat a kengyelből az egyik sarkadat húzd fel a fenekedhez úgy h a térded marad a helyén mintha rendesen ülnél és fogd meg a bokádat. Ezt csináld meg a másik lábaddal is lépésben aztán ha jobban megy ügetésben is majd megcsinálhatod, úgy is h mind a két lábadat felhúzod egyszerre. Ettől mélyebb lesz az ülésed.
2012. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Én ezt még sohasem hallottam, de kipróbálom, jól hangzik! :D

2012. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem szorítasz eléggé a vádliddal!
2012. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!