Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha istálló munkáért cserébe...

Ha istálló munkáért cserébe lovagolok, mi lenne a reális?

Figyelt kérdés
Tehát mennyi munka(délelőttönként 8-12-ig vagyok ott) után mennyi lovaglás?
2012. jan. 24. 10:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ahol régen én lovagoltam,ott ezért max fél óra lovaglás "járt".
2012. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

4 óra azért nem semmi..

legalább 40 percet kérj érte.

2012. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem 4 óra melóért járjon fél óra lovaglás, magyarul ha ledolgozol így két napot, akkor azért járna 1 óra. Van aki naponta lehúz 6 órákat hobbiból és csak havi 1x 1 órát engedik lovagolni. Na az lehúzás.

Inkább írjátok egy füzetbe vagy valami, így nyoma marad, hogy mennyit dolgoztál és mennyit lovagolhatsz. Ha tudsz lovagolni és elboldogulsz és szerencséd van, akkor az is lehet a feladatod, hogy átmozgass 1-1 lovat.

2012. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Te nagyon el vagy tévedve, dolgozol sokat, aztán ha megengedik lovagolsz. Ha nem tetszik, akkor viszontlátás. Arra te ne alapozz, hogy rális lesz a feltétel, mert nem lesz az, max ha jófej a tulaj. Én volt, hogy 12-14 órákért lovagoltam 2-3 naponta...
2012. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Úgy látom nekem nagy szerencsém volt.

Dolgoztam kb 2 órát 1 nap, és újabb 2 órát lovagoltam. A munkám csak annyi volt, hogy szénát pakoltam, lepucoltam a lovakat, trágyáztam. Meg ha kellet bálákért vagy zabért elmenni valahova mentem és én is pakoltam.

Bár én a tulajjal mentem ki lovagolni terepre, meg leginkább azért lovagoltam, hogy edzésben maradjanak a lovak, meg lemozgattam őket futószáron. 3 lóval dolgoztam. Bár eléggé baráti kapcsolat lett a tulajjal, és jól tudtunk együtt dolgozni:)

2012. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

nagyon régen mikor én kezdtem a lovas pályafutásom akkor a barátnőmmel 20km-t bicajoztunk a lovardához, ahol 40 lovat lepucoltunk, aztán utána lovagoltunk.

Nem volt muszáj az összes lovat megcsinálni, de mi imádtuk ezt a részét is és nem hagytunk ki senkit a kényeztetésből. :) Pénzt sohasem fogadtak el, mert szüleink jó ismerőse a gazda. A lovász fiúk végezték a ganézást, de sokszor segítettünk szalmázni, szénázni is. Addig is rengeteget ökörködtünk együtt, nagyon jó volt! Általában 1,5-2,5 órát lovaztunk, nem volt megszabva, de azért meg volt beszélve hány órára megyünk és merre ha terepre mentünk ki és mindig szárazon tértünk vissza!

Ha időben és rendesen elvégzed azt a munkát, amit rád bíztak szerintem nyugodtan lovazhatsz 1 órát is! Mit kell pontosan csinálni, mennyi ló van, egyedül jársz?

2012. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Mailerdeamon ***** válasza:

Szerintem egy ló lovaglása naponta reális és a legegyszerűbb megoldás. Ki az aki számolgatja a perceket és nézi az órát, hogy hoppá, letelt a 40 perc?

4 óra munka naponta elég jelentős - már ha tényleg hasznossá teszed magad.

2012. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem se kötelező mérni:) Felülsz a lóra, aztán lovagolsz egy jót délutánonként. Ha meg terepezni szeretnél, akor mondjuk 2 napot dolgozol.
2012. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Már 4 éve vagyok ott. Eddig 1 hónapot "dolgoztam" ott, kivéve hétvégét és volt, hogy csak 3 órát maradtam). Tehát ha úgy számoljuk 20 napot egy hónapban és naponta 3 órát minimum. (a plusz bála hordást, traktorozást nem számolom bele) 60 órát voltam ott és nem ültem lovon. Imádom a lovakat, igazából ez nekem nem munka.

A tulajjal ma beszéltem, mivel ma lementem. Azt mondta, hogy szívesen lát. A lánya viszont ahol tud belém köt és feltűnően érezteti, hogy semmi keresnivalóm nincs ott.


Egyszóval a lovakat imádom, de besokalltam. És a legnagyobb baj, hogy még annyira sem vagyok képes, hogy megmondjam, hogy járna már egy kis lovaglás...

2012. jan. 24. 18:39
 10/21 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy te szívesen dolgozol ott, nem kérsz pénzt, de cserébe szeretnél lovagolni egy kicsit. Szerintem ez a legkevesebb, főleg hogy jóba vagy a tulajjal.
2012. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!