Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha nem mindig...

Mit csináljak ha nem mindig tudom megfogni?

Figyelt kérdés
Van egy lovam, angol telivér és nagyon szeret versenyezni terepen.Karámban teljesen normális 4 éves kisgyerek lovagolja szabadon(ebből gondolom lejön hogy milyen kezes).Na szóval terepen általában ketten megyünk az oktatómmal és mikor vágtázunk szép komótosan, (a lovam) előz és csapja a fejét.Pálcás zablája van mivel hajlamos a befordulgatásra, lehetetlen megállítani nem figyel az emberre és csak fut mint a birka.Mielőtt kérdezitek igen minden nap jártatva van,és mindig kimehet a karámba kicsit. azt szeretném kérdezni h hogy állítsam meg könnyebben? zablát cserélni nem akarok.
2012. jan. 24. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ülj bele a nyeregbe, húzdd meg a derekad, és ne feszülj bele a szájába, azzal csak ellenállást keltesz. Kicsit fűrészeldd a száját. Vagy másik variáció, hogy te mész elöl, talán úgy nem rohan el annyira. Amúgy nálunk is ugyan ez a helyzet, de csak akor előzne, ha hátul van, vagy ha egy-két napot kihagyott.
2012. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez mind megvolt, fürészelés nélkül rám se figyel.. és ha elől megy akkor azért igyekszik hogy nehogy utolérjen minket a másik. sajnos rossz szokása hogy minnél többet fut annál jobban akar még.. egyedül is siet..szoktam hagyni neki hogy addig fussom míg kifárad de ez sem használ...:(
2012. jan. 24. 20:17
 3/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Több idomítómunkát neki.

Ha úgy érzed, hogy kezd sietni és nem tudod visszavenni, vedd azonnal körre és lehetőség szerint ügessetek, amíg le nem nyugszik. Ha nagyon csapkodja a fejét, jó szolgálatot tehet egy martingál.

2012. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, általában ez a történet.. de martingált meg megpróbáljuk..:))
2012. jan. 25. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Reszeld ülj le a nyeregben dőlj hátra sssss-ezz neki. Ha érzékeny a szája ne reszeld csk tartsd meg. De ez sok lónál van így, nem szeret hátul lenni:) De ő még angol telivéris, versenyló...:D
2012. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó tudom h AT. meg hogy szeret versenyezni de azért nem díjazom hogy kiszedi a kezem a helyéről..És egyébként ma már nyugisabb volt.
2012. jan. 26. 17:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltunk kint ma hagytam neki had menjen igaz a megállás nehezen sikerült de megálltunk, nem próbált elvinni csak menős volt.Április 28.án távlovason indulunk már 4x nyertünk.. tessék szurkolni..:D
2012. jan. 26. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!