Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet lovat csatlakoztatni...

Lehet lovat csatlakoztatni futószáron?

Figyelt kérdés
Nincs körkarámunk mert le lett bontva a fedeles miatt, fedeles viszont még nincs. Karám magán jellegű célokra nincs fent tartva. lovak vannak mindbe, ezért az egyetlen lehetőség a futószár. Én nem fogom meggátolni a lovat semmiben és kiengedem a futószárat teljesen ha az kell neki. Nos, szerintetek?
2012. jan. 27. 20:47
 1/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Ugyan úgy, mint körkarámban.
2012. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ugyan úgy kell csinálni mindent? Vagy valamit máshogy?
2012. jan. 27. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindent ugyanúgy, és akkor jó lesz. :)
2012. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Mondjuk jobban belegondolva el tudom képzelni, hogy jelenthet némi nehézséget az, hogy a lovat nem fizikailag körülhatárolt területen hajtod előre, hanem te magad vagy kénytelen visszatartani miközben éppen elfelé küldöd. Más lehetőséged viszont nincs, pár próbát meg megér, úgyhogy sok sikert.
2012. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! :) Megpróbálom :)
2012. jan. 28. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Futószáron nem lehet csatlakoztatni lovat. A csatlakozásnak pont a függetlenség a célja, az, hogy semmi fizikai dolog nem köt össze a lóval. Így hagyod meg neki a döntést, hogy téged választ-e, vagy a szabadságot. Így viszont már alapból egy számára kényszerhelyzetben vagytok, mert ott van köztetek a kötél, tehát már alapból "csatlakozásra van kényszerítve" a ló. Ezt értem úgy, hogy nincs választása, hogy elmenjen tőled, mert akármilyen messze is akar menni, te mindig ott leszel a kötél másik végén. És ez a fizikai "kötelék" nélküli dolog a csatlakozás alapköve.
2012. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De én nem értem. Csatlakozás közbe nem választhatja a szabadságot, csak téged. Mivel be van zárva eleve egy körkarámba semmi esélye a szabadságra, másrészt persze hogy téged választ mert úgyis addig csinálod amég nem megy oda hozzád... Ezért akartam egyszer kipróbálni, mert én nem nagyon hiszek benne, de úgy látszik, nem tudom akkor megcsinálni! :) Mindegy, köszönöm szépen!
2012. jan. 29. 08:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem muszáj odamennie hozzád. És amikor csatlakozik, akkor nem azért megy oda hozzád, mert tudja, nincs más választása, mert igenis van! Ha csak eszeveszett módjára kergetnéd össze-vissza szerinted odamenne? NEM

Bármilyen kis helyre is vagytok bezárva, megpróbál minél távolabb kerülni hozzád.

A csatlakozás lényege az, hogy szabad akaratot hagysz neki közted és a szabadság között (ha még ez egy karám is), csak megmutatod neki, hogyha VELED marad, akkor jó lesz neki és minden rendben lesz.

Ha pedig nem hiszel benne, akkor kár is kipróbálnod, ha még körkarámotok is lenne, akkor sem sikerülne, mert már magad is kétkedve fogadod az egészet. Úgyhogy hagyd is a fenébe, céltalanul nincs értelme az egésznek. Ez egy kiképzés módszer első lépéseinek az egyike, olyan, mintha passage-t akarnál a lovadnak tanítani, de csak azért próbálod meg, mert nem hiszed, hogy sikerülhet. Van értelme ennek? Nem sok.

2012. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*minél távolabb kerülni hozzád -> bocsánat "tőled"*
2012. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!