Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha nem fizetnem 10hónapja...

Kócos kanca kérdése:

Ha nem fizetnem 10hónapja megtarthatóm a lovat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 13:28
 1/9 A kérdező kommentje:

Van nálunk egy ló több mint 10hónapja nem fizaetett a gazdája

pedig abban egyeztünk meg hogy a lóva saját kajáját fízetni De nem tette most el akarja vinni? Kinn külföldön dolgozik? Vólt hogy nem bírtam eteni mert szarúl áltunk könyörögtem neki hogy küldjön a lónak pénzt? pedig prostitutál? és őrültünk hogy a mi hahsas kancánknak meg van a megfelelő vitaminja? Nagyon szar állapotban került ide? Le se szarta a lovat 6hónapig nem is hívott hogy van vagy él e? Én nem akarom vissza adni neki a ló papírjai nálam vannak? Most már jól állunk most már ne vígye mert nem is érdemli a szeretetét csak volt 3hónap míg a válság ránk is kihatott kérlek mondjatok véleményt ja csak a párom tudja megülni még a gazdája sem :-)

2012. febr. 2. 13:29
 2/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha benne van a bértartási szerződésben, hogy ilyen esetben a tulajdonodba kerül, akkor igen.
2012. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha x idejig nem fizet a bértartó a gazdának, akkor a gazdáé a ló. Ez szerződésben benne van. Amúgy én nem adnám neki vissza a lovat,amíg nem fizet. Ha elviszi más helyre, és ott se fizet, ot lehet, hogy nem leszek olyan rendesek mint te, és meg a ló a vágóba, vagy maguk ölik meg. Mert már ilyet is hallotam.
2012. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát ja csak itt basztam el nem írtam szerződést mert barátnak hittem!!
2012. febr. 2. 14:03
 5/9 Mailerdeamon ***** válasza:

Tanulópénz. Így nem tarthatod meg, nem adhatod el.


Beszélj velük, fenyegesd meg őket, hogy kirakod a lovat, vagy nem adod addig vissza amíg nem fizet, hátha hat.

2012. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a kirakással kéne fenyegetőzni, hogyha alapból el akarja vinni. Kapva kap majd az alkalmon.
2012. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha semmiképp nem fizet, legalább a lovat elviszi és nem termel több költséget a bértartónak.
2012. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezt muszáj: Kérj tőle legalább annyi pénzt hogy vegyél a legközelebbi könyváruházban egy magyar helyesírási szótárat, mert ez kriminális...mind a helyes írásod, mind a szövegszerkesztésed...:S Tényleg nem sértésből írtam csak ha már ilyen szép, különleges nyelvet beszélünk kis hazánkban akkor figyeljünk is oda hogy ne hozzunk rá szégyent.:)


Amúgy keresd fel valahogy, és mond meg hogy ha nem fizeti ki a bértartást akkor beszámítod a lovát az adóságba.


13/L

2012. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezért kell papírt írni.

A legtöbb helyen ha 3-4 hónapig nem fizet a tulaj,a bértartóé lesz a ló.

Azt írtad,hogy a ló papírjai nálad vannak,mond neki hogy eladtad a lovat,mert nem küldött pénzt.Így megtarthatod .

Esetleg kérd ki egy jogzseni véleményét.

2012. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!