Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek meddig tartott? :D:O

Nektek meddig tartott? :D:O

Figyelt kérdés
5-6 hete járok lovagolni.Még csak kezdő vagyok és futószáras de 2x mentem egyedül is :DxD Régóta nagyon szeretnék egy lovat de tudom hogy nem kapok mivel anya szerintem nem engedné (apa lehet hogy engedné) de még ügyetlen vagyok..Na m1. na az lenne a kérdésem hogy mikor már nagyon ügyesek vagytok a lovaglásba és már 2-3 éve lovagoltok és a szüleitek látják hogy ügyesek vagytok akkor nektek megengedték hogy saját lovat vehessetek? létszi normális válaszokat szeretnék ;):D köszi előre is
2012. febr. 6. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"megengedték hogy saját lovat vehessetek?"


Ha majd van pénzed, vegyél, és ha el is tudod látni...

2012. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
lehet nem úgy értelmezted ahogy írtam..én úgy értelmeztem hogy megengedték hogy saját lovat vegyél?:)
2012. febr. 6. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez azért elég sok mindentől függ.

Lovat megvenni a legegyszerűbb dolog, de azt tartani is kell, ami azért havi 20-40 ezer Ft is lehet, nem beszélve az esetleges betegségekről, meg szerszámok költségéről.


Ha otthon tartod, akkor minden nap reggel-este etetni kell, ganézni kell, ápolni kell, mozgatni is kell. Ha jó kapcsolatot akarsz a lóval, akkor napi szinten foglalkozol vele, de lagalább 2 naponta lovagolsz vagy futószárazod stb esőben, hóban, fagyban. Aztán magadnak kell felkutatni, hol tudsz jó szénát, zabot venni stb. Akkor nincs nyaralás egy hétig, mert köt a ló, meg a szabadidőd nagy részét is vele kell töltened.


Ha bértartásban van egy istállóban akkor is hetente min 4-5x illik kimenni hozzá lovagolni, mozgatni, leápolni. Ez helytől függően lehet 30-70 ezer Ft is havonta (!). Ezen felül ott az állatorvos, ha baj van akkor százezreket is rákölthetsz, kovácsra is szükség van 6-8 hetente, akár van patkó, akár nincs.


A korodat se tudni, ha lány vagy előbb utóbb jönnek a fiúk, akkor a ló a háttérbe szorul, meg ott van a tanulás is.

Ha mindent össze tudsz egyeztetni és van rá pénz, akkor talán megengedik a lótartást, de mondom ez nagy felelősséggel és anyagi kiadással jár(hat).

2012. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

'létszi" és akk még normális válaszokat akarsz ...

nem ám ink légyszi v stb

és nekem lehetőleg ne szóljatok be ..

2012. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Igazából ők veszik a lovat nem te és a tartást is ők fizetik. Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak és látják hogy rendszeresen lovagolsz és ez nem csak egy átmeneti hobbi nálad akkor semmi akadályát nem látom.
2012. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"létszi"...nekem ennyi elég.
2012. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok 8.-as, és 1.-s koromban kezdtem a lovaglást. És nem kaptam lovat, nem azért, mert nem volt rá pénz, hanem mert egyszerűen nem. Most nyáron kaptam meg a lovamat, nem egy hűde fiatal lovacska, de én nagyon jól el vagyok vele. Van, aki soha életében nem kap lovat a szüleitől, hanem dolgozni kezd, és úgy veszi meg. De azt se rögtön munka után, hanem akár évekig gyűjtöget, hogy el tudja tartani. Nem úgy működik, hoyg azt mondják, hogy kislányom már 2 éve lovagolsz, ezért menj, vegyél magadnak egy lovat. Szóval azt javalom várj még egy kicsit, mert sok buktatója van adolognak. Pl ez edidg eszembe se jutott, de az egyik barátnőm láta, ahogy 2-szer felbukok a lovammal, és azt mondta, ha ő ilyet esne töbet nem ülne lóra. Múltkor leesett vágtába, kiugrott aóla a ló (ez volt egy hónapja) azóta nem mer ara a lóra ülni. Ha most kapna egy lovat, arról tuti, hoyg potyogna, akor elmenne a kedve a lovaglástól, és tádámm, vagy egy ló, akivel lényegében nem foglalkozik senki. Várd ki amíg eljutsza vágtáig, az ugrásig, a szőrözésig, a terepig, esetleg versenyekik, így könnyebb is lesz eldönteni, milyen ló is kéne neked igazából.
2012. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ez röhely,

6 hete lovagolsz, de már lovat szeretnél?

Figyelj ide...

Én már 7 éve lovagolok de még mindig nem vettem lovat pedig már 2 éve otthagytam a sima osztálylovaglást és a galoppra járok ami azért nem kis lovas tudást igényel mivel nem kis sebességgel mennek ott a lovak. Most nem felvágni akarok, de tény hogy nem kezdőknek való sport...

Már láttam jópár esetet, amelyben a 3-4 éve lovagló emberke vett lovat , aztán 4 hónap múlva el is adta mert nem bírta kezelni (nem neki való volt)pedig csak egy kicsit temperamentumos volt és menős, ennyi volt az egész de neki nem tetszett hogy kicsit vissza kell fogni.....mind1 kezdő volt az illető és ennyi legyen elég. :)


Előbb gondold végig a fennálló veszélyeket és a képességeidet,

pl.:hogy mennyire vagy tapasztalt, ültél-e már kicsit temperamentumosabb lovon, vagy ijedt már meg aladtad ló úgy isten igazából és fent is maradtál? Elég jól lovagolsz, jársz terepre is? Mert akármilyen nyugodt lovat veszel bizony előfordul hogy az sem fog mindig úgy menni ahogy te szeretnéd. Van egy mondás : "Jó időben, jó lovon mindenki tud lovagolni. De az a hős, aki szar időben (esőben, villámlásban) hülye lóval is elbír." :)

Azt mondod, hogy : "mikor már nagyon ügyesek vagytok a lovaglásba és már 2-3 éve lovagoltok"...

Aki 2-3 éve lovagol, még az is egy béna kezdőnek számít!!

Akkor mit akarsz te a 6 heteddel?

Majd ha 6-8-10 éve lovagolsz akkor már merheted mondani hogy nagyjából jól tudsz lovagolni, de a jó pap is holtig tanul, szóval olyan ember nincs aki tud lovagolni, mert még egy bajnok is leesik a lóról.

Majd ha már jársz terepre, ültél rohanós, vagy bolondabb lovon és tudtad kezelni a pánikrohamait akkor vegyél lovat. NE MOST, amikor még lövésed sincs a lovaglásról!!

Elmondom neked,amit még nekem mondott az oktatóm amikor elkezdtem lovagolni: Ahhoz, hogy aránylag jól tudj lovagolni kb.1000 órát kell lovon töltened.

Ami körülbelül 6 év , ha heti 4 órát lovagolsz!

Én már kb. 1600 óránál tartok, de én járok terepre, a galoppra, szóval majdnem minden nap 2-3 órákat lovagolok....

Úgyhogy szerintem ráérsz még lovat venni.

2012. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tizenx éve lovagoltam, mikor vettem magamnak lovat, a szüleim akkor se vettek volna, ha megengedhették volna maguknak, mert nem szeretik ha lovaglok.
2012. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Rebce ***** válasza:
Én 13 éve lovagolok. Nekem olyan 5-6 év után vettek lovat. Szóval kitartás! :)
2012. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!