Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lépésből vágta és ugrás...

Lépésből vágta és ugrás váltást hogyan kell?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Lépés->vágta:

Lépteted a lovat, és megvárod, hogy a rövid falhoz érjetek, és ott beemeled úgy, ahogy ügetésből tennéd, legfeljebb erősebb csizmával.

2012. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugrásváltás. (itt a folyamatos váltásokra gondolsz, vagy csak az "egyszeri" váltásra?)

Én csak az "egyszerit" tudom, átállítással:

Úgy emeled be a paccot, mint mindig, de mikor a hosszú fal közepe felé átállítod másik kézre, másik csizma, másik ülőcsont, és átugrik, ha úgy van idomítva.

2012. febr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Persze le lehet ezt írni, de minek? Aki ismeri a felvétel, félfelvétel, vágtába beugratás, valamint a kiképzési skála fogalmát annak teljesen egyértelmű, hogy kell csinálni. Aki pedig nem, az olvasson sokat és lovagoljon még többet!
2012. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezeket a dolgokat le lehet írni, csak teljesen felesleges. Sajnos leírásból senki sem fogja tudni megtanulni. Persze jó dolog, ha kérdez valaki, ha utánaolvas sok mindennek, de a gyakorlatban ettől még nem tudja megvalósítani. Sajnos nagyon sok az olyan, magát edzőnek valló ember Magyarországon, aki nem hogy tanítani, megcsinálni se tudja az adott feladatot és a ló, amelyen oktat, pláne nem képes ilyesmire. Így hiába szeretné a tanítvány tudni, nagyon nehéz dolga van.

Emlékszem, annak idején az edzőm úgy tanította ezeket a dolgokat, hogy kiskörön léptünk körülötte, amíg mindent pontról pontra elmagyarázott, majd kicsit nagyobb körön elkezdtük mi magunk csinálni, de minden mozzanatot folyamatosan mondott közben, azonnal javította a hibát és dicsérte, ami jó volt. Csak így lehet szerintem.

2012. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de én mindig reménykedem abban, hogy ha valaki veszi a fáradságot, hogy kérdezzen, akkor érdekli annyira a téma, hogy ne akarjon rosszat a lovának. Részemről inkább leszoktam írni, mert talán abból leszűr valami hasznosat is a kérdező. Ha lenne jó edzője, akkor nem itt lenne, de a jó edző luxusnak számít, és hogyan tanuljon a kezdő lovas, ha még az edző sem tudja mit hogyan kell csinálni. Lehet lovardát váltani, de az sem megoldás minden esetben, vagy külföldre sem fog menni egy hobbilovas csak azért, hogy alapvető dolgokat megtanuljon. Ezért is fontos, hogy segítsünk egymásnak ahogy csak tudunk. Az itteni "elméleti" segítség azonban nem helyettesíti a rendes, edzői tanácsot.
2012. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mailerdeamon ***** válasza:

A "kötelező olvasmányokat" sem helyettesíti egy itteni három soros válasz. Tessék elolvasni pl. A lovasoktatás kézikönyvét, abban minden a legapróbb részleteik le van írva. Bár akinek van némi fogalma a lovaglásról úgyis rájön, hogy bizony az ilyen feladatoktól még baromi messze van és a lovát könyvből kiképezni sem fogja tudni hiszen maga is híján van a szükséges érzésnek, tapasztalatnak.


Bár még mindig több értelme van egy ilyen kérdésnek mint a "hogyan fektessem le a lovamat és hogyan tanítsam meg neki a spanyol lépést" kérdéseknek.

2012. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és akkor ideje elő venni a lovas könyveket... egyébként úgy meg tudom csinálni az ugrás váltást.. mert be van tanítva alónak, csak az a baj, h nekem néha fogalmam snincs h mit csináljak, mert a ló magától átugrik
2012. febr. 10. 16:25
 8/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Az nagyon jó ha van lehetőséged ilyen lovon tanulni. Mivel a ló már tudja, így leírom hogyan csináld. Mivel minden vágtaugrást úgy kell lovagolni, mintha újra és újra be akarnánk ugratni a lovat, az ugrásváltásnál tégy úgy, mintha a másik lábra szeretnéd beugratni. Vagyis a külső csizmád a heveder mögött, a külső szár megtart és a belső ülőcsontod pedig előretolod. Ha a lovad igazán jól képzett pusztán a belső ülőcsontod mozdulatától át fog ugrani.
2012. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítom a lovam hogy belső csizmával izgatom neki a hevedernél és mikor elkezdene ügetni odazárom erélyesen a külsőt és beugrik vágtába. Nem fog elsőre menni semmi..
2012. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ugrásváltást legkönnyebb úgy tanulni, ha nyolcasokat lovagolsz és egy pillanatra fölveszed a váltóponton ügetésbe a lovat és miután átállítottad másik kézre, beugratod. Aztán ez menni fog majd felvétel nélkül is. Tulajdonképpen valóban csak arról van szó, hogy másik ülőcsontra terhelsz és cseréled a csizmát.

Ajánlom figyelmedbe a Lovasakadémia sorozat köteteit, a legjobban megírt könyvek ma Magyarországon a témában.

2012. febr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!