Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 110 km-t mennyi idő alatt...

110 km-t mennyi idő alatt lehet megtenni lóháton?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen fajtájú és felkészültségű lóval?

Egy jól felkészített lóval meg lehet tenni túrában 60 km-t egy nap. Persze vannak távlovak, mint pl az arabok, ahol pl tartanak 120 km-es versenyeket is, de szigorú pihenőkkel és állatorvosi felügyelet mellett.


Szóval akár megtehető 1 nap alatt is, de ha van egy jól kondiban lévő lovad, melyet rendesen felkészítettél a túrára hosszú tereplovaglássokkal, szerintem 2 nap alatt kényelmesen megtehető.

2012. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Én nem nagyon értek a lovakhoz, arról viszont van papírom, hogy 19 óra alatt LEGYALOGOLTAM 90 km-t, és nem voltam túl jól felkészítve (az igazán jól felkészültek 10 órán belül futották le, és nem sok orvosi felügyelet volt), szóval szerintem egy jól felkészített lónak illene simán megtennie 110 km-t egy nap alatt, sőt, bőven 10 órán belül.
2012. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem a túl hajtása a cél,mert azért vissza is szeretnék jönni a lóval,és jó lenne ha a lábai egybe maradnának
2012. febr. 10. 17:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én lábaim is egyben maradtak. Nekem a 30-40 km-es gyalogtúrák kezdenek jól esni, amikor végre mozgok egy kicsit a szabadban, és nem a panelben ülök Pesten. Nehogy már egy ló ilyen rövidtávú jószág legyen! Akkor régen is komolyan csak 15-20 km-eket mentek velük egy nap? Oké, hogy gyorsabb, de ennyit gyalog is kényelmesen megtenni 4 óra alatt... Ha ez komoly akkor most nagyot csalódtam a lovakban, vagy az emberekben, hogy így elkorcsosították őket...
2012. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sem értek ehhez, szeretnék érdeklődni hogy egy 1 órás terep alkalmával kb. hány km-t lehet megtenni, ha mondjuk 10perceket ügetek és 3-5 perceket lépek. Néhol meg vágtázok 100métereket.

Tehát ilyen lájtos kis (mindennapos) terepet képzeljetek el lenne NE egy rohanós, távlovagló verseny félét! :D

2012. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azt pontosan nem lehet megmondani,ló sebességétől függ,de mi 30 km-t teszünk meg 2 óra alatt kb
2012. febr. 10. 18:13
 7/11 anonim ***** válasza:
ok köszi :)
2012. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 17 32! aki nem ért a lovakhoz az ne is válaszoljon


mentem 120km-es túrát és megcsináltuk nagyon sok pihenővel 3 nap alatt.

2012. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt is vedd számításba, hogy a feneked, combod hogy bírja majd? Én inkább több ideig (2-3 napig) tartóra tervezném, de ne készüljek ki teljesen. És minél kevesebbet menjetek aszfalton, kavicsos földúton, de ezt gondolom tudod. Jó lenne, ha az utat először autóval tennéd meg, feltérképeznéd, hol van tanya, orvos, bolt stb. Hol tudsz folyón átkelni, merre van áthatolhatatlan gaz vagy körbekerített telek, erdő, ilyeneket.
2012. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól felkészített távló valóban lefutja a 120km-t kb. 8 óra alatt, de: ha hobbilovasról, hobbilóról van szó, a 120-at érdemes legalább két, inkább 3 napba szétszedni. Még így is fel kell készíteni a lovat (egyórás tereplovaglás azokkal a feltételekkel, amiket előttem írt valaki, még talán 10 km sincs, ugyanis a ló lépésben egy dekát nem gyorsabb, mint az ember, sőt), de 40km-t szépen meg lehet tenni vele minden különösebb probléma nélkül egy nap. Fontos a jó felszerelés, illetve az, hogy pihenőben mindenképp át kell nyergelni, ellenkező esetben könnyű feltörni a hátát.

Minél változatosabb maga a terep - itt a lovagolt jármódokra, iramokra gondolok - annál könnyebben teljesíti a ló. Az órákon át tartó sétába egészen belefásul, nem is igényli, szabad jókat ügetni, megfelelő helyeken hadd galoppozzon, ismert, megbízható terepen akár ugorhat egy-egy árkot-bokrot, szokták szeretni.

Ha hosszabb túrát lovagolsz, érdemes előtte kocsival végigmenni az útvonalon. Rajzolj magadnak térképet, a hivatalos térkép nem jó, azzal semmire sem mégy, az segít sokat, ha olyasmit leírsz, hogy pl. a nagy mezőn a patakig nyugodtan lehet vágtázni, jó a terep, a patakon itt és itt lehet átkelni/átugratni, a nagy fűzfát jobbról kerülni, a fehér tornyú templomot kell megcélozni egyenesen, de a víztoronynál balra, stb. Vezettem túrákat régebben, ezek a tapasztalataim onnan származnak és mindig bejönnek. :-)

2012. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!