Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lenne megkérdezni?...

Érdemes lenne megkérdezni? Vagy szerintetek badarság?

Figyelt kérdés

Az apukámnak van egy haverja és a haverjának az édesapjának van 4 lova. Itt van tőlünk (kocsival vagy busszal) kb. 6 percnyire. Le szoktam járni lovagolni, segíteni. Az egyik lóval én foglalkozok, lovagolom, gondozom. Meg vettem neki már kantárt, ínvédőt, kötőféket, ilyesmit.

Csak ott magamra vagyok hagyatva mert az addig oké, hogy értenek a lovakhoz de a lovagláshoz már nem annyira. Meg a bácsinak alig van ideje , egy időben el is akart adni 1-2 lovat.

Meg már alig tudom rászedni magam, hogy kimenjek mert általában busszal megyek (nagyon a város végén van) de még el kell menni a buszmegállóig ha vissza fele jövök és nagyon elhagyatott vagy 2-3 "ház" van bár az inkább rom. És mit ne mondjak eléggé félek mert ha jár is arra valaki akkor cigány vagy ilyen fura szerzetek. Főleg, hogy senki nem tud kijönni velem.

És kb. 10 percnyire van egy lovarda szerűség ahol bértartás vállalnak, voltam már nem olyan rég barátnőmmel megnézni mert ő ott szokott lovazni (ápolja őket, simogatja, néha lovagolhat) és az ember az ért a lovagláshoz meg kis családias hangulatú hely és egy faluba van. A buszmegálló is a falu közepén van, a lovarda se elhagyatott helyen van mert sok ház van arra ahol laknak. És arra gondoltam, hogy átviszem a lovat egy pár hónapra, hogy tudjunk fejlődni meg egy kis nyugi legyen. Természetesen mi állnám a bértartás költségét, és a az idő alatti költségeket mint körmölés, állatorvos. És 100%-os felelősséget vállalok a lóért.

Szerintetek hülyeség lenne?

15/L


2012. febr. 11. 15:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mielőtt valaki mondaná, hogy hívjak edzőt..

Nem tudok mert nincs rendes karám, én is ott szoktam ahol a többi ló van.

2012. febr. 11. 15:37
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt csakis akkor tudod meg, ha a tulajjal beszélsz. Illetve nem is te, hanem az apukád. Lehet, hogy belemegy, lehet, hogy nem, de ha nem kérdezed meg, akkor nem is fogod tudni a választ.

Értem, miért szeretnél máshová menni, jogos is a részedről, de csak a ló gazdája dönthet.

Arra esetleg nincs lehetőség, hogy valami elfogadható áron megvegyétek a lovat? Akkor azt csinálnál vele, amit akarsz....

2012. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Szerződéssel lehet így bérelni lovat csak nagyon fontos, hogy mindent írjatok le. Már csak azért is jó lenne átvinni a lovat mert a másik helyed adottak a lehetőségek a lovagláshoz, a tanuláshoz. Érdemes megkérdezni, a lóbérlés létező dolog.


Ha nem megy bele akkor is jobban járnál ha a másik helyen lovagolnál, ha van lovasoktatás.

2012. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy már évek óta járok ki, bár régebben még csak heti 1-2x. Szünetekbe, hétvégenként meg segítek nagyobb dolgokban is mint pl. a széna rakás, trágya lerakása, stb.

A bácsi meg idős már, sokszor mondja, hogy nem bírja. És hátha levennék ezzel egy kis "terhet" a válláról.

2012. febr. 11. 17:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha ti a bácsi helyébe lennétek akkor megengednétek?
2012. febr. 12. 10:37
 6/11 Rebce ***** válasza:
Nehéz megmondani, hogy mit tennék a bácsi helyében. Azt ajánlom, beszélj apukáddal, hogy vállalja-e ezeket a költségeket, és aztán apukád kérdezze meg a bácsit, hogy belemenne-e. Egyébként valóban jót tenne szerintem neked is, meg a lónak is, ha olyan helyre kerülnétek, ahol adva van a lehetőség a tanulásra, fejlődésre.
2012. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :-)

A bértartást én fizetném, még az karácsonyi és a szülinapi pénzből kuporgattam össze. Szóval majd csak a körmölést kéne nekik.

2012. febr. 13. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem először beszéld meg a szüleiddel és ha ők belemennek egy ló eltartásába ami havonta minimum 50 ezer forint (szóval nem biztos hogy elég rá a spórolt pénzed) Ha a szüleid beleegyeztek utána megbeszélhetitek a bácsival aki szerintem bele is egyezik ha tényleg ennyire öreg :)
2012. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A tartás attól függ, hogy melyik lovardába tartom. Mert amelyiket írtam ott 15.000 a rideg , egy másikba meg 30.000 a boxos , a rideg meg 25.000.

A bácsi 73 éves. Sokszor mondja, hogy sok a munka. És hátha tudnék egy kicsit könnyíteni rajta. :)

2012. febr. 14. 15:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz te hogy ilyen olcsó a bértartás?:o Én Budapesten lakok és a Pest megyei falukban a legolcsóbb bértartások mind 40 ezer körül vannak. Remélem összejön neked a paci :) a bácsi ha nem kötődik a lóhoz szerintem eladja neked jelképes összegért :)
2012. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!