Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két ütemű vágta? (videó)

Két ütemű vágta? (videó)

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=cxpIIu_jZjU 2:55 után, kb 3:00-nál a lovas feláll és leül vágta közben, mint könnyűügetésben. Csak én nem láttam még ilyet? Én személy szerint csak a munkavágtát és a vadászvágtát ismerem. Ez micsoda? Könnyebb a lónak, vagy a lovasnak valamivel? Mire jó?
2012. febr. 12. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
most én vagyok a hülye, vagy a linkelt videó tényleg csak másfél perces??:D
2012. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én általában díjugrató versenyeken szoktam ezt a versenyvágtát látni,elvileg könnyebb így kontroll alatt tartani a lovat nagyobb iramú vágtában,csak az ugrás előtti pár vágtaugrásnál ülnek le munkavágtába.Hogy a lónak jobb-e,nem tudom,de a lovasnak könnyebb.
2012. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy tényleg csak te láttál ilyet, mert 3:00-ik perc, nincs is a videón... :)
2012. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mailerdeamon ***** válasza:

Szerintem rossz videót linkeltél.


A vágta háromütemű, ütemhiba esetén négy, de sosem kettő.


Ami a lovast illeti: amikor vágtában kikönnyít a feneke csak súrolja a nyerget, nem ül le. Ezzel tehermentesíti a ló hátát és a lovasnak is kevesebb erőfeszítésébe kerül, mint ha kiülné. Kikönnyíteni bármilyen vágtában lehetséges, munkavágtában is.

2012. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
http://www.youtube.com/watch?v=8zY9_FD7e7U&feature=fvwrel Bocsánat, ezt a videót szerettem volna linkelni. Tudom, hogy a vágta három ütemű, igazából a lovas "ülésére" akartam utalni, csak így volt a legegyszerűbb megfogalmazni a kérdést, majd kifejteni. Szóval itt látható, hogy mint a könnyűügetésben, a lovas feláll, majd visszaül, se nem munkavágta, se nem vadászvágta.
2012. febr. 12. 13:22
 6/15 anonim ***** válasza:
Sima vágtában is könnyũ a lónak, mert a lovas felveszi a ló ritmusát. Lehet, hogy így egy kicsit leveszi a Lónak a hátáról a súlyt, de attól még a lovasnak ugyanolyan a súlya, csak nem a hâtán érzi. Jobban nem tudom így elmagyarázni. : D
2012. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem, hogy miért könnyebb a vadászvágta, azt nem értem, hogy ez mire jó, hogy egy ütemet leül, egyet feláll... Miért nem munkavágtázik folyamatosan, vagy áll ki, és marad úgy? Mert itt nem csak "üti" a fenekét a nyereg, mintha simán kiállna, és éppen hozzáér, mert úgy mozog a ló, hanem látványosan egy ütemet ül, egyet áll.
2012. febr. 12. 13:32
 8/15 Mailerdeamon ***** válasza:

Hát valóban elég érdekes a hölgy üléstechnikája. :)

A vágtára visszatérve itt díjugratásról van szó, a lovas az iramot folyamatosan változtathatja az ugrások között, hol nyújtja, hol rövidíti, tehát váltogatva lovagol összeszedett-, munka-, közép- és nyújtott vágtát attól függetlenül, hogy épp kikönnyít vagy sem.


A vadászvágta csak egy kifejezés egy egyfajta nem meghatározott iramú, szabadabb vágtára, miközben a lovas kikönnyít.

2012. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem, de most nem a tempóra gondolok, kizárólag az ülésre. Annál a résznél még az első akadály előtt volt jócskán, utána normálisan munkavágtázott, de előtte miért van ez a felállok leülök? Erre van valami kifejezés? Nem a ló tempója a lényeg most, hanem az üléstechnika.
2012. febr. 12. 13:39
 10/15 Mailerdeamon ***** válasza:
Egyet kikönnyít, egyet nem. A könnyítés mint - ahogy már írtuk - arra jó, hogy tehermentesítse a ló hátát. Hogy miért váltogatja az jó kérdés, én ebben a formában még sosem találkoztam vele.
2012. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!