Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két ütemű vágta? (videó)

Két ütemű vágta? (videó)

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=cxpIIu_jZjU 2:55 után, kb 3:00-nál a lovas feláll és leül vágta közben, mint könnyűügetésben. Csak én nem láttam még ilyet? Én személy szerint csak a munkavágtát és a vadászvágtát ismerem. Ez micsoda? Könnyebb a lónak, vagy a lovasnak valamivel? Mire jó?
2012. febr. 12. 12:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát én sem, ezért furcsálltam... Köszi a válaszokat, akkor nem én vagyok a hüyle:D
2012. febr. 12. 13:55
 12/15 Mailerdeamon ***** válasza:
Most nézem hogy más is kérdezte ezt a videó kapcsán. Azt írták, hogy ez segít felvenni a ritmust. Hát...
2012. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Semmi köze a ritmus felvételéhez. Mi is csináltuk már párszor, segíthet bizonyos lovaknál a kontrollban, főleg elrohanós lónál, amikor igyekszel szárra lovagolni, de még soha nem láttam ezt versenyen, csakis idomítómunkában olykor.
2012. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Mailerdeamon ***** válasza:
Amerikaiak... :)
2012. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Rebce ***** válasza:

A munkavágta alatt gondolom az iskolavágtára gondolsz. A munkavágta a tempóra vonatkozik. (nem kioktatás, félre ne érts, csak hogy nehogy még ebből félreértés legyen :))


Egyébként Európában is találkozhatsz ezzel a fajta vágtával, bár sem Amerikában, sem Európában nem túl elterjedt (tudomásom szerint). Velem az edzőm azért csináltatta régebben (mostanában csak a magam szinten tartása érdekében szórakozom vele), hogy ne essen szét az ülésem, amikor könnyített ülésből visszaülök iskolavágtába. Hiszen az ugrás előtt le kell ülni, addig pedig kikönnyítve lovagolunk (általában). Tehát a lónak ettől nem lesz jobb, maximum a lovasnak lesz izomláza (higgyétek el, nem olyan könnyi, mint amilyennek látszik) és igazából nem segíti különösebben a ritmus megtalálását sem.

Beugratás után azért tartom valószínűnek, mert egy erőteljes csípőmozdulat adott esetben szebben mutat és hasznosabb, mint kikönnyítve csizmasegítséget adni, így a ló valóban felveszi, ha úgy tetszik megtalálja a ritmust.

2012. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!