Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas válasz! M?

Lovas válasz! M?

Figyelt kérdés
Na az lenne a kérdésem, hogy azokat tanítanak ugratni, akik már vágtáznak, vagy micsoda? Csak kíváncsi lennék rá :) ! Ti mikor ugrattatok elõször? Köszii a válaszokat! ( Leírom, hogy csak úgy kérdezem! ) Légy szíves ne írjatok negatívat!! Meg, hogy: mit érdekel, meg minden...
2012. febr. 12. 13:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát a szüleim nemakarták hogy annyiszor járjak télen mert ugye hidegvan, amikor meg mentem volna közbejött csomó dolog, meg el is utaztunk, meg segítenem kellett, szal csomó dolog összefüggött:S
2012. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Húú.. :S
2012. febr. 12. 16:12
 13/18 anonim válasza:

Akkor tanulhatsz ugratni, ha mind a 3 jármódban biztonságosan vezeted a lovat. (pl nem szalad el veled vágtában stb)

Itt a lovak kommunikációjáról tanulhatsz :

[link]

2012. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Mailerdeamon ***** válasza:

Azért annál több kell tudni mint hogy mindhárom jármódban ellovagoljon. Tudnia kell összetett segítségeket adni, kört kisebbíteni, nagyobbítani, összeszedni, rövidíteni, nyújtani, stb.

Persze át lehet ugrani véletlenül egy földön fekvő cavaletti rudat is és büszkének lenni rá, de ennek semmi köze az ugratáshoz.

2012. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Rebce ***** válasza:

Nos, alapvetően nem elég, ha mindhárom jármódban biztonsággal elközlekedsz. Alapvető díjlovas feladatokat tudni kell, hiszen mindennek az alapja a díjlovaglás (és nem, nem vagyok díjlovas, ugró lovas vagyok!).

Alapvető díjlovas feladatokon értem:

körök, kígyóvonalak, combra való engedés, rövidítés, nyújtás, stb.

Tudnod kell reagálni a lovad esetleges "hibázásaira" (sodródás, ellenszegülés, stb.) és megfelelő, kéztől független, zárt üléssel kell ülnöd (erős comb- és térdtámasz, a lábszárak mozdulatlanok, sarok lefelé, ilyenek).

Ja, és nem árt, ha hosszabb ideig könnyített ülésben tudsz maradni, azaz kiállni a nyeregből, hiszen ugrás fölött könnyíteni kell, és több ugrás esetén az ugrások között kikönnyítünk. Általában ugrás előtt 3-4 vágtaugrással ülünk bele a ló hátába, hogy deréksegítségekkel is tudjuk irányítani.

2012. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ezeket például alapvetõen tudom. Gondoltam, hogy nem engedik ugratni azt, aki csak mindhárom jármódban tud lovagolni, és amiket felsoroltatok
2012. febr. 14. 17:35
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát én most lovagolok 8 éve, és kb. fél éve kezdtem el ugratni. Mondjuk nekem, sokáig nem volt megfelelő ló és hely. Az alapvető feladatokat kell tudni, biztosan kiülni a ló "hülyeségeit". Ezeken a "hülyeségeken" értem: jókedvből bakolás, ágaskodás, sordódás, elrohanás stb..

Nem árt ha ismered a lovat ahhoz hogy ugorhass vele. Jó dolog előtte jópár edzést menni.

2012. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
8éves lovagolok 3éve ugrottam először, hát edző mondja mit csinálj.. ügetésből mész az X-ekre.. ha megvan az összhang jöhet vágtából:) 13/L /sajátló/
2012. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!