Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy gondoskodnék egy lóról? A zsebpénzem is gyűjtöm?

Figyelt kérdés
Anyukám nem engedi hogy lovam legyen... hogy tudnám meg győzni hogy tudok gondoskodni róla,

2012. febr. 18. 21:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy milyenek a családi körülményeid, de ahhoz annyi zsebpénzt kellene kapj, mint a legtöbb felnőtt fizetést..
2012. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
Hát hogyan lenne lovad,ha nem nekik kellene megvásárolni? A lótartás többe kerül,mint a te zsebpénzed, de ,ha jól gondolom,a zsebpénzed is a szüleid keresetéből származik? De,ha mindet félre is teszed a lóra és feltételezzük,hogy az elég is arra,hogy a takarmányát, a gondozója munkabérét,az istálló ráeső rezsijét kifizesd belőle,ugye,azért majd szeretnél a barátaiddal fagyizni is? Nem fogod azt mondani,hogy jaj,nincs pénzem,mert kell a lóra?Tehát a fagyidat is a szüleid fogják fizetni. Lehet,hogy a szüleid nem milliomosok? Mert,ha nem,akkor megértem,ha nem akarják a lovat. Én se akarnám,ha a gyerekem lovat szeretne.
2012. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 A kérdező kommentje:
Nézed te eggyátalán hogy nem csak 1000000 vannak lovak?
2012. febr. 18. 21:36
 4/82 A kérdező kommentje:
És nem a szüleim fizetnék
2012. febr. 18. 21:37
 5/82 Mailerdeamon ***** válasza:

Így van, ha anyagi oka van annak, hogy nem vesznek, akkor sajnos egyet kell értsek velük. Egy lóban nem az ára a drága, hanem a tartása és az esetleges állatorvosi költségek. Még ha otthon tartjátok is, hiába olcsóbb, ha minden reggel és este el kell látni, nincs hétvégi szunyókálás, nincs nyaralás, nincs osztálykirándulás, nincs karácsony és betegség sincs. Sajnos te egymagad nem tudod őt teljes mértékben ellátni, meg kell venni, el kell hozni a takarmányt, rendben kell tartani a karámot, tolni a talicskát, ilyenekre tanulás mellett nem nagyon jut idő.


Ha nem anyagi oka van és bértartásban tartanátok akkor is elmondható, hogy a legtöbb lónak napi munkában kell lennie ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, könnyű lovaglású legyen, és iskola mellett nem biztos, hogy mindig lesz elég időd rá.

2012. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 A kérdező kommentje:
Nem szokásom a hétvégi szunyókálás
2012. febr. 18. 21:38
 7/82 A kérdező kommentje:
És elég jó tanuló vagyok nekem nem nehéz a tanulás hamar készen vagyok
2012. febr. 18. 21:39
 8/82 anonim ***** válasza:

Törődj bele, hogy nem lesz. Nem azért nem engedi, hogy kitoljon veled, hanem mert nem tehetitek meg valószínűleg anyagilag. Biztos tapasztalatlan vagy még, és nagyon fiatal, ha régóta lovagolnál, és kicsit idősebb lennél, tudnád, hogy milyen költségekkel jár. Az egy dolog, hogy megveszed a lovat valahogy saját zsebpénzből(?), de ez csak töredéke, ugyanis tartani kell, ami olcsóbb helyeken is 30ezer forint havonta, és innen a csillagos ég. A lóra felszerelés kell, amit szintén meg kell venni, emellett havonta kovács, és néha orvos is. Betegség esetén csak úgy elő kell tudjatok rántani akár fél millió forintot(!!!!!!) is farzsebből, ugyanis ennyibe kerül egy kólikaműtét. (Csak hogy tisztán lásd, egy pici pók megevésétől is kólikázhat a lovad.) És emelett még minden trutyi rá, nyáron sampon, farokspray, nyalósó, és kismillió apróság, amik összeadva megint nagyon sokba kerülnek...


Úgyhogy hidd el, nem kitolásból nem kapsz lovat, hanem mert olyan költségekkel jár, amit csak nagyon kevesen engedhetnek meg maguknak sajnos.

2012. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:
Sok - sok olyan ismerősöm van aki segítene ebben kis összegért
2012. febr. 18. 21:42
 10/82 Mailerdeamon ***** válasza:
Na de mit mondanak, miért nem lehet?
2012. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!