Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a...

Csenge587 kérdése:

Mi a véleményetek erről a packóról?

Figyelt kérdés

Küllem,ár,video,mozgás


[link]


2012. febr. 18. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Tipikus csikó formája van. Izmolatlan még de ezen lehet javítani. Ennek ellenére a nyaka nagyon szép. Papírjai megvannak. http://www.youtube.com/watch?v=nH8ZvRKKdNs Apja.

[link] Nagyapa.


Azon a jó ugróképességen még van mit javítani, mert eléggé nyögvenyelősen ment a második videóban, de izmolás és edzés kérdése az egész. A felmenőket csak azért linkeltem be hogy tudjad körülbelül hogy néznek ki. Alapvetően jó felépítésű masszív lovacskának tűnik, megfelelő képzés mellett sokáig juthat! :)

2012. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem árban korrekt. -előző!
2012. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Papírjai megvannak, de nem tisztavérű meg úgyis herélt, szóval tökmindegy.


Ha hozzáveszed a fél év belovaglást és csak egy minimális összeggel, havi 30.000-rel számolsz akkor már cirka fél milliónál jársz. Annyiért enyhén szólva jobbat kapni.

2012. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Küllemire nem olyan rossz,a felkarcsont megfelelő dőlési szögben áll ami előny az ugrásnál, megfelelő a nyakillesztés,közepesen rövid hát,korához képest erős nyak és aránylag erős (csapott)far ami, aggaszt benne a csánkok nyitottsága és mintha picit franciás lenne a hátulja de nem lehet 100 % -al kijelenteni mert nincs fenn róla egy normális kép sem , ahol megfelelő talajon , felemelt fejjel , 4 lábra lenne megállítva.

Mozgás: Átlagosra mondanám, nincs túl nagy lebegése,nem rendelkezik kifejezetten nagy vállszabadsággal, olykor merev az eleje. Ugrásnál néha átejtett háttal ugrik, és érdemes nézni az első lábtechnikáját picit a hasa alá húzza a lábait az ugrás fölött. Az ugró képessége is átlagosnak mondható szerintem nincs benne semmi extra. Viszont még fiatal, fejlődhet, változhat sokat és ne feledjük ezek a videók nem teljesen mutatnak rá a lényegre . Hiszen olykor csak rohangál össze-vissza rajta azt meg minden ló tudja. Én sokkal inkább kíváncsi lettem volna egy futószáras, járóiskolás munkájára vagy egy NORMÁLIS szabadon ugratásra.Ára: Hellyel-közel rendben.

2012. febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Küllem: ahogy írták előttem, igen csikó formája van, ami persze nem hiba ebben a korban. A feje nagyon csúnya nagy, de a fokosoknál előfordul, nem igazán örökítenek szép fejeket.

A lábaira én is kíváncsi lettem volna, de ahhoz kéne egy jobb kép, ami itt nincs.

Ugrás: nem tűnik kiemelkedő képességűnek, csak nagyon átlagosnak, bár igaz, hogy agyament módon van szabadonugratva. Egészen mást mutathatna talán, ha tisztességesen, beosztóval ugrana, így sok a hiba, ami nem feltétlenül lenne meg egy normális szabadonugratás során.

Mozgása is teljesen átlagos, de gyakorlatilag arról sincs egy épkézláb videó, így nehéz jól megítélni.

Azt írják, jó fejű, ami a Széplak vonal miatt valószínű, ha a Fokos dominálna benne, akkor jobb ugró lenne, de nehezebben kezelhető. A Széplakok - kivéve Széplak Szenátor - általában nagyon együttműködőek. A Fokosok szinte mind jól ugranak, de vehemensebbek, több saját ötletük van, ennek ellenére szeretem őket. :-)

Az ár talán elfogadható, olcsóbban az eladónak végképp nem éri meg eladnia, még tulajdonképpen ennyiért sem, hiszen jóval többet kellett beletegyen az évek során, míg hároméves lett, de az is igaz, hogy nem sokkal többért már olyan lovat is lehet venni, amelyik be van legalább alapszinten lovagolva és kissé biztosabb, mi is lehet belőle, mert már mutat valamit, szemben egy nyers csikóval, aki még eléggé kérdéses.

2012. febr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Látszik, hogy az első videóban az első ugrást jól bevállalta, de eléggé érdekes a szabadon ugratás módja.

A második videó, harmadik ugrásnál csak gratulálni tudok a lónak, de szerintem néhány ugrásnál nagyon letámadja az ugrást, szinte hasal rajtuk.

Tetszik a mozgása, elegáns, a vágtája biztosan kényelmes lesz. :)

2012. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Én olyan helyről egyébként sem szívesen vennék lovat ahol két évesen orrba-szájba ugratják mindenféle kontroll nélkül.
2012. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!