Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a pálcáról?

Figyelt kérdés

[link]

fogalmam sincs, hogy merjek-e rendelni belőle, elbizonytalanítottak, hogy ez műanyagnak néz ki, meg hogy a bőrcsapóka jobban odacsíp.. stbstb.



2012. jan. 25. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megkne nézni hogy milyen erős, meg tudnunk néne hogy mekkora lóhoz, mert a nagycsága a lótól függ:)
2012. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom élőben megnézni, mert nincs a városban ez a bolt.:( egyébként olyan 165-170 centi körül vannak és iskolalovak..
2012. jan. 25. 21:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Megsúgom, hogy a széles bőrcsapó nem csíp akkorát, mint a zsinórvégű. Ez bizony műanyag. Személy szerint jobb szeretem azokat a pálcákat, amik valami szövettel vannak bevonva.


Amúgy tényleg fontos, hogy mekkora lóhoz kell és mire, mert ha főként hátulról kell segíteni, akkor célszerűbb egy hosszabb pálcát venni, mert nekem pl van egy 70 cm-es és ezzel már nem érem el a hátulját, ha két kézzel rendesen fogom a szárat, mert ha segítségek adok hátrébb kerül a kezem ezáltal belehúzok a szájába, egy kézzel meg már lazul a keret.

Ha főként elöl kell segítséget adnod, akkor jó a rövidebb pálca is.

2012. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

A csapós inkább csak csattan. Ez egy rövid pálca, leginkább a vállán fogod tudni használni, ráadásul nem úgy tűnik, hogy jó minőségű lenne.


Ha kezdő vagy, vagy leginkább lovardai alakzatokat lovagolsz jobban járnál egy hosszú, közepesen rugalmas pálcával. Jobban oda lehet csípni vele, viszont a kezed elmozdítása nélkül akár finom segítséget is adhatsz a lónak. Ez pl. hasonló árkategória, és jó márka: [link]

2012. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a vállán használnám, legalábbis eddig így tanultam.

igen, kezdő vagyok még :)

utolsó, megkérdeztem az edzőt, hogy akkor most milyen végű is legyen, és azt mondta, hogy csapós jobb lenne. egyébként a lovardai zsinóros, úgyhogy nem tudom miért kellene másmilyet inkább..

egyébként köszönöm a válaszokat! :)

2012. jan. 25. 21:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem késik. Amúgy azzal a széles bőrcuccal a végén meg még jobban mivel az még egy plusz nehezék. Nekem nem jön be, csak csalódnál.

Tudom hogy nem ilyen de az anyaga miatt linkelem, hogy az ilyen anyagú pálcák késnek, ami nem túl jó. Túlságosan hajlékony. [link]

2012. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó előtti belinkelt, az egy jó pálca, a barátnőmnek is olyan aan. Idővel a végén jobban szétbomlik az a fonal, és van benne rózsaszín is.:D
2012. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mailerdeamon ***** válasza:

Nekem egy drágább hosszú Fleck pálcám van, tökéletes rugalmasságú, semmire nem cserélném le. :)


Viszont ha az oktatód úgy kéri, hogy a vállánál tartsd, akkor csak rövid jöhet szóba, hiába kényelmetlen vele segítséget adni és szinte semmire nem jó... :S

2012. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
[link] Pont ez az a pálca ami késik de nagyon. Aminek ilyen üveg szerű cucc van a belsejében és valami gyenge fonallal van körbe tekerve. De mindenkinek más kell!
2012. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az enyém aztán nem késik. Nem ismerem konkrétan ezt a típust, amint linkeltem, csupán példának szántam, mint olcsó díjpálca. Én a magam részéről soha nem is vennék pálcát a netről, mivel előtte ki kell próbálni, hogy az ember ízlésének megfelel-e.
2012. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!