Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó szállítása?

Csikó szállítása?

Figyelt kérdés

3 éves lovamat el akarjuk szállítani. Az út kb.10-15perc kocsival. A mostani bértartóhelyről szeretném elvinni.

De még sosem volt szállítva.

Mivel kocsizva is van ezért az egyik ismerősöm azt mondta, hogy vigyük át szekérrel úgy,hogy az én lovamat hozzáfogjuk egy másikhoz. (nem szokott terhet húzni, mert egy másik ló mellé van fogva szóval ő csak megy mellette)


2012. febr. 26. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
persze vigyétek (remélem papírjai, sütése rendben van,anélkül ugyanis nem mehet ki közterületre)
2012. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha még nem volt szállítva, legalább nincs rossz emléke a lószállítóról. Próbáld meg, hogy bele megy-e, ha nem, akkor szerintem most felesleges lenne ezzel szórakozni, főleg, hogy ilyen közelre viszed.

Akár egy délutánt rá is lehet szánni, és akkor rákötsz egy futószárat, és átsétáltok.

Vagy a szekeres megoldás. Szóval ha nem muszáj, én hagynám a futót...

2012. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs besütve a ló. Papírjai még intézés alatt vannak.

Beakarom majd süttetni csak ezen akarok először túl lenni.

2012. febr. 26. 11:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Simán át lehet hajtani. mi anno a lovakkal mentünk 20-30km-ert naponta.. ;) Persze nem ilyen fiatalokkal.. :D

És már az istrángot is vehetnétek simán szorosabbra..ilyen korban már húzhat. ;)

Az én lovamnak semmilyen sütése nincs csak marha levele.. soha nem volt belőle baj..sok szerencsét. ;)

2012. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, a szekeres megoldás jó lehet, de ha lehet, ne húzzon, csak legyen ott a másik ló mellett. A futóra azért felpróbálhatod, de nem kell azzal vinni, csak hátha egyszer mégis szükség lesz rá, nézzétek meg, hogy rámegy-e, de persze óvatosan, kajával, hogy ne maradjanak rossz emlékek róla:)

Ha viszont kocsiban jól viselkedik, akkor szerintem nyugodtan:)

2012. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan teszi fel a lovat, akinek van tapasztalata a lószállításban, semmi baj nem lesz, egy fiatal ló, aki még nem volt szállítva, nem rendelkezik előítéletekkel. :-) Amúgy első szállításnak pont ideális egy rövid út. Legyen előtte kaja, tegyél rá kamáslit, farokvédőt, nehogy sérüljön, aztán hajrá! Aki vezeti a lószállítót, szintén olyan legyen, aki tudja, hogyan kell vezetni, ha ló van fönn, mert ha rossz élménye lesz a lónak az első útján, az kihat egész életére.
2012. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!