Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy 3,5 éves haflingi...

Van egy 3,5 éves haflingi kislovam, és eléggé előre van mélyedve a háta, pedig még csak párszor (max 6x egy órát nyereggel+ párszor szőrén 5-10 percet) lovagoltam. Miért ilyen a háta és mit csinálhatnék? :SS

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Te lovagoltad/lovagolod? Mert ha igen, és ezelőtt nem volt ilyen, akkor a te hibád, vagy túl nehéz vagy és nagy neki a terhelés, vagy nem megfelelő a szerszámozás, lovaglás.


Ha így vetted, akkor valószínűleg már előtted ültek rá, 1-2 évesen is, túl hamar túl nagy terhelés érte a hátát. De az is lehet, hogy genetika. Tudni kéne az élete előzményeit, hogy pontosan meg lehessen mondani, mitől van szegénynek.

2012. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen az az eléggé előremélyedt? Tudsz róla képet mutatni?
2012. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
10 hónapos kora óta megvan és én lovaglom, 45 kg vagyok , ő pedig 144 cm magas és eddig kb 3x vágtáztam vele pár percet összesen...
2012. febr. 22. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel fiatal lóról van szó, a kevés 45 kilód ellenére is valószínűleg ez okozza a bajt. Pihentesd egy hétig legalább, esetleg térj vissza a futószáras munkához kikötővel (én mindenképpen használnék hozzá). Ha nem javul az állapota, kérdezd meg az állatdokit vagy egy hozzáértő kovácsot, aki ért a lovak egyensúly megtartásához/problémáihoz.

Egy kicsit soknak tartom azt a 6x1 órát, fél óránál többet még nem kéne rajta ülnöd. Naponta szoktad lovagolni? Ha igen, ezen is változtatni kéne. Próbáld meg minnél változatosabbá tenni az edzéseket - más helyszín, más felszerelés (pl. voltige), egy kis parellizés, terepen sétáltatod (persze nem rajta ülve), más lovas... stb.

2012. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából még tél elején lovagoltam rajta úgy, hogy heti 2 edzéssel, kedden és szombaton, utána meg csak januárban 2x lovagoltam rajta, 1 héten 1x. De most megkérdeztem egy ismerősöm és azt mondta,hogy nem a hátával van baj, hanem kicsit rövidek az első lábai. Ez "ellen" mit tudnék tenni?

Amúgy köszi az eddigi válaszokat :)

2012. febr. 23. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor ez lehet amiatt is, hogy kezd kamaszodni, vagyis hirtelen megnyúlnak a csontjai és a hátsó lábak növekedési ütemét nem tudták követni a mellsők. Idővel, mikor teljesen kifejlődik, ez a probléma akár meg is szünhet, de azért kérdezz meg egy állatdokit vagy egy kovácsot. Mennyi abrakot kap egy alkalommal? Szerintem egy negyed résszel növelhetnéd az adagját, mivel ilyenkor hirtelen lesoványodhat, mert a szövetállomány nem lesz képes teljes mértékben alkalmazkodni a csontozat megnyúlásához.

Vagy lehet, hogy a patájával vannak gondok. Nem vettél észre rajta valami furcsát - alacsonyabban van a csüdje, rossz a lábtartása... ? Így kép nélkül, nehéz meghatározni, de lehet hogy egy patkolás (ha még nincs neki patkója), segítene rajta.

2012. febr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A bal mellső lábán nem nyúltak meg annyira az ínszalagok, de ez nem komoly, és már úgymond korrigálva van, mert a kovács, aki körmöli őt figyel erre, és azt mondta hogy gyógypatkó sem kell neki :)
2012. febr. 24. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennek örülök:) akkor tehát nincs nagy gond. Jó lovazást :D
2012. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) És ha a 'serdülő kor' miatt van, akkor milyen gyakran, és hogyan lovagolhatom?
2012. febr. 24. 18:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Heti két-három alkalom (vagyis olyan kétnaponta) nyugodtan lovagolhatod, de 45 percnél ne menj többet. Nagyon fontos, hogy rendszeresen válts kezet és ne csinálj túl sok hajlítást, kiskört (stb.). Ebben az időszakban könnyen gerincferdülés alakulhat ki, ami rontja az egyensúly készségét. Ezért egyenlőre elég, ha egyenes vonalon hajlítás és támaszkodás nélkül ütemesen tud mozogni. Általában 4/4,5 éves korukra teljesen kialakul a felnőtt csontozatuk és az izomzatuk is megerősödik, úgyhogy lassan fokozatosan egyre többet terhelheted.
2012. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!