Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csináljam? (vágta)

Hogyan csináljam? (vágta)

Figyelt kérdés
Hogyan tanuljak meg vágtázni??? Ügetni tudok magabiztosan szabadon is!!! De vágtázni nem tudok!:( Segítsetek már hogy hogy ugrassam be vágtába futószáron! És esetleg talaj gyakorlatok a vágtához vagy lóháton??? És esetleg hogy ne pattogjak annyira??? Előre vagy hátra kell dőlni??? Ne írjatok negatívat!!!
2012. febr. 14. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Edző...?
2012. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ez egyszerű.

Beugratáshoz: tanügetésből félfelvétel, belső szár állít, a külső ellentart, belső csizma hevederen, külső a heveder mögött. Ha nem ugrik be rögtön vedd vissza szépen és próbáld újra.


Kiüléshez inkább dőlj hátra, mint előre és erősen húzd meg a derekad (mint tanügetésnél), hogy ne pattogj. Minden vágtaugrást úgy lovagolj, mintha újra be szeretnéd ugratni a lovat.

2012. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ahhan! köszi második!!!:D

és esetleg gyakorláshoz tanügesek sokat??? És ha az jolmegy akkor a vágta is könnyebb lesz???

2012. febr. 14. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először futószáron vágtázz kengyel és szár nélkül, majd kengyellel. Aztán, ha magabiztosan ülsz mehet szabadon is. Először a futószárazó emberke ugrassa be alattad vágtába, aztán majd később te magad adod neki a parancsot csizmával és szárral.

Gondold azt, hogy bele vagy ragasztva a nyeregbe,a csípőddel kövesd a ló mozgását, a derekad legyen laza, mint tanügetésnél. Ülj egyenesen, illetve egy picit dőlhetsz hátra.

2012. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. febr. 14. 19:08
 6/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Gyakorláshoz tanügethetsz, mert vágtában bizony jobban meg kell húznod a derekad hogy ki tudd ülni. Az egyensúly javításához jó lehet a járóiskola is, de igazából a vágta egy könnyű jármód, valószínűleg sokkal hamarabb megtanulod, mint az ügetést.


Fontos, hogy érezd, hogy a ló a szárak illetve a csizmád között van, ha kicsit sietne vedd vissza, majd derékkal hajtsd bele ismét a szárba, így nem fog elvinni.

2012. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez lótol is függ.. ha kényelmes, ülj csak bele menj a csípőddel az ő ütemével. De kezdheted könnyített vágtával is.. Amugy gyakorolni sokat segít a tanügetés kengyel nélkül. Amugy nekem sem ment a vágta.. én szőrén tanultam meg mert, ott éreztem hogy bele kell ülni és hátra kell dőlni. MIvel nemvolt mivel feltolnom magam,ahoz, hogy pattogjak:)
2012. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!