Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ah a nyereg...

Mit csináljak, ah a nyereg állandóan feltöri "ott lent"? (Remélem értitek, mire gondolok. )

Figyelt kérdés

Kb egy éve kezdtem el a lovaglást, és emlékeim szerint mindig feltörte, kihorzsolta a nyereg "ott lent". Lehorzsolódik a bőr (kis helyen, de őrjítő a fájdlom egy-két napig), kipirosodik, egy durva edzés után volt oylan is, hogy feldagadt.

Valamit rosszul csinálok? Mit kellene tennem?


2012. márc. 4. 08:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
[link] az egyik barátnőmnek is mindíg feltörte aztán vett egy ilyet és azóta nem is tört fel :)
2012. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
szerintem nem a nyereggel van a baj. nem lehet hogy nagyon elől ülsz a nyeregben? próbáld ki, hogy ülj hátrébb a nyeregben, mert nem szabadna törnie ott lent. vagy ügetésnél ahogy lemész úgy fáj?? el sem tudom képzelni. lépésben is dörzsöli?
2012. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A nyereg maga nem hiszem,hogy dörzsölheti!

Vagy a bugyi vág be/dörzsöli, vagy rosszul ülsz.

Nem "arra" kell ülni, hanem a fenekeden/ülőcsontokon, és ha azon ülsz, akkor "ott", nem is érsz a nyereghez.

2012. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

De végülis lehet, hogy a nyereg a hibás. Attól még, hogy a barátnődnek kényelmes, lehet hogy neked nem.


Ahova én járok, ott is van egy ló, akinek a nyerge iszonyúan kényelmetlen. De a többi lóval nincs baj.


Mindig ugyanazon a lovon ülsz?

2012. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanazon a lovon ülök, ugyanabban a nyeregben, nem ismerem a márkákat, de tényleg jó nyereg. Úgy emlékszem, volt egy időszak, mikor már nem volt baj, de a télen alig jártam lovagolni (kb egy hónapban 1x). És most megint.

És ha jól gondolom, tényleg a bugyi csíp be ott lent valamit, és azt dörzsöli folyamatosan a nyereg lobaglás közben, és kész, a bőr le is jön, utána napokig kell gyógyulnia.. :(

2012. márc. 4. 17:32
 16/21 anonim ***** válasza:
már lovaglok pár éve de nekem egyszer sem törte fel, nem is tudtam hogy van olyan h feltöri :)
2012. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott dörzsölni, bár én sima bugyit hordok, és folyás miatt mindig tisztasági betétet. Nekem nem fáj, csak picit, de az is inkább csak kellemetlen, viszont néha iszonyatosan szokott viszketni utána... De nekem nem becsíp, vagy kidörzsöl, hanem nagyon belül ledörzsöli a bőrt, a múltkor már utánanéztem, hogy mi fáj, és hát volt hely, ahol nem volt bőr.
2012. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%

Az ülőcsonton kéne ülni, és akkor nem dörzsölné ki :)

Nekem max ülőcsontnál kopik ki a bőröm, ha rossz bugyi, rossz a nyereg, nem jó méretű a naci, vagy szőrén ülök.

De h ahelyesn ülsz, ott lenn nem dörzsölheti ki.

2012. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
59%

4 éve lovagolok,egy nagyon nyugis lovon kezdtem. nem is volt semmi baj... De kb.1év múlva átültettek egy pónira hogy lovagoljam be,de nem voltam hozzászokva a járásától és ahogy ügetni kezdtem el is kezdte szépen lassan feltörni... egy óra búlva nekem is nagyon feltörte és ez ment pár hétig.

Nem kaptál új lovat nyereg alá? Mert nekem az volt a baj eleinte,hogy nem szoktam hozzá.. :)

2012. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ugyanezen a lovon vagyok már régóta. Viszotn volt egy hosszabb kihagyásom, és nem igazán emlékszem, hogy korábban is lett volna ilyen probléma. Talán a legelején, mikor elkezdtem lovagolni.. Lehet tényleg megint hozzá kell edződnie "ott" is? :) Vagy tényleg az ülésemen is javítanom kellene? A bugyicseréről nem is beszélve... :) Hmmm
2012. márc. 5. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!