Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha lovam folyton...

Mit tegyek, ha lovam folyton elesik?

Figyelt kérdés
Terpene folyton elcsúszik, mert rohan, bár mostmár egyre kevésbé, bent is folyton botlik, és ugrás után felpörög, és kanyar előtt nem tudom lelassítani, és ott is elcsúszik. Kemény a szája. Volt olyan is, hogy terepen elkezdtünk ügetni, ő meg eldőlt oldalra.
2012. márc. 10. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Olyan nincs, hogy nem tudunk lelassítani egy lovat amikor akarunk. Életveszélyes dolog, mellesleg a lovas tapasztalatlanságáról árulkodik, innentől fogva erős a gyanum, hogy botladozását is te okozod.
2012. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az elején van , nem használja a hátulját és ezért botladozik. Lovagold hozzá a kezedhez (elől tartsd meg és hátulról hajts hozzá). Csinálj vele sok iram váltást , átmenetet és sok félfelvételt , hogy átmenjenek rajta a felvételek és letud lassítani.
2012. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már leírtak dolgokat, amire érdemes figyelni, ezen kívül én még kíváncsi lennék, hogyan van körmölve, patkolva, van-e valamilyen lábhibája, ízületi probléma, fájdalom, stb.

De első körben én is arra gondolnék, hogy az elejére van esve a paci és így képtelen az egyensúlyát megtartani.

Vannak menős lovak, de a menős ló és a befolyásolhatatlan ló között ég és föld a különbség. És valóban életveszélyes rád is és a lóra nézve is, ha nem bírsz vele.

2012. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lábaival lehet baj..

Amúgy támaszkodik?

2012. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hátul az inai nem a legjobbak, ezért kicsit kifele áll a lába.
2012. márc. 11. 14:42
 6/6 saccccckkkkkkóóóó ***** válasza:
nem túl kicsi hozzád ez a ló? mert ha igen, és még üléshibád is van (előre dölsz ha em is akarsz) akkor valóban el fog esni. próbáld terhelni a hátulját mert téyleg az elején van :)
2012. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!