Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért sunyít folyton a lovam?

Miért sunyít folyton a lovam?

Figyelt kérdés

Június 30-a óta van nálam. Nem látom, hogy rosszindulatú vagy dühös lenne. Nem is figyelmeztetés, amit csinál, nem akar ártani. És soha nem is csíp, harap, rúg felém. Csak mindig hátracsapja a füleit. Mikor csutakolom, akkor is, de ennek ellenére simán hagyja, hogy átmenjek a lábai alatt. Mikor rajta ülök, akkor is elég gyakran sunyít, de nincs egy rossz megmozdulása sem, nem tépem a száját, közismerten puha kezű lovas vagyok.

Ha elé állok, és megölelem a nyakát, akkor is sunyít, DE! A legelőről elém jön, örül nekem, követ. Még ha barátnőm ül is rajta, jön utánam, akár kis körökben, bármiben.

Szóval nem azt látom, hogy nem szeret, vagy nem barátkozna velem, csak mégsem értem.


2011. dec. 11. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] Ilyen szinten hátracsapja? Mert ha nem, lehet összekevered valami mással. Az, hogy hátrafelé tartja, azt jelenti, hogy figyel rád, a sunyítás az, amit linkeltem, mikor így leszorítja. Nézz utána pontosan, mert nagyon kis különbségek vannak a jelek között!
2011. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem ennyire, de sunyít. Nem figyel, nem azért csinálja, az máshogy néz ki nála.

De tényleg sunyít, viszont a feje nem gonosz közben. Szóval nem rosszindulatú, és nem is bántani akar. A szeme sem olyan, egyszerűen csak a fülét csapja folyton hátra.

2011. dec. 11. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam november 5 óta van a csikóm. Őt kézzel nevelték fel 3 hónapos kora óta. Nekem is sunyít de nem csinál semmi rosszat. Egyáltalán nem bánt de néha tartok tőle ( mikor hírtelen változik az idő!) olyankor bolondos de hamar lenyugszik! Nekem ma is sunyított mikor vezetgettem meg a nyereghez szoktattam de semmi olyat nem csinált.Szépen dolgozott pedig apukámat többet látja mint engem mivel én még iskolába járok délután meg "dolgozok"! Szóval jó formán engem csak hétvégén lát. Nem kell tőle tartanod!De azért az egyik szemed mindig legyen a "hátsóján"! ;)
2011. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen csak "csitriskedik". Nálunk van egy kanca, aki nagyon jófej, soha senkit nem bántana, de ő is egy kis csitri. Ha valaki rá merészel nézni, sunyít. Ha nem úgy szólunk hozzá, sunyít. Ha a tanuló, aki rajta ül, kicsit is rosszul csinálja a dolgokat, sunyít. Egy hisztigép, de nagyon szeretjük. :) Tudod, a lovak is egyéniségek, némelyik túlságosan "sokat képzel magáról", és ha valami nem tetszik neki, sunyít. Ez ilyen habiszti sunnyogás, ahogy mondod, nem fenyegetés, hanem szimpla duzzogás. Nem hinném, hogy bármit is rosszul csinálnál - a leírtak alapján legalábbis a kapcsolatotok jó.
2011. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen lovak. Nálunk jelenleg kettő is: ezerrel sunyítanak már attól is ha csak rájuk néz az ember. Nincs bennük rossz szándék mégis az agresszió jeleit mutatják. Általában ez az önbizalom hiányos, a rangsor allján lévő lovaknál fordul elő. Egy kissebb csípésnél nem csinálnak rosszabbat, de azért oda kell figyelni. Ne ingereld fölöslegesen (és amúgy se) és ne mássz át a lábai alatt miközben sunyít! Ha néha nem teszed helyre a folyamatos sunyítása miatt és túl sokat engedsz meg neki, előbb utóbb összezavarodik; nem fogja érteni a kettőtök közötti kapcsolatot és esetleg tiszteletlenül fog bánni veled: félrelök, rálép a lábadra, rádfordul... Ezt csak azért mondom, hogy vigyázz magadra. Nem valószínű, hogy le fog szokni a sunyításról, de azért tudasd vele hol a határ, meddig mehet el.
2011. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Így?

2011. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy, ahogyan az előző képen látható: Az nem sunyítás, csak hátra fülelés.

Ha lóháton történik, az jó, figyel rád a ló:

[link]


Ha meg nem rajta ülsz, akkor max hallott ott valamit, vagy ha fésülöd a farkát, akkor is hátra fordítja, rád figyel. :)

2011. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lovam is pont azt csinálja, amit a tied. Kb egy hónapja szokott rá. Nem tudom mit lehetne vele tenni, de amíg nem csíp vagy rúg, addig nincs baj. nem csapja annyira hátra a füleit, mint az első képen, de sunyít
2011. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!