Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elmenjek lovagolni ha kicsit...

Elmenjek lovagolni ha kicsit félek a lótól?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöméknek vannak lovai.

Néha ki szoktam menni oda is, amellet, hogy rendszeresen járok máshová. A probléma az, hogy szinte félek az egyik lótól, kinek a belovaglása hosszabb időt igénybe vehetett volna. a hely elég nagy pár helyen van bekerítve a többi nádas... Ha rajta ülök tudom, hogy csinálni fog valamit alattam. Nem vagyok profi lovas, gondolom kiderült.

Most mit csináljak, mert holnap 10-re megyek hozzá és nem szeretném megbántani..?


2012. márc. 10. 21:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és nem szeretném elmondani, hogy félek.
2012. márc. 10. 22:00
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Mond meg neki hogy kicsit félsz tőle. Vigyél neki vagy 2 almát, simizd meg és meglátod nem fog szemétkedni a ló se:) Kicsit barátkozgass vele mielőtt ráülsz. Én nem lovagolok, vagy 3szor próbáltam de volt mikor éreztem a lovon hogy már kivan és elküldene szíve szerint a sunyiba. Meg kell kicsit jutalmazni és jó lesz az, ne izgulj:)
2012. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, most6 olvastam. Ha nem igazán érzed rajta magad biztonságban akkor lehet jobb lenne ha másik lovon ülnél. Lehet a ló is bizonytalanabb még de attól nem akar rosszat.
2012. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd el neki hogy kicsit még tartasz a lótól, nem fogod megbántani.

2 dolog lehet, kapsz egy könnyebbet, vagy ugyan úgy rajta maradsz, de nagyon figyel rád, és csak könnyű feladatokat kapsz :)

2012. márc. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg mondd meg, hogy azon a lovon bizonytalan vagy. Nem szégyen! A ló megérzi, ha félnek tőle vagy a hátán. Esetleg futószáron menj vele, az is sokat számít ám, mert ott van segítséged. Amúgy sose azon agyalj, hogy mit fog csinálni, hanem azon, hogy nem fog semmit, ha meg alkot is valamit, akkor neked mi lesz rá a reakciód. Légy vele határozott.

Az is jó megoldás, ha másik lóval mész, de egyszer jó komolyan szembenézned a félelmeiddel (persze ésszerű keretek közt).

2012. márc. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom ismered -e a mondást de leírom neked!

"Ha még nem csináltál egy dolgot, próbálkozz meg vele háromszor. Először, hogy legyőzd a félelmedet.

Másodszor, hogy megtanuld, hogyan kell csinálni.

Harmadszor, hogy kiderítsd szereted-e csinálni."

/Virgil Thomson/

Nos, ez szerintem nagyon igaz, úgyhogy mindenképpen próbáld ki!

2012. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Beszélj vele mindenképp! Balesetveszélyes, ha tapasztalatlan vagy, és csikóval foglalkozol. Vagy ülsz másik lóra, vagy vele leszel máshogy... Azzal egyébként nincs baj, hogy csinál valamit, hiszen csikó, és néha a nagylovakra is rájön az 5 perc... Meg kell tanulni kezelni:)
2012. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 1-2 válaszoló vagyok. Most miért lettem lepontozva? Tapasztalatot írtam le. Én mikor voltam és kapott a ló almát sokkal több kedve volt a munkához mint előtte. Családomnak volt köze lovakhoz és tapasztalat hogy egyes embereket egyes lovak ki nem állhatnak. Ennyi.. Ezért kellett lepontozni?
2012. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én csak most írok. Nem pontozok le senkit, csak úgy írom. Tudom, hogy már elmentél kedves kérdezõ,de az én tanácsom az lenne, hogyha félsz a lótól, akkor barátkozz össze vele! Én lovagolok, de még nem kerültem ilyen helyzetbe. Ha nekem kéne felülnöm egy ilyen lóra, akkor én is egy kicsit tartanék a dologtól, mert még egy "normális" ló is bármilyen helyzetben megugorhat alattad, vagy beugorhat állásból vágtába. Szóval, inkább pár napig barátkozz a lóval, legyél sokat körülötte, ápold, persze ha megengedik. És egy nagyon úgymond hatásos módszer, ha a ló sörényét úgy simogatod, hogy közben elõre-hátra simogatod! Vakargatni is lehet a nyakát, és amit elõzõleg írtak a válaszolók, adj neki almát, vagy répát! Tényleg más lesz a ló hangulata! Sok szerencsét! :))
2012. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdéseket csak most írok mert azóta nem voltam fent.. de köszi minden tanácsot remekül beváltak terepen is tökéletes és minden mozzanat után tudom mit fog csinálni :D

Még egyszer köszi♥

2012. máj. 1. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!