Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Én eddig rossz edzőknél...

Én eddig rossz edzőknél lettem volna?

Figyelt kérdés

Eddig 3 edzőm volt már és kivétel nélkül már az első futószáras óra második felétől engedtek vágtázni, egyedül pedig már 10 óra után vágtázhattam.

Most megyek egy újhoz és a telefonos beszélgetés során elmondta az első 3 hónap edzéstervét, hogy általában így, meg így szokott lenni. Amikor megkérdeztem, hogy mi van a vágtával leszögezte, hogy azt felejtsem el minimum fél évig.

Ezután rákerestem, hogy mások mikor kezdtek el vágtázni és senki nem írt olyat, hogy már az első órán vágtáztak, sőt többen is csak 1-2 év után kezdték el.


2012. márc. 13. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, tényleg túl hamar kezdted a vágtát :)
2012. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így látatlanban korainak tűnik, de sokak szeretik hamar tanítani.

Mondjuk az első óra szerintem korai.

De voltizzsal szerintem már néhány alkalom után ki lehet próbálni a vágtát kényelmes, megbízható lovon, futószáron.

A 10 óra után önnálóan meg nagyon korán, de látatlanba szintén nem tudom megmondani.

2012. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 DinkaLány válasza:
Igen, szerintem az edzők nem nagyon tudták mit csináljanak. Én is lovagolok, nekem pl. fél évet kellet várnom a hogy vágtázzak, pedig előtte lovagoltam máshol is.
2012. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Eddig voltál normális edzőknél, most készülsz egy analfabétához. A vágta tanulását a legelején el kell kezdeni, addig senki nem jöhet le futószárról egy normális helyen, amíg nem képes elengedett kézzel, mindhárom jármódban tisztességesen ülni. Ez az alap. Ha valaki nem így tanítja, akkor pancser és az ecserin vette a képesítését, már ha van neki.
2012. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a vágta hozzá tartozik a lovagláshoz!
2012. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a félévet soknak tartom míg a vágtáig juttat. Futószáron már az 5-6. órán mehetnél vágtában, főleg, hogy nem most ülsz először lovon. Ha már jó az ülésed, akkor pedig mehetsz szabadon is. Szóval már futószáron találkoznod KELL a vágtával.
2012. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem mennék ehhez az újhoz, ha már így látatlanban, telefonon közli, hogy nincs vágta. Talán előbb nézné meg, hogy mit tudsz, aztán mondhat okosat.
2012. márc. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!