Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti lovaglás közben össze...

Ti lovaglás közben össze szoktátok kötni a hajatokat?

Figyelt kérdés
Tudom hogy olyankor nem az a fontos hogy jól nézzünk ki, de én jobban érezném magam kiengedett hajjal meg hajpánttal. Ti hogy szoktátok?
2012. márc. 13. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Én lazán befonom hátulra, hogy ne lógjon a szemembe a hajam és rámférjen a kobak. :)
2012. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Én lófarokba szoktam, mert így biztos nem lóg a szembembe.

Télen kényelmes így a fülvédő, nyáron pedig nem melegít annyira.

Ha veszek kobakot, akkor meg alul kötöm össze.


Nem szeretem kienedve, mert lovaglásnál zavar.

2012. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Zavaró a leengedett haj. Nekem volt olyan rövid, hogy éppen össze tudtam kötni, és kb majd meghaltam a félelemtől, hogy vajon mit csinál a lovam, ha a popijára pottyan a hajgumim:D De semmi nem volt:) Egyébként hidd el, jobb összekötve. Mindenben kényelmesebb, engem sokszor suliban is zavar leengedve, nemhogy a lovaknál... Befonhatod parasztba, vagy felkontyolhatod, nem számít, hogy hogy áll, de megnyugtatlak, mindenkinek van olyan hajviselet felfogva is, ami jól áll:) Kobak alá meg még jobb felkötni, alulra, mert ott aztán nem tudod csak úgy arrébbdobni a zavaró tincset, ha ott egyszer kijött, egy istenért nem tudod visszagyömöszölni, és lehetőséged sincs ezzel foglalkozni... Arról nem is beszélve, hogy patakaparásnál, lábmosásnál, azaz mikor hajolsz, az egész az arcodban lesz...
2012. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Én soha nem fogom össze, mindig kérdezik is, hogy nem zavar? De engem meg kifejezetten az idegesít, ha össze van fogva, úgy nekem a kobak sem olyan kényelmes.
2012. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen, mert látni is szeretnék valamit.
2012. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Előző vagyok. A kobak alatt mindegy a divat, meg hajpánt. Ha nem használsz kobakot, csak úgy elmondom, hogy 10 éve lovagolok és két hete a kobak mentette meg az életem és ezt az orvos is megmondta. A kobak csumára ketté repedt ebből látszódik az esés nagysága. Pedig nem száguldoztam.
2012. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szoktam összefogni mert nem tudom rendesen a kobakot felvenni, ha lent fogom össze akkor meg zavar, de egyszer sem lógott még a szemembe és nem zavart, pedig nem épp rövid a hajam.:) A kobak felfogja vagy hogy mondjam, engem egyáltalán nem zavar ha szét van engedve.
2012. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen a kobak felfogja, de nekem már rengetegszer fújta bele a számba a hajamat és engem zavar ha csak úgy csapkodja a szél össze-vissza.
2012. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Van egy íratlan szabály, de hasznos: lovon SOHA nincs kiengedett haj, lazán lebegő ruhadarab... Vagy divatbemutatóra készülsz, vagy lovagolni, már bocsi. Amúgy pedig a hajpántodból semmi nem látszik, ha kobak van a fejeden, ami legalább olyan fontos, mint az autóban a biztonsági öv vagy a motoron a bukósisak.

Volt ismerősöm, negyven éves lovasmúlttal, eredményes versenyekkel stb. a háta mögött, aki azért halt meg, mert nem viselt kobakot... No comment....

Edző vagyok, versenyző, de kobak nélkül nem ülök lóra. Viszont ha viselsz kobakot, úgyse látszik a frizurád. Na meg ha lovagolsz, akkor az legyen a lényeg, nem pedig kis hercegnőt akarjál játszani. A lovardák kapujára ki kéne írni: Barbie-babáknak belépni tilos.

2012. márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én fotózás miatt már lovagoltam kiengedett hajjal, deh nem előnyös, ha összevissza lobog a szemedbe.

Van amikor ilyenre megcsinálom: [link]

bár kobakkal nem előnyös:)

2012. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!