Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adható eper a lovaknak jutalom...

Adható eper a lovaknak jutalomfalat gyanánt?

Figyelt kérdés
Melyek a lovak által leginkább kedvelt gyümölcsök? (igen, za almán kívül...) Na és a zöldségek? De főleg az eper adható?
2012. márc. 21. 21:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
iJesszus -_-" találkoztam már olyannal aki retket akart adni a lónak.. eper... A ló ezeket eszi, semmi mást!!! : zab, széna, esetleg szalma, fũ, növényi eredetũ dolgok, alma, répa.
2012. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%

NE jutalomfalattal jutalmazd a lovad! Az étel neki a rangsor legutolsó helyén áll, ha jutalmazni akarod, akkor simogasd, a komfortot add meg neki, mindenekelőtt a biztonságot!

Kajával csak annyit érsz el, hogy bélpoklos lesz és a fejedre nő!

2012. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves válaszokat mindenkinek :)
2012. márc. 22. 19:32
 4/24 anonim ***** válasza:

A retekkel nem tudom hogy mi bajotok...-.-'

A lónak igen is szüksége van lédús takarmányfélére. Az lehet alma, répa, cukorrépa, (a citrusfélék nem, és szerintem a banán sem) káposzta is. Eperről még nem hallottam, de nem tudom.

Nálunk mindig is az volt a szokás hogy lovaglás után megjutalmaztuk a ló munkáját egy almával és nyakveregetéssel mondjuk.

Nem kell mondjuk minden egyes patafelemelésért jutalmazni.:D

Mindenkinek eltérő a véleménye, de ha nem is jutalomfalatképp, akkor is kell lédús takarmány a lónak.

2012. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
jó, bocsi kérdezõ! :DD Nem akartalak megbÁntani! :)) Kedves utsó! Nekem ne osztogasd az észt, mert ezt a sztorit a lovasoktatómtól hallottam régebben, és õ így mondta el. ;) Retket nem lehet adni a lónak! Legalábbis nem LEHET ! Felõlem adjál neki. Nem az én lovam.
2012. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg te ne mond meg hogy kinek és mikor osztogassam az észt... nem akartam "észt osztogatni", de "imádom" azt a felsőbbrendű felháborodást a kommentelőknek hogy "úristen de tudatlan, hülye ez a kérdező". Ha nem tudja hogy lehet-e adni epret a lónak, mert netán nem SZAKÉRTŐ a témában, jobb ha megkérdezi mintha magánakcióként mégis megeteti kérdezés nélkül vele. Tudod nem kell leszólni másokat, ő is biztos tudna mondani olyat amire köpni-nyelni nem tudnál...Ez nem csak neked szólt, hanem az ilyen válaszos embereknek.:)

Nem állt szándékomban megsérteni senkit.

ui.:Mert a retek és az eper nem növényi eredetű...xDDDD

2012. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Amúgy a te "semmi másodba" bele tartozhat még: Tök (maggal), görögdinnye, cukorrépa, kukorica, búza, tápkeverékek, körte is szerintem, sóska, gyógynövény keverékek, és amúgy a "fű" mit foglal magába? Mert a legelőkön nagyon sok olyan fajta növény van ami ló fogyasztására nem alkalmas, mérgező neki, és olyan amit ehet: pl.: lucerna(kevés mert kólikát okozhat) lóhere.
2012. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Jahh :D Csk életben nem halottam még az eperrõl, hogy adják A lónak! :DD
2012. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Apu (aki sokáig lovasoktató volt, és egész életében lovakkal dolgozott) szavaival élve a retkes kérdésre: Miért ne lehetne neki adni...? :D
2012. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Jahh :D
2012. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!