Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovasokat miért nem kötelezi...

A lovasokat miért nem kötelezik arra, hogy összeszedjék a lovuk után a szart?

Figyelt kérdés
Tatán élek és sokszor idegesít,hogy a tópart és a járda össze van szarva. Szerintem gusztustalan.
2012. márc. 24. 07:55
1 2
 1/19 anonim válasza:
16%
Jogos a kérdés! Elvileg az is szemetelésnek minődül, mint a kutyaürülék, tehát kötelező lenne felszedniük, legalább is a közterületen. Viszont ha a tópart magánterület, akkor nem kötelező összeszedni. Ez pl. olyan tavaknál szokott lenni, ahol úgy telepítik a halakat, és ezért a pecázásért fizetni kell, de azért nem, hogy sétálj a parton.
2012. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Közterület. Ahogy a járda is pl egy bolt előtt. Mondjuk az úton nem annyira zavar,de ott is volt már,hogy a zebra volt olyan. Nem éppen kellemes,mikor az ember reggel rohan át a zebrán és akkor még ezt is kerülgesse..
2012. márc. 24. 08:31
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert a kutyaürüléket összekapod egy zacskóba és kész. De lóval hogy oldod meg? Viszel a hátadon egy lapátot meg egy taligát?

Más tészta, hogy pl. volt egy rövid idő, amíg otthon, háznál voltak a lovaim és végig kellett lovagolnom az utcán, ha ki akartam menni velük. Miután hazaértem, általában visszamentem és összeszedtem, ha pottyantottak.

A megoldás inkább az szerintem, hogy a helyileg illetékes önkormányzatnál kell kérni, hogy ne engedjék a lovaglást arrafelé, vagy legyen kijelölt lovaglóút.

A zebrán viszont a lószar származhat lovaskocsit húzó lovacskától is, az meg bárhol a városban előfordulhat.

2012. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az amit külföldön láttam,hogy a ló hátuljára van erősítve egy zacskó,az nem működik,csak lovaskocsinál?
2012. márc. 24. 10:21
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Igen, az csak lovaskocsinál működik.
2012. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Akkor csak szabályzással lehetne megoldani.

Szerintem,ha meglenne adva valami ésszerű időpont,amikor a lovasok is használhatnák az adott útvonalat,majd utána egy brigád ott eltakarítaná a nyomokat,amiket a lovasok hagynak persze pénzért,akkor rendben is volna.

2012. márc. 24. 11:11
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
A ló ürülék csak növényi eredetű táplálék és egy kis gyomorsav ötvözete, aminek még csak szaga sincsen, 1 hét után meg már eszre se veszed. Amúgy nem tudom ki az a lovas aki észre veszi, hogy a lova éppen sz@rik. Kivéve ha az a l meg nem áll, akkor se egyszerű csak úgy leszállni egy lóról felszedni a szart úgy, hogy még a lovat is fogod ugye, mert az nem egy kutya ami ott marad neked egy helyben állva. A lovaskocsisok megoldották, de hátaslóval a zacskós módszer pláne például az én lovamnál nagyon nem működne. Szóval ez így szép lenne, csak bele kéne gondolni a dolgok menetébe.
2012. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
A másik dolog igen amit Gabka mondott, hogy ott tiltás a lovaglást vagy pedig ott vannak az utca seprők és tessék itt a nagy lehetőség, hogy ne csak a lapátot takarítsák. DE a lócitromtól még soha senkinek nem lett baja.
2012. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
egyébként kötelező lenne összeszedni, csak hát egy lovas sem jár lapáttal meg vödörrel lovagolni.
2012. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem is nekik kéne személy szerint,de tegyük fel egy lovasklub tagjai kimennek a városba lóval,akkor egy kisautó a lovasok mögött összeszedhetné a cuccost..:)
2012. márc. 24. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!