Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovasokat miért nem kötelezi...

A lovasokat miért nem kötelezik arra, hogy összeszedjék a lovuk után a szart?

Figyelt kérdés
Tatán élek és sokszor idegesít,hogy a tópart és a járda össze van szarva. Szerintem gusztustalan.
2012. márc. 24. 07:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
ők lennének a szarszedő szolgálat xd jaj de betudnék válogatni ebbe a szolgálatba egy jó néhány sznob köcsögöt P
2012. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
MI egyszer szüreti felvonulásra mentünk, és át kellett menni a városon ugye. Mentünk odafele, a város szélén (ami falu), és odapottyantott az egyik lovunk. Mit tudtunk voltna csinálni? Fehér kesztyű, ing, nadrág. Hát otthagytuk. Egy bácsi utánunkkiabált, hogy szedjük fel. Mi nem tettük meg. Akkor fogta a kics spáros vödrét, beletette, kocsibaült, és a szüerit bejáratáig követett úgy, hogy a vödör sz@r a kocsija motorháztetőjén pihent. Hát az egy felejthetetlen élmény volt:D
2012. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogyha van valami rendezvény van akkor nyilván van kísérő autó. DE van az embereknek jobb dolguk is minthogy a éppen terepre menő lovasokat kísérgessék lehet, hogy olyan helyre ahová nem is lehet kocsival bemenni. Nem unatkoznak annyira az emberek (legalább is azok akik a lovardába dolgoznak), hogy 10-20 km/h sebességgel kövessék a lovasokat mert egyrészt unalmas, másrészt veszélyes harmadrészt pedig rohadt drága.
2012. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: Mi a bácsit nem is ismertük, egy házból jött ki:D
2012. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet vele mit kezdeni..:S Annyira nem tudom átérezni, mert megszoktam, hogy lósz*r vesz körül, lovardában, lovak körül, de el tudom képzelni, hogy milyen kellemetlen, engem pl a kutyakaki zavar.

Az a baj, hogy nehéz felszedni, szinte lehetetlen, mivel tényleg nem tudsz talicskával lovagolgatni, és nem csak annyi, hogy felkapod egy zacskóba... (Sokszor egy vödör is kevés lenne neki.) Javasolhatod az illetékes hatóságoknál, hogy valamit találjanak ki erre, pl lovas útvonal bevezetése, vagy tényleg egy sz*rszedő brigád:D

2012. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ugyanez a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__11135..


A vége felé érkezett, értelmes válaszok:



"- a kutyagumi olyan fertőző, hogy ha pl. egy kisgyerek megfogja és a szemébe dörzsöli, jó eséllyel megvakulhat tőle. (Nem én mondom, hanem orvosok.) És ez csak egy a rengeteg fertőzésveszély közül. A lótrágya ellenben a legritkább esetben hordoz bármilyen komoly fertőzést.

- az erdőre vonatkozóan annyit mondhatok, hogy a lótrágya hasznos az ott élő flórának, mivel hasznos tápanyagot jelent. Az én lovaim trágyáját is veszik, illetve, amit nem vesznek meg, én használom el a növényeim trágyázására. A kutyasz*r meg csak kárt tesz minden növénynek.

- A kutyagumiból már néhány gramm is olyan büdös, hogy zárt térben a kollégáid percek alatt rosszallóan néznek rád és megjegyzik: "phhhh, szerintem valaki kutyagumiba lépett." A lótrágyából jelentős mennyiség, ált. egy kiló kell, hogy észrevehetően büdös legyen. Ennyi akkor sem ragad a cipőd talpára, ha 52-es a lábad.

- Hányszor léptél már lócitromba a lakótelep egyetleg használható zöldterületén? (Mondjuk én jó messze lakok a várostól, de hallottam már rengeteg ilyen panaszt.) Hányszor kutyagumiba?"


"Ha már ki lett emelve a kérdés, válaszolok. Én egy olyan kisvárosban nőttem fel, ahol még mindig meglepően sok lovasszekér jár (sok idelátogató csodálkozik rajta), pedig forgalmas főút is van. Ha pottyant egy ló az aszfalton, délutánra már alig látszik még egy mellékút esetében is. Széthordják az autók, kiszárad. Két-három nap múlva már a helye sem látszik, elfújja a szél. Sosem volt belőle probléma, az autó kerekéről is lepereg, mert a sok rost miatt hamar megszárad, összehúzódik. Szóval szerintem a városban sem nagy probléma a lócitrom. Az iskola és az óvoda közötti parkban, a fű között "meglapuló" kutyagumi és a homokozóba elkapart macskaürülék jóval zavaróbb.

Pedig ezt megszállott kutyásként írom, ritkán adódik lóra ülnöm :)"


"Kedves kérdező, és Kommentelők! Megdöbbenve olvastam, a kommenteket. Komolyan emberek, ez a legnagyobb gondotok, hogy a kutya vagy a ló a jobb? Mind a 2 tett a történelemért és az emberiségért is. Természetes, hogy nem tudják egymás feladatát elvégezni, épp ezért különböző állatok. Évezredek óta itt vannak mindennapi életünkben, mellettünk, segítenek minket, és szeretnek. Gondoljunk a vakvezető kutyákra, vagy a terápiás lovakra. Attól, hogy a lovaglás életforma, a kutyatartás hobby, attól még nyugodtan, tisztelhetjük egymást. Nem trágár szavakkal kell dobálózni. A kérdés írója, elég primitív, ahogyan leszólogat másokat, hidd el te sem vagy különb a többi embernél, ezt csak építő kritikának szánom.

Van lovam, versenyzek díjugratásban, valamint 3 kutyám van otthon, akik mindig jönnek velem a lovardába/Körös-Maros NP mellett/, így annyit szaladgálhatnak amennyit szeretnének. Személy szerint én csak nagyon ritkán szoktam a városban sétáltatni őket, de mindig viszek otthonról valamilyen zacskót. Lóval, pedig nem szoktam se városban, se játszóterek közelében közlekedni. Mint a lovasok 98%-a, hacsak nincs valami lovas fesztivál, vagy majális. Amit pedig Józsi bácsi lovai elpottyantanak az úton, az nem tudom, hogy miben zavarja a kutyásokat, át megy rajta 2 kocsi és szinte már ott sincs. Éppen ezért, ez a kérdés tényleg nem idevaló, ezt azokkal a túralovasokkal kell megbeszélni akik arra járnak, és nem minden lovast egy kalap alá venni. Ha kiránduló út, és az erdőben van akkor az MINDENKIÉ nem csak a kutyásoké. Ennyi erővel a lovasok is mondhatnák, hogy miért a kiránduló úton sétáltatod a kutyádat. Pont olyan értelmetlen lenne, mint a te kérdésed. Teljes mértékben a lovasoknak adok igazat. Jó tegyük fel veszek egy összecsukható ásót, és szemetes zacskót. Kérdés hova teszem? Hátizsák szóba sem jöhet. Ha leesel, beleáll a hátadba, kösz nem. Meg lehet oldani ha pl. a nyeregtáskában. Az is több 10 000 Ft. Nem hiszem, hogy ezek után mindenki nyeregtáskával fog túra lovagolni. De tegyük fel én azzal, elkezdünk ügetni, csattog a táskában ahogy hozzáér, vágta…szintén. Megijedhet tőle a ló, valamint ha én terepre megyek jobban szeretem hallgatni a természet hangjait, és nem a csattogást. Vágtázunk pottyant a ló, álljunk meg, megállítom a többi lovast is. Lehetne az a megoldás is, hogy csak az út szélére rakom, de akkor meg az lenne a baj, hogy miért van ott. Valamint, miért miattad? Nem is ismerlek. Nekem ettől mivel lesz jobb ha odébb rakom, és a lónak? Neked lesz jó? Én az ilyen stílusú emberekkel nem foglalkozom. Leszállok, eközben fogom a szárat, előveszem a kellékeket elkezdem lapátolni a zsákba. Illetve lapátolnám ha a ló, nem félne a zacskó csörgésétől. Tegyük fel, hogy mégis sikerül, na de aztán itt jön a bibi…hova rakom a cuccal megpakolt zsákot? Nyeregtáskába nem fér bele, sehol egy kuka. Nem hagyhatom ott a zsákot az út szélén, mert nem bomlik le. Kérdés…miért tennénk ha nekünk erre nincs jogszabály? Hogy miért? Azért mert a ló csak növényi eredetű táplálékot fogyaszt, az ürülékükben, megemésztetlen növényi részek, és nitrogén van. Ami kiváló a talajnak. Nem szennyezünk vele semmit. Ellenben a kutyák mint tudjuk, főként állati eredetű táplálékot fogyasztanak, ezért más szagú, állagú, kinézetű, és ezért kell összeszedni, mert a lebomlási ideje is jóval több. Rengeteg baktérium található benne, épp ezért szedem össze én is. Abban biztosak lehetünk, hogy nem hagyja ott több lovas az állata ürülékét, mint kutyás. Mindig vannak és lesznek olyan emberek akik nem fogják felszedni. Ameddig a törvény nem fogja előírni, addig egy lovas sem fog mostantól rettegésben élni, kockáztatni saját maga és a lova testi épségét is, mert TE felháborodtál ezen. Ez nem érdekel másokat, ahogy téged sem a többi élőlény."

2012. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a járda és a zebra a gyalogosoké , szóval ilyen területen ne járkáljanak lóval vagy ha igen,akkor szedjék össze amit ott hagynak.
2012. jún. 12. 14:44
 18/19 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban így van, hogy már kisvárosokban is mindent lebetonoznak. A régi, lóval járható utakat mind lebetonozták, és a lovasok sem önszántukból mennek betonozott útra, hiszen ez a ló lábának sem tesz jót. De ez a modern világ átka, hogy néha már egy kicsi "menekülő utat" sem hagynak azoknak, akik nem akarnak mindenáron csak autóval közlekedni. De minek is, hiszen mi vagyunk kevesebben. De azért szomorú.


Egyébként, a lovas rendőröket sem láttam még szarszedő taligával randalírozni az utcákon... :D Ráadásul, ennyi erővel ne nyírják akkor a füvet sem az út mellett szegélynyíróval, mert rámegy a sok természetes fűszál a betonos útra, és szerintem ez undorító. :D Meg azért az is micsoda pofátlanság már, hogy a madarak fenekét nem ragasszák be...! Bármikor üríthet az egyik!


(Na jó, egy kicsit túlzásba estem utóbb. :D)

2012. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Vizi Norbert2 válasza:
Állatvédelmi törvény II. fejezete. Össze kell szedni és kész. Törvény. Csavargathatja mindenki a dolgokat de ez senkit nem érdekel.
2020. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!