Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghal az egyik szülö, aki...

Ha meghal az egyik szülö, aki nem nevel, a gyereket kötelezik, hogy eltemettesse?

Figyelt kérdés
a szüleim elváltak, a húgom és én anyuval maradtunk. Viszont apám elsö házasságából van 2 lánya akik felnöttek és dolgoznak. Húgom és én viszont nem. Ilyenkor ki az, akit köteleznek arra, hogy eltemesse ha apám meghal? Egyikünk sincs jó viszonyban vele.
2010. jan. 30. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhetnek. Van egy sorrend, hogy kiknek kell eltemetni, de ha nem vállalod, akkor az önkormányzat temeti el.


20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:


a) aki a temetést szerződésben vállalta;


b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;


c) végintézkedés hiányában az elhunyt elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa;


d) az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója [Ptk. 685. § b) pontja] a törvényes öröklés rendje szerint.


(2) Ha temetésre kötelezett személy nincs, ismeretlen helyen tartózkodik, vagy a kötelezettségét nem teljesíti, a temetésről az elhalálozás helye szerint illetékes települési önkormányzat (fővárosban a kerületi önkormányzat) - jogszabályban meghatározott határidőn belül - gondoskodik.


Forrás: [link]

2010. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
nem mégiscsak az apád??? még ilyet.
2010. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vajon a másik két lánya is így megtagadja mint, te ???eltemetik ne aggódj, de ne is menj oda !!!
2010. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
De ha meg örökölnél azt nyugott szivvel elfogadnád mi!!!!
2010. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megvan az okunk arra, hogy miért nem. Ha normális ember lenne akkor nem lenne kérdés, hogy igen vagy nem. De nem azért váltak el, mert kiszerettek egymásból vagy megcsalta az egyik a másikat. Sokkal súlyosabb oka volt. A másik tényleg az, hogy mi nem dolgozunk, ha akarnánk se tudnánk kifizetni. Ezért kérdeztem, hogy kötelezhetnek-e rá. Mert azért egy temetés nagyon sokba kerül... Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 30. 10:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves válaszolók: Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess!
2010. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te figyelj, ha jól veszem ki a szavaidból, apád még él, nem?

A másik kérdésem, hogy hány éves vagy?

2010. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen, él még. De mivel már idösebb, ezzel a ténnyel is számolnunk kell sajnos. Én 22 éves vagyok.
2010. febr. 4. 16:32
 9/9 A kérdező kommentje:
a múltkor anyám hozta fel a témát és ezért kérdeztem meg, mivel ö se tudja és én sem tudom mi ilyenkor a teendö. Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 4. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!