Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy paci akit megveszek,...

Van egy paci akit megveszek, csak a gazdája másfél éve nem volt vele terepen meddig edzek vele?

Figyelt kérdés
A paci 16 éves élénk ,de tud csiga is lenni.Hogy edzek és meddig ,hogy ki lehessen vele biztonságosan menni terepre?
2012. márc. 25. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha egyébként lovagolta, akkor elég annyit benn tölteni, h kicsit megismerjétek egymást :)

Meg egyébként is, de akkor csak akondijának megfelelő laza terepet menjetek.

2012. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jajó. :)
2012. márc. 25. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha másik környékre viszed, akkor esetleg keríts melléd egy ismerőst, kinek terepbiztos lova van. Így a ló látja, hogy nem kel parázni dolgoktól, ha nagyon bizonytalan vagy, akkor sétálj vele egyet a környéken, úgy hogy vezeted.

Terepen a legtöbb ló menős, előtte kicsit futószárzad le, vagy menj vele egy órát pályán, aztán még egy órát terepen.

2012. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na a kézen sétáltatást idegen terepen felejtsd el, de sürgősen! Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam... Ha megugrik a ló, legkevesebb esélyed megtartani kézen van... Idegen terepen meg ha elszalad tőled, akármi is történhet.

Lovagold egy pár napig a lovardában a lovadat, csak amíg megismered, aztán nyugodtan kimehettek, de én vinnék magammal másik lovast, ha lehet. Nyugodt, laza terepet menjetek, egy óránál ne többet, legyen benne minden jármód, szabad vágtázgatni, de ésszel és mértékkel.

Ha lovagolva volt a ló eddig is, nem lesz probléma a kondijával.

2012. márc. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lótól függ, hogy milyen terepen. Én egy olyan lóval mentem ki a március 15.-re aki egy évig mg csak elő se volt véve. Volt egy 10 perc futószárazás aztán indulás kifele. Semmi gond sem volt vele, még hajtani is kellett. Szóval ez tényleg egyén függő . AMúgy szerintem nem számít, hogy mennyi ideje nem volt terepen. Menj ki minden lovaglás után sétálni vagy kicsit idomítani a lovarda mellé majd több lovassal hosszabb túrákra aztán egyedül is. :)
2012. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ,mindenképpen másik lovas barátnőmmel mennénk terepen semmiképpen nem egyedül. :) Megfogadom a tanácsotokat .Köszönöm szépen. :)
2012. márc. 28. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!