Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyáron a nagy melegbe nagyon...

Nyáron a nagy melegbe nagyon megbánnám, ha rövödgatyába mennék lovagolni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt feltörne,másrészt egy igazi lovas soha nem lovagol hiányos öltözékbe.
2012. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Igen :)

Jól feltörne a nyereg. Szőrén pár perc bolondozáshoz elmegy...

vegyél vékonyabb, világosabb színű lovaglónacit!

2012. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tuti feltörne a nyereg, belső combodat (ha nem megfelelő a kengyellakat) meg vádlidat.. Meg egyáltalán nem is kényelmes úgy lóra ülni, dehát próbáld ki ha gondolod.... :D
2012. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen eszedbe jut, akkor még nem ültél sokat lovon. :-) Lovagolj egy pár órát és magad is tudni fogod a választ!

Amúgy csatlakozom az első válaszolóhoz abban (is), hogy igazi lovas soha nincs hiányos öltözékben lóháton. Egyfajta tisztelet megadása is ez a ló és a sportág felé.

2012. márc. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer lovagoltam rövidnadrágban 1 órát, másnapra két jó nagy lila folt volt a kengyelszíj csatjának helyén. Mentségemre legyen mondva nyaraláson kirándultunk aztán a loviban kierőszakoltam anyuéktól egy órát, pedig aztán semmi cuccom nem volt. :)


Térdnadrágban szoktam néha szőrén menni :)

2012. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, meg. A nyereg feltörne, nem tudnál rendesen szorítani, ha pedig szőrén ülsz fel rövidnaciban, még a bugyid is lószőrös lesz.

A másik dolog, hogy tényleg azért ha lovagolni mész, akkor vedd komolyan és ne akard lecsalni a lovasnadrágot :)

2012. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:D Azt hiszen hagyon a rövidnacit. Amúgy szórén nem kell nekem ahhoz rövid, hogy szőrös legyen a bugyim:D Valahogy még a téli nadrágon is átmennek a szőrök.
2012. márc. 28. 12:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne lovagolj hiányos öltözékben... Még ujjatlanban se nagyon... (Nyilván nem a húsz éves lovastapasztalattal rendelkezőkre értem), de volt nálunk egyszer egy edzés, ahová más lovardából is jöttek, vagyis egy valaki jött. A lány egy spagettipántos felsőben jött át terepen a lovával, a kobak a hátán volt egy tornazsákban:) Az edzőnk rögtön mondta nekünk, hogy mi így nem ülhetünk lóra, leesik, és lehorzsolja mindenét, a háton hordott kobakról meg gondolom nem kell beszéljek...


Egy másik példa: Huzamosabb ideig röplabdáztam versenyszerűen, minket mindig arra tanítottak, hogy tiszteljük a sportágat, az ellenfelet, a bírót, a csapattársakat, mindig normálisan fel kellett lenni öltözve, mez, sportmelltartó, például a kiálló merevítő miatt, stb... Ebben nőttünk fel, és nagyon bosszantó volt látni egy kisebb versenyen, például diákolimpián, hogy valaki kicicomázva, bár minden felszerelése, pl térdvédője megvolt, de a haja kivasalva, leengedve, és kisminkelve állt pályára, és ha nem tetszett neki, hogy az orra elé beütöttek egy labdát, akkor hozzávágta az ellenfélhez... Tudom, nem ide tartozik, de talán ez is olyan "csúnya" dolog, mint a rövidnadrágos lovaglás...

2012. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!