Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés 20-21 évesen? Megbánnám...

Szülés 20-21 évesen? Megbánnám vagy jobb, ha fiatalon szülök?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 11:22
1 2 3
 1/24 sumergo ***** válasza:
Csak a korból ezt nem lehet megmondani, ezer más dologtól függ. Milyen a párkapcsolatod, milyenek a körülmények, milyen a mentalitásod, stb...?
2011. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ez azért összetettebb. Először nem mindegy,hogy hogy állsz anyagilag. Stabil-e a párkapcsolat, amire gyereket vállalnál! Meg van-e benned a lemondás, mert egy gyerek bizony sok lemondással jár!
2011. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
szia!én 17 évesen szültem az első babámat!!és nem bántam meg!világ legszebb és egyben a legjobb dolga ANYÁNAKlenni!!
2011. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

Nővérem 18 évesen, érettségi után szült, így is tervezte. Aztán jöttek a tesók.

Aztán lejárt a gyes, és sehol nem kapott munkát... Pedig közben tanult is, nem csak érettségije volt. Még anyagilag is kijöttek volna, csak besokallt a sok évnyi otthon-léttől, háziasszony-élettől.

2011. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
én se bántam meg imádom és akarok még egyet! most vagyok21
2011. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
Én leszek a vészmadár, de szerintem ennyiből kiindulva (amennyi adat a kérdésben van), ez még nem a gyerekszülés és családalapítás kora.
2011. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%
Én most napokon belül leszek 23 és kismama vagyok. 20-21 évesen, ha teherbe estem volna, megtartottam volna, de még szánt szándékkal nem terveztem volna gyereket. Amúgy pont ma mondtam a leendő nagypapinak, hogy nem érzem magam készen rá, pedig nagyon akartam, hogy összejöjjön. Most kicsit megjedtem, de nem bántam meg! Szóval, én magamtól nem vállalnám! Jól gondold meg!
2011. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Még annyit akartam, hogy ez nem visszafordítható dolog! Nem rakhatod félre, ha már unod és mennél bulizni! Ha meg ezt teszed, nem vagy jó anya!
2011. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon egyénfüggő dolog. Azt tudnod kell, hogy csak és kizárólag a gyerek nem fog boldoggá tenni. Ha van egy biztos párkapcsolatod, amiben tényleg minden relatíve tökéletes (tehát a párod hibáival együtt tudsz élni akkor is majd, ha gyerek is lesz), ha adottak az anyagiak és mindenkitől függetlenül képes vagy eltartani a gyereket (mert a családi támogatás amilyen hirtelen jön, olyan hirtelen el is múlhat) és ha képes vagy mindent háttérbe szorítani a gyerek kedvéért, továbbá nem akarsz nagyon nagy karriert befutni, akkor érdemes lehet elgondolkozni a dolgon. Persze a gyermekvállalásnak a két fél együttes döntésének lennie. Ha a párod nem akarja, akkor inkább várjatok még.


Én 22 évesen szültem és nem bántam meg. Most vagyok 25 és várjuk a kistesót. A férjemmel nagyon jó a kapcsolatunk még mindig, nem bántam meg. De soha nem lehetsz biztos abban, hogy a kapcsolat, amiben benne vagy, kitart majd a sírig. Úgy kell intézned az életedet, hogy bármikor egyedül maradhatsz egy kicsivel. Ha vagy olyan erős, hogy egy ilyen helyzetben is talpon maradnál, akkor talán felnőttél a gyermekvállaláshoz.

2011. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
egyedüli anya szeretnék lenni, a baba spermabankból lenne
2011. aug. 12. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!