Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi legyen a csikóm neve?

Mi legyen a csikóm neve?

Figyelt kérdés

Most született meg a kiscsikóm, egy gyönyörű szép pej kanca.

Milyen nevet adnátok neki?

Nekem nagyon tetszenek az L betűs nevek, de nem tudom lovaknál mennyire dominálnak ezek a nevek: Lina, Linda, Lidi, Lenda, Lejla, Lilla, Lili, Lora, Luca, Loranda, Lorda.

Nektek melyik tetszik legjobban? Természetesen mindenféle nevet szívesen várok, nem kikötés az "L" kezdődésű név:)


2012. ápr. 1. 15:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Bolygó lett a neve, de azért köszönöm a válaszokat!:)
2012. ápr. 13. 22:09
 12/12 Bellington ***** válasza:

Amúgy vannak szabályok, illetve hagyományok a ló névadásnál, amik szerintem nagyon érdekesek és hasznosak is.


Pl. méneseknél az évente születő csikók ABC-sorrendben kapják a nevüket, a ménes első csikói A kezdőbetűsek, a következő évi csikók B-kezsőbetűs neve kapnak és így tovább.


Póniknál és kislovaknál a névadási szabály: a kancacsikó az anyja kezdőbetűjével, a csődörcsikó az apja kezdőbetűjével kapja a nevét.

Amúgy ez utóbbi az elterjedtebb.

Haflingi lovam Desirée nevű édesanyja után lett Diamant.

Csillag csikója Csipet, Charina csikója Cherry, Erik fedeztetéssel Eposz lett a csődörcsikó, stb...

Meg fajtánként is vannak különböző szabályok, pl angol telivéreknél a csikó neve kezdőbetűjében, hangzásában, jelentésében az anyja nevére kell utaljon. Pl. Mirandelle xx csikója, Margaréta xx, annak a csikója Margarét xx, annak a csikója Masetta xx.

2012. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!