Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hajtsam a lovat? (többi...

Hogy hajtsam a lovat? (többi alul)

Figyelt kérdés
Eddig úgy lovagoltunk hogy mentünk terepem és a lovak már ösztönösen tudták hogy hol ügetünk vágtázunk és nekünk nem kellett hajtani mert mentek egymás után. De most így nem tudom hajtani a lovat mert nem tanultam meg anno. Lépésbe megy meg minden de folyamatosan ügetni vágtázni nem tudok mert nem tudom a lábammal milyen ütembe vagy hogy kell rugni hogy folyamatosan menjen a ló. Ha meg megpróbálom ügetés közbe rugni kiszökkenek az ügetésből és pattogok.
2012. ápr. 4. 13:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy fennmaradsz ügetésben és vágtában, még nem jelenti azt, hogy tudsz is menni, és mint a mellékelt probléma mutatja, nem tudsz normálisan ülni vagyis lovagolni sem.

A másik meg, hogy sosem szabad így automatizálni a lovat, hogy mindig ugyanott ugratod be ügetésbe vagy vágtába. Én terepen mindig úgy csinálom, ahol előzőleg pl vágtattam, ott lépésben megyek, ahol léptem ott ügetésben, attól függ milyen a talaj. Így elkerülöm, hogy a ló automatikusan x pontnál beugorjon vágtába.

2012. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Sn0wf0x ***** válasza:

Amikor először voltam lovagolni és először kerültem ló közelébe egy jó barátommal aki egyébként versenyző is és sok lovat belovagolt már, a következő történt:


Azt mondta fogjam meg a lovat hozzam ki a karámból, kihoztam, a kezembe nyomta a kefét, hogy pucoljam le, megtörtént, megmutatta, hogy kell felnyergelni, kantár egyebek, aztán üljek fel. Elmondta, hogy irányítsam a lovat. Felültünk és irány a terep, az én lovam ment hátul követte a többit, az első pár méteren magyarázta hogy üljek, hogy tartsam magam. Aztán elkezdtünk ügetni, először pattogtam mint kecskeszar a deszkán, utána ráéreztem hogy kövessem a ló mozgását és hogy szorítsak, a pattogás megszűnt. Olyan terepen mentünk ahol volt vízátfolyás, emelkedő lejtő minden, nagyon élveztem, annak ellenére, hogy néhány helyen elég kemény volt mire a lovak felmentek..Legközelebbi alkalommal kb két hónapra rá a lovardában folytattuk. Azt mondta üljek fel nézzük mi maradt meg....Minden oké volt, megmutatta a könnyűügetést (az első 5 percben nem tudtam elkapni a ritmust, hogy mikor könnyítsek ki a nyeregben, aztán sikerült), fordításokat, kicsit futószáraztunk aztán gyakoroltam az ügetést. Amikor kérdeztem, hogy ezt így lehet-e, azt mondta valahogy látta bennem, hogy menni fog. Ő bevitte a saját lovát, azt mondta az enyémet próbáljam megfogni ha utána akar menni..Hát akart nem is kicsit...Nehezen, de sikerült megfogni, lenyugtatni, és bevinni a karámba, itatás miegymás...Harmadik alkalommal egy másik lovardába mentünk ahol többen is voltak. Amikor mondtam, hogy harmadszor ülök lovon, nem akarták elhinni, hogy én most futószár nélkül akarok ott menni egy ismeretlen lovon. Nem volt semmi gond gyakoroltunk elmondtak még sok mindent, akadályt léptünk egyebek....(állítólag szépen ülök a lovon, a tanügetésem szinte hibátlan, könnyítettnél a sarkam még nem az igazi és a kéztartáson is van mit gyakorolni...), de ahogy itt olvasom ez teljesen ellentmond minden "lovas szabálynak",hiszen hónapokig csak futószáron lovagolhattam volna, ennek ellenére én nagyon hálás vagyok, mert így egészen biztos vagyok benne, hogy SZERETEK lovagolni és hogy szeretnék még rengeteget tanulni, hogy TUDJAK is.......23/F

2012. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
na ezt hívják úgy hogy parasztfalván felültetnek a jó öreg menj ahogy tudsz módszerrel ...
2012. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

és fent tudsz maradni ha netán kiugrik alólad oldalra a ló? vagy elindul gyorsbágtába? :/

Vagy ha ágaskodik-bakol.... :/

majd ha ezeket kiülöd akkor mondd hogy tudsz lovagolni és elég ügyes is vagy

2012. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%

15:51-es! Ilyen jól tudsz lovagolni?

Egyetértek az utolsó 2 válaszolóval , feltéve ha ezt neked címezték!

Ide figyelj...jó lovon, jó időben bárki tud lovagolni (még a 70 éves mamika is aki még sosem ült lovon ) Az a hős, aki hülye lovon rossz időben (mennydörgés, villámlás, szakadó esőben, orkán erelyű szélben) is fent tud maradni.. te ilyen vagy?

Ne vágj itt fel mert az a sétalovacskázás amit te csinálsz az nem lovaglás (legalábbis a lovasok körében nem annak hívják). Az csak seggrázatás. Legközelebb egy olyan topicba írjál aminek ez a címe :

"Már ültem 3-szor lovon és nem estem le, hű de nagy lovas ember vagyok...ide a leg vadabb lovakat, hisz én egy vérbeli cowboy vagyok ! " :D

2012. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15:51, de édes. Aztán arra ébredtél, hogy bilibe lóg a kezed:)

Amúgy ezek aranyos sztorik, kis bajok vannak vele. Teszem, azt izmok. Első alkalommal egy képzett sportol sem ül órákig lovon, mert a lovaglás más izmokat mozgat meg , mint a legtöbb sport, beledöglöttél volna, egy ekkora terepbe. Arról nem is beszélve, hogy írtad, hogy szorítottal... nos dettó, de a mese aranyos, azt hiszen én is olvastam az egyik gyerekkönyvbe. Lehet valaki állati tehetséges, akkor is meg kell tanulnia pár dolgot.

Kérdező, ne aggódj, neked még fejlődni kell, tanulni és okés lesz minden, ha van hozzá elég kitartásod.

2012. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Itt sokan tévedésben vannak. A lovas nem attól lovas, hogy fenn tud maradni a lovon. Jó ez is bejátszik, de azt a lovat finomítani kell, helyes segítségeket adni neki, feladatok elé állítani, megoldani a problémáit (pl csillagvizsgáló ló fejének leszedése). Szóval a lovaglás ennél több, még hobbi szinten is.


Én is elvittem a barátomat terepre, pedig nem sokat ült életében lovon, futószáron is csak 1x volt. Inkább csak sétáltunk, meg ügettünk. Fenn marad, ez most nekünk bőven elég, de majd tovább is fog fejlődni futószáron.

2012. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Sn0wf0x ***** válasza:
egyébként minden rosszindulat nélkül kérdezem hogy el is olvastátok amit írtam vagy egyből bemasoltatok egy kész választ? melyik mondatban említettem azt hogy tudok lovagolni? sogorom aki 20 éve lovasijasz sem mondja magarol hogy tud lovagolni.... az utolsó mondat lett volna a lényeg ha valaki eljutott odáig. Az hogy több lovas szerint is van érzésem a lovaglashoz az csak egy dolog. Lehet hogy a szobrászathoz is van de ez meg nem jelenti azt hogy jó szobrasz vagyok. Viszont ha csinálnék egy szobrot lehet hogy tetszene. A sztorin kb ugyanaz lett volna mint az előző hozzaszolonak csak reszletesebben, es külön elnezest kekm kérnem hogy a pozitív élményeket is leirtam :D szerintem nincs abban semmi probléma ha először megszerettetnek valakivel egy sportot és utána tanítják meg, de nyilvánvalóan hulyeséget beszélek :) Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
2012. ápr. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Sn0wf0x ***** válasza:
0%
Elnézést a helyesírási hibákért telefonról írtam :(
2012. ápr. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19:25-ös

itt papolsz hogy a lovaglás többről szól, mont hogy valaki fenn tud maradni vagy nem ....

Elmondtál egy csomó jó dolgot, amivel magam is egyet értek...csak az utolsó pár sor tett ve...

Mi az hogy olyan embert viszel terepre ami még nem is ült lovon csak egyszer , de az is futószáron...:/ ezzel elástad magad már bocsi...

Alapszabály (legalábbis a normnális lovardákban) hogy olyan embert viszünk terepre aki már biztonsággal el tudja lovagolni a lovat mind a 3 jármódban ...ez a MINIMUM !

Aztán nem beszélve arról hogy azért rendelkezik némi lovaglóizomzattal magyarul tud szorítani.... hogyha netán megijed a ló ne essen le az első 10 méter után :/

Te sem lehetsz valami nagy lovas ha ennyit nem tudsz...nekem is mondták már sokan hogy vigyem őket terepre (csak mellékesen..olyanok akik még életükben nem ültek lovaon...haverjaim...ismerőseim) azt mondták hogy elég ha csak sétálunk a lóval....

Én meg azt mondtam hogy még sétálni SEM

1.-ször is mert mivel még nem ült lovon, nem tudja követni a ló mozgását ...ezáltal elrontja a ló természetes mozgását mivel tudniillik a ló eredendően jól lép erre nem kell megtanítani, de ha olyan ül rá aki nem tudja követni a ló mozgását akkor az nagyon rossz, mert a lépés az egyik leg kritikusabb jármód és mivel azillető nem tudja magát kellőképpen elengedni ezért elrontja a ló mozgását


a 2.-dik : mi van ha leesik és úgy megüti magát hogy fel sem tud kelni

azért legyen bennetek felelősségérzet!


3. mit csinálsz ha egyszer csak elindul vele a ló hazafelé gyorsvágtában és mondjuk leesik ,de az istállótól kb 1 órányira vagytok...

2012. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!