Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy a lovam...

Mit csináljak, hogy a lovam jobban menjen futószáron?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, a maximumot kihozom magamból amit csak tudok a futószárazásokkor de egyszerűen nem halad előre. Ügetésbe még el tudom érni, hogy legalább a saját lábnyomába belelépjen de a fejét rendesen kikötött állapotban se engedi le. A vágta az kész katasztrófa. Már nem tudok egy helyben állni. Kissé a ló mögé kell helyezkednem (persze nem állok mögé hanem kilépek a pontból ahol álltam) És rövidebbre kell vennem a futószárat aztán jól odavágni és így is lehet, hogy csak a gyorsabb ügetést tudom belőle kiszedni. Pedig erélyes, mély hangon határozottan beszélek, néha már kiabálok hozzá de amikor beugrik akkor szinte már zavarásznom kell, már rohannom kell utána, hogy egy kör erejéig vágtába maradjon. Amikor jobbra megy akkor meg folyamatosan befelé vállazna, sőtt valamikor megáll és irányt vált, de én visszarántom. Utána halad rendesen abba az irányba nem tér ki viszont jön a vállával befele, úgy kell kifele toldom. Ezen az irányon a vágta nem megy. Most akkor mi a baj? Én nem vagyok mégse elég határozott? Nyereg már megy az állásból ügetés, az állásból, a lépésből és állásból a vágta, előző nyáron még nyereg alatt is le-le állt ügetésből lépést. Bár még nyereg alatt se tökéletes. A baj, hogy nagyon ritkán volt futószárazva. Szinte csak télen, egyszer kétszer egy hónapba. Lehet, hogy még nem találja az egyensúlyát futószáron? Vagy mi lehet baj?

2012. ápr. 4. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg kérhetnél valami profit..az enyém is ezt csinálta én megoldottam úgy hogy fogatos hámot raktam rá s úgy irányítottam.
2012. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

csikó lovad van?

Először is: mi az hogy kikötöd a fejét futószárazás közben??? O.o Azt sürgősen felejtsd el!

Vágta közben neked is mozognod kell!! Nem pedig egy helyben állni és mindig, de MINDIG ügetéskor is és lépésnél is kicsit a ló mögé kell kerülnöd, mivel úgy hajtod hogy megindulsz a fara feléés persze használod az ostort!

Mire megtanul rendesen futószáron menni az legalább 1 hónap (ha minden nap csinálod) és futószárazni fél óránál többet nem lehet!!!

ha nagyon nem megy akkor próbáld meg a kettős futószárat...

[link]


itt egy link a sima futószárazásról is:

kicsit le kell görgetni az oldalt...

[link]

2012. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem nincs lehetőségem különféle módszereket alkalmazni.

A lovam kb. 13-14 éves lehet. Kikötő van rajta, ami futószárazásnál helyes. Amúgy ha nem lenne kikötő hülye lenne futószáron. Csak az első két kör lépésben akkor hagyom kinyújtózni, meg egy kicsit bemelegedni aztán felcsatolom rá lazábban majd normálisra.

Köszönöm a Nemzetközi Lovas Magazin linket!

2012. ápr. 4. 22:07
 4/10 A kérdező kommentje:

Most már értem! :)

Unatkozik a ló ezért nem megy előre. És így én se élvezem. Másik körbe fogunk menni, ahová rudakat rakok ki, hol egyet- hol többet! :) Akinek van ötlete, hogy mit rakjak még bele, hogy élvezetesebb legyen az leírhatja! :)

2012. ápr. 4. 22:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Az nem baj , hogy futószárazásnál le van kötve, ez így a helyes! Egész egyszerűen a határozottságon van a hangsúly, de ha egész életében csak ráhagytak mindent akkor elég nehéz lesz zöld ágra vergődni vele. Ha futószárazol akkor mindig egy helyben állj, soha ne szaladj a ló után. Az ostort meg tarts úgy , hogy bezáró szöget alkosson a ló farával, járóiskolának meg hasonlóknak addig nem látom értelmét, míg nem tud normálisan f: száron menni a ló.
2012. ápr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyereg alatt egyenes és egyensúlyban van? A kikötés nagyon is helyes, arra figyelj, hogy nehogy túl rövidre csatold. Valaki írta, hogy futószárazáskor egy pontban kell állni, ezzel nem értek egyet: inkább egy kicsi körön kell mozognod, mindig kicsit a ló válla mögött maradva. Az, hogy vágtához meg kell rövidítened a futószárat, normális, csikókat is így "tanítanak" futószáron vágtázni, amíg még több segítségre van szükségük.

Ha van körkarámod, ott dolgozz vele, akár futószár nélkül is. Nyereg alatt egyenesítgesd. Sokat lovagold előre, aztán rövidítsd le ismét. Lovagold mélyre. Futószárazd gyakrabban, havi 1-2 alkalom semmire se elég.

2012. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én minden hétvégén lefutószárazom, továbbá kedden és csütörtökön mióta jó idő van! A körkarámot le kellett bontani a fedeles miatt ami most épül.

Amúgy se szeretik ha ott "zavarászgatjuk" a lovakat!

Ma beraktam egy rudat. Sokkal jobban ment. Néha le se akart állni. mivel a bal kezemmel nem tudom olyan határozottan kezelni az ostort és erre rá is jött ezért a jobb kezembe fogom és akkor jól megy. DE helyesen használom úgy is.

2012. ápr. 5. 17:02
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A kikötést azért nem javasolnám mert ha túl sokszor van így futószárazva akkor ráfekszik a szárra és nem fog engedni...magarul lovaglás közben úgy fog feküdni a szárakon hogy kiszakítja a vállaidat...néha-néha nem baj persze a kikötés....de sok csikót már az elején így kazdenek futószárazni és még csak nem is olyan kikötővel ami gumis hogy egy kicsit nyúlik...és amikor felülnek rá nyereggel már eleve egy elrontott lovat kapnak és nem tudják hogy miért fekszik a száron O.o

a te lovad már idős ezért nem gond ha így futószárazod főleg ha csak hetente 1-2 alkalommal és a többi anapon meg lovagolod különben nincs egy elkerített rész valahol a lovardában...legelő vagy ilyesmi ? ott elég csak elengedned és szabadon meghajtanod...úgy sokkal jobban ki tudja futni magát és neki is jobb közérzete lesz, mint attól hogy lekötött fejjel körbe-körbe rohangálni

2012. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19:24: nincs igazad, a lekötés azért kell , hogy erősödjön a lónak a háta, nyaka és dolgozzon a hátuljával. Ha f: száron nem kötöd le , akkor beejtett háttal fog végig menni (mert ugye nem ül rajta senki ,aki ezt kontrollálná)ebből kifolyólag nem fog belépni normálisan maga alá, elfog maradni a hátulja.Következés képen nem használja a far és hátizmait sem. Ha rádől a szárra az lehet merevség jele vagy akár a rossz lovaglási technika hibája Pl (ha kimarad rendszeresen a csizma) . A csikóknál meg nem kell azt várni , hogy egyből megfogják a szárakat, az elején egyáltalán nem meglepő , hogy esetenként némelyik rádől a szárra. Tehát f szárhoz jó a lekötés , lovagláshoz nem.
2012. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Futószárazásnál kikötőt kell rakni a lóra! Ez így helyes!

13 évesen nem gondolom idősnek a lovam, köszi! :))

Amúgy nyakszerkezetileg képtelen a normális támaszkodásra így ettől nem tartok.

2012. ápr. 6. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!