Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovat folymatosan kel...

A lovat folymatosan kel hajtani csizmával vagy nem? Plusz támaszkodással kapcsolatos kérdés (lent tovább) mindenhol mást tanítottak

Figyelt kérdés
Azt tanultam hogy pl ügetésnél ha leülök akkor hatom a lovat(sarokkal) azt már tudom, hogy elvileg nem sarokkal hanem csizmával kéne?(vagyis vádli szorítással? a mostani edzőm mondja mindig hogy ne hajtsam fojton(bár aza ló elég hajtós)mert elfásul az oldala. Viszont nála azt gyakoroljuk főkép, hogy tudom támaszkodtatnia lovat. Úgy magyarázza hogy a belső szárat könyékből megmozdítom hátrafelé, mozgatom amig nem kezd lenyúlni a fejével, ekkor engedek nekia belső szárral, de a külsőt mindig tartom. Plusz ehhez csizma is kéne tudtommal, mert nem szárral fog a ló támaszkodni. De ő meg nem nagyon enged hajtani mondván ugy hajtsak inkább, hogy a derekamat könnyű ügetésnél toljaem előre és nézzek előre... mindenhol mást tanultam és mindegyik jó lovas volt(versenyző)a régi militarys mostan i díjlovas vélemény?? szóval a lovat csizmával akkor folyamat hajtani kell vagy ne, mert elfásul, de ha nem akkor meg hogy fog támaszkodni ha nem hajtom, ugyanis ez is kéne hozzá..kicsit zavaros
2012. ápr. 7. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
A csizmának az a lényeg , hogy mindig zártan kell maradnia,hogy ne sodródjon el a vállán, jöjjön a hátuljával, egy ütemben menjen stb Csak annyira kell hajtani , hogy egy ütemben, tisztán menjen.Ha szépen megy,az adott jármód típusának a megfelelő lendületében, ütemében akkor felesleges hajtani tovább. Nem rugdalni kell folyamatosan mert akkor tényleg eltompul az oldala, hanem csak odazárni a megfelelő csizmát (ez a jármódtól függ, ügetés, vágtánál a külső csizma hajt). Valóban nem a sarkaddal kell hanem a vádlit kell rányomni és a lábszáraddal át kell zártan ölelni a lovat. Ha a sarkad tennéd oda akkor értelem szerűen kifele fordulna a lábfejed ami szabálytalan mert ugye befele kell álljon lenyomott sarokkal. A hajlítást ne könyékből csináld pláne ne hátra felé mert akkor csak a szájszegletét fogod hátra húzni és ettől lesz feszes, mindig a térded felé, lefele, oldalra hajlítsd a lovat , így fog beleengedni. Utána viszont valóban engedni kell a belső szárral, külsőt meg tartani. Ahány edző annyiféle módszer de voltaképpen lehet attól az összes helyes.
2012. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Hát igazából hajtani,csizmázni mindig kell v piciket v lotolfügg de pl.: én is nagyon menős lovon lovagoltam annak is kellet azért csizmát adni,hogy rám is figyeljen ne csak a külvilágra../mert ugye ezzel felistudjuk hivni a figyelmét/ persze ha menős akkor csak piciket vagy nem olyan gyakran mint pl egy lassab lonál.. Ami meg a támaszkodást illeti igen azt részben jolmondja de kell hozzá sok csimza..
2012. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Nincs jó és rossz, fekete és fehér. Minden ló más, ezért nem is lehet egy általános receptet írni. Az előttem szólókat (főleg az elsőt) még annyival egészíteném ki, hogy próbálkozz: tapasztald ki, hogy a te lovadnál mi a "nyerő recept", mert ami az egyik lónál nyerő, az a másiknál nem feltétlenül az.

A lényeg: csak akkor fog támaszkodni, ha elég élénken megy előre.

2012. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Minden ló más, eltérő stílust igényelnek bizonyos lovak de(!)A kérdés a helyes, általános technikára vonatkozik , nem pedig egy adott ló lovaglásával kapcsolatos. Tehát lehet rá egyértelműen válaszolni, nem külön egyedi esetről van szó.


Off: 50% xd, látom ahoz hülyék egyes emberek , hogy leírják a választ , de látom a negatív pontozás azért megy mások válaszára.P

2012. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!