Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyedül tartható ló?

Egyedül tartható ló?

Figyelt kérdés
Van egy lovam, jelenleg bértartásban. Mivel itthon van istálló, lehetőség karámozásra haza szeretném hozni. Lehet egyedül tartani? Tudom hogy a ló társas állat és ha egyedül van felveszi a rossz szokásokat, de olyanok véleménye érdekel, akik otthon, egyedül tartják a lovukat. Mi a napirendjük a lovukkal? Hogy viselkednik?
2012. ápr. 12. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2 birka a lovam társasága és nagyszerűen érzi magát velük:)
2012. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
le írnád hogy milyen a napirended? suliba jársz? dolgozol?
2012. ápr. 12. 16:34
 3/15 anonim ***** válasza:
nekem kancám volt,de már nincs egyedül,ugyanis megellett,de az ellés előtt egy kecske volt a társasága
2012. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
naponta lovagoltad? volt hogy annyi időd volt csak hogy megetesd, kialmozd, friss vizet adj neki, de nem tudtad lovagolni? terepre jártatok ketten?
2012. ápr. 12. 16:53
 5/15 anonim ***** válasza:

Még suliba járok, 18 éves vagyok.

Reggel apukám ad neki enni és itatja meg.

Kb. 1-2 óra felé érek haza, ilyenkor engedem ki a karámba a birkákkal együtt. Sötétedésig kint vannak, utána viszem be őket az istállóba, ami egyébként úgy van kialakítva, hogy rossz idő esetén, vagy bármikor amikor olyan kedvük van maguk is betudnak menni.Éjszaka persze nincs ki-be járkálás, bezárjuk az istállót. a birkáknak és a lónak külön helye van, de nincsennek egymástól távol.:)

2012. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
értem. Terepre jársz lovagolni? Vagy milyen gyakran lovagolod és hol?
2012. ápr. 12. 17:06
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
A törvény nem tiltja, tehát igen, tartható, de ez bizonyos szinten állatkínzás. A lónak lételeme a társaság, a ménes, ha ezt az alapdolgot megvonod tőle, az nem túl jó... Nem muszáj, hogy ló legyen, bármilyen kis patás megteszi, de hallottam már macska-ló barátságról is. Ne azt nézd, hogy neked hogy lenne kényelmesebb, természetesen jobb, ha hátramész az udvarba és a kertetekben legel a lovad, de az Ő érdekeit is kell nézni, ha a lovardában tudnak neki társaságot biztosítani, akkor hagyd ott. Ha pedig eddig így élt, más lovak társaságával és egyik pillanatról a másikra teljesen elszigeteled, be is golyózhat... Meg is értem.
2012. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tartható, de a ló csorda állat egyedül megőrül. Így minimum egy szamarat vagy több birkát vegyél mellé.
2012. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindig terepen lovagolok, általában hétvégén, hétköznap nem marad rá időm(csak néha :)) Van egy szép kis erdő hozzánk nem messze, oda szoktam/szoktunk kimenni lovagolni, vagy esetleg ki a határba. Vidéken élek, így van lehetőségem bandukolni a lóval a környéken :D
2012. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én sokáig egyedül tartottam a lovam. Most van mellette egy másik ló. Sokkal jobb a közérzete a lovamnak, hogy nincs egyedül. Ráadásul unalmába elég sok bosszantó dologgal foglalta el magát. Sajnos vannak rossz szokásai amit az egyedüllét miatt vett magára és nem akar elhagyni.
2012. ápr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!