Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor voltatok először terepen...

Mikor voltatok először terepen? Mitől függ, hogy mikor mentek ki először terepre? Mit kell tudni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 16:52
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
szerintem akkor menj ki terepre ha már biztonsággal ülsz minden jármódban, tudod kezelni a lovat ha megijed és tudsz kengyelnélkülizni.érdemes valamikor nyáron menni jó melegben olyankor a lovaknak sincs akkora menő kedvük és olyan lóval aki már gyakorlott terepre járó.olyannal menj aki már nagyon tapasztalt valamint az ő lova is olyan legyen aki nagyon nyugodt. az a legjobb ha ketten mentek és te mész hátul.én így mentem ki először és nagyon jól sikerült ;)
2012. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
:)
2012. ápr. 16. 13:39
 13/26 A kérdező kommentje:
Kengyel nélkül még nem próbáltam, de a lovat tudom kezelni. ( oktató mondta ) A mindhárom jármód még nem megy, vgyis csak a vágta. Pénteken volt az elsõ vágtám :) ( futószáron ) Ngyon pattogtam! :S
2012. ápr. 16. 13:41
 14/26 anonim ***** válasza:
Akkor úgysem fog még kivinni terepre. Nem te döntöd el úgysem. Tudod kezelni a lovat, persze, pláne, ha az egy nyugodt iskola ló, na de ha megijed valamitől?? Ha beugrik vágtába vagy ha kiugrik 2 métert oldalra? Kitudod ülni? Nagyon veszélyes, és mint itt sok válaszolónál kiderült, rengeteg a felelőtlen oktató. Az enyém is az volt, az előző. 6 hónapja lovagoltam csak, és ő látta bennem a szikrát, az érzéket a lovagláshoz és úgy döntött menjünk ki terepre szőrén. Hát köszöntem szépen nem kívánom senkinek azt az élményt 6 hónap lovaglás után. Vágtavolt, meg minden, nem is tudom, hogy gondolta. Ha ez egy ijedő ló lett volna akkor már régen ott maradtam volna az biztos. Egyszer lecsúsztam róla ügetésben de szerencsére megállt de volt olyan, hogy hazarohant, vagy úgy kapta el volt oktatóm a lovat. Mondjuk volt már, hogy megijedt a ló és hazavágtázott velem, én meg pattogtam a lovon mint egy rongybaba. xD Szóval tényleg, nem gyerekjáték terepre menni, még ha oktató azt is mondja, hogy nyugodt ló, de kit kijönnek belőle az ösztönök és "a ló csak magára számít ha baj van". És ez igaz is. Te még messze vagy a tereplovagláshoz, majd ha szabadon is megy a vágta biztonságosan.
2012. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
:O Ki mondta, hogy terepre akarok menni????? Bocsi, de egy szóval sem írtam. A másik, hogy csak nem gondoltad komolyan, hogy ügetésben tudom kezelni a lovat?? XD JÓ PÁRSZOR "beugrott" versenyvágtába, meghúztam a derekam, a szárat, elvettem a csizmát hátradõltem! :) Na, tudom kezelni a lovat? És nehogy azt hidd, hogy sima vágtába ugtott be! o.O Durva volt! Egy csomo durva helyzet volt. Nem tudom, honnan vetted, hogy ki akarok menni....
2012. ápr. 16. 19:18
 16/26 anonim ***** válasza:

"sok a felelőtlen oktató"??nemis ismered.Énis terepen vágtáztam elöször,de amikor gond volt az edzőm rászólt a lóra és egyből megállt.de nálunk senki nem vágtázott futószáron.Szerintem egy jó oktató kell aki kivisz,meg egy viszonylag nyugodt ló,és ennyi.Meg hogy legyél felkészülve mindenre,

bocsi a késői válaszért!

2012. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) Az elõzõ kommentem elõtt lévõ válaszoló nagyon pöchendi.. Egy szóval sem írtam , hogy ki akarok menni terepre! Bocsi, de leszarlak! Köszi a válaszod
2012. ápr. 21. 18:00
 18/26 anonim ***** válasza:

Nem vagy pökhendi... csak van felelősség tudatom. Igen nem tudod kezelni, mert az ami leírtál egyenlő azzal, hogy jó nagyot téptél a ló szájába. A szárakat nem szabad meghúzni, csak húzogatni. Felvenni a lovat. A másik, hogy még egy felelőtlen oktató. Milyen az az oktató aki egy kezdő lovas alá (állításod szerint) ilyen lovat ad?? Én csak leírtam, hogy még nem fog kivinni és leírtam az én tapasztalataimat. Nem tudom, hol van ebbe pökhendiség.

Mi az, hogy versenyvágtába??xD pályán versenyvágtába? Az azt jelenti, hogy 50-60 km/h sebességgel száguldoztatok körbe körbe? xD Komolyan, szerintem több helyen túlzol. Sose éreztél még versenyvágtát az tuti. Bár az dicsérendő, hogy nem vesztetted el a fejed, és megállítottad a lovat leírásod szerint elég durva módon, de sikerült. Az én lovam erre a földre rakott volna, de hát iskolalovak és a versenyvágta igaz? :DD

2012. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
*vagyok
2012. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi, nem szarlak le! Ment a zöld kéz! :) Na jó, a versenyvágta durva. NAGYON! NA jó, bocsi, túloztam. Tudom, hogy milyen a versenyvágta! :D Amúgy nem vagyok kezdő. Középhaladó, haladó vagyok. És nem egy iskolai kis nyugis ló volt. Töröld ki ezt az állítást a fejedből! Nem téptem a ló száját :) Ott voltál? Nem. Köszi:) ment a zöld kis kezecske :) de bocsi, hogy megbántottalak. De azért te is bántottál... :/ Nem akarok veszekedni :(

amúgy nem dcsekvésből, de akármilyen oktatónál voltam, azt mondta, tapasztalt vagyok. A vágtát már megtanultam :) elég jól megy ! :) Azt mondta az oktató, hogy egy hónap múlva tanuljuk a vadászvágtát, mert a munkavágta jól megy :) , és biztonságosan ülök :)már ugratunk kisebb akadályokat :) amúgy meg nagyon sok éve lovagolok, na jó nem sok, de ha írtam is, hogy 2 évet lovagoltam, bocsi, de nem. 5 éve lovagolok, jópárszor abbahagytam a lovaglást. Az rég i edzömmel 2 évig ügetgettünk. Abbahagytam, 1 év múlva más oktató jött. Akkor az is ügetgetett, le is estem a lóról! xD Aztán most van ő :))

2012. ápr. 23. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!