Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy kutya megtámadhat-e egy...

Egy kutya megtámadhat-e egy lovat?

Figyelt kérdés
Ha például kimegyek terepre egyedül, és találkozok pár kobor kutyával, akkor meg fognak támadni? barátnöm szerint igen, szerintem nem. Én még nem tartok ott h egyedül menjek terepre ezért nem is akarom az edzömet megkérdezni erröl...

2012. ápr. 15. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A kutya természetétől függ. Ha olyan akkor meg fog támadni, de általában a lovak lerendezik, csak rájuk kell bízni, de pl én találkoztam terepen olyan kóbor kutyával, aki ránk se hederített, de volt olyan is, amelyik csak ott feküdt és simán el lehetett menni mellette(csak figyel). De ha felismered, hogy egy kutya mikor akar támadni, akkor könnyebben el tudod kerülni, ha látod, hogy a kutya fenyegetően viselkedik e vagy nem.
2012. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszer lovagoltunk ketten a barátnőmmel a falu szélén, az első házak között. Egyik udvarból kiszaladt egy pici kutya, valami pincsiféle, és őrülten ugatva megkergette a lovakat az aszfaltúton. A lovak majdnem szívinfarktust kaptak, és mi is. Aztán nem tudom, mi lett a vége, a kiskutya hirtelen elhallgatott, szerintem a barátnőm lova felrúgta... szóval igen, megtámadhatják.
2012. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De még milyen szépen!

Az ilyen kóbor kutyákban benne van a terelő ösztön, amit lát és mozog azt megkergeti. Ilyenkor vagy hagyod, hogy a lovad önvédelemből kirúgjon, vagy elkergeted valamivel. Menekülni nem érdemes, mert az eszeveszett vágtából akár rossz is kisülhet.

2012. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
persze hogy megtámadhatja!de általában a kutya jár rosszul :D meg a lovas ha leesik közben a lóról :D de egyébként ha megjegyezhetem ha te is tudod hogy nem tartasz ott akkor szerintem ne menj ki egyedül terepre mert semmi jó nem sülhet ki belőle....
2012. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi azt szoktuk, hogy megfordulunk, és szembevágtatunk velük. Ez mindig beválik, falka esetén is. Már a lovak is megtanulták, hogy ettől elmenekülnek a kutyák, nem ijednek meg. Eleinte féltek, de most már komolyan élvezik a murit :)

Persze, nem biztatlak erre, és lehetőleg ne menj egyedül terepre! És a lónak is bíznia kell benned.

2012. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, megtámadhatják minden szmrebbenés nélkül. Én is szoktam hobbiszinten nyereggel lovagolni saját lovaimmal. Volt, hogy városban aszfaltúton találkoztunk kutyával, és bizony vadul ugatott. a lovam nem félős, be van tanítva, mivel csikós vagyok, a zajt tűri. Végül hiába ugatott az eb, nem ért el sikert vele. Két lovam kocsiban megy, velük dolgozom. A kocsi után is volt már, hogy utánajött agresszív kutya, annak elég volt, hogy karikással csaptam egy nagyot felé. Megijedhetett, és inkább eloldalgott. Egyedül ne menj sehova, ha mész is, szakértelemmel.
2012. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos nagyon sok kutyából vált ki agressziót a lovak közelsége (gondolok itt olyan kutyákra, akik még életükben nem láttak lovat közelről). Ebben benne van a természetes ragadozó ösztön, nem lehet vele mit csinálni, főleg ha kóborkutyáról van szó. Sajnos a megyénkben fordult elő 1-2 évvel ezelőtt, hogy egy lány lovát széttépték a kutyák terepen, de ez persze nagyon ritka eset, csak mutatja, hogy nem mindig a kutya húzza a rövidebbet. Én is félek a kóborkutyáktól terepen, főleg ha egyedül vagyok v gyerekekkel, általában lehet őket látni/hallani pár 10m távolságból, ilyenkor érdemes másik ösvényt választani, vagy ha látod, hogy a kutya megáll és rád figyel én mindig szép nyugodtan el szoktam menni a lóval v lassú ügetés, mintha tudomást sem vennék a kutyáról, de nem szoktam elvágtázni, szerintem az támadásra is ösztönözheti a kutyát. Hogyha bemegyünk a faluba, akkor ált. oda szoktam szólni a tulajnak, hogy fogja már meg a kutyát, ha meg nincs ott a tulaj, akkor az előző.. A turisták általában rendesek és megfogják a kutyákat, még ha nem is ugatnak meg semmi. Ezeket viszont mindig meg kell köszönni :)
2012. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: persze volt már olyan is, aki közölte, hogyha mégegyszer meglát minket arra lovagolni, ránkengedi a kutyáit... Dehát ez már az emberek bunkósága, nem ehhez a témához tartozik :)
2012. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!